WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Epizody(9)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

ArsenalEagle

A tím začala lavina Marvel seriálů pro Mickey Mouse. WV má rozhodně co nabídnout a zvolená forma, tj. motivace sitcomy z různých časových období, například inspirace Krokem za krokem, Moderní rodinkou nebo Kanclem je poznat, v kombinaci s Marvel světem, který známe například z Agents of SHIELD funguje a je vtipná. 9 epizod je ideální délka, furt se tu tak něco děje a divák se nenudí. I když jsem se místy bavil, tak WV oproti filmům nebude něco, co bych sjížděl opakovaně. Elizabeth Olsen, jakožto jedna z vůbec nejmocnějších bytostí světa a zároveň mamka od rodiny, je naprosto skvělá a doufám, že ji krom dvojky Doktora uvidím i v dalších filmech. Bettany je klasicky bez chyby, potěší i návrat dvou známých tváří - Dennings a Park. Je škoda, byť se to na první pohled nezdá, že je příběh překvapivě jednoduchý, protože zrovna WandaVision si zasloužilo pořádnej mindfuck a ne téměř pohádkové rozuzlení. Hlavně polovina sezóny k pořádnému zamotání hlav směřovala, jenže závěr byl nakonec celkem neuspokojivý. ()

Tony.cs

Neobvykle a originálně vystavěné. Finále fakt super. Místy zbytečnosti, celkové ale pecka, kterou táhne úřední dvojice po celou dobu. ()

Žralok

Seriál má dost divnej začátek. Ve 3. díle se začíná zlepšovat a nakonec nabere krásný obrátky. Nakonec nečekanej twist a krásnej konec. Přesun MCU do seriálového prostředí se povedl dobře. ()

Helo

Ze začátku úplně nadšení nepřevládalo, protože sitcomovej formát tady úplně nefungoval, třebaže je potřeba ocenit snahu o originalitu. Ovšem po třetí epizodě se to rozjelo takovým způsobem, že mám co dělat, abych tomu nenacpal i tu pátou hvězdu. MCU tak jak ho máme rádi a přece chvílema trochu jiný. ()

Colby Sawyer

WandaVision není nakonec taková pecka, jak se zhruba v půlce série mohlo zdát. Sitcomový úvod je fajn, i když určitě spoustu lidí třeba úplně odradí. Následně se to velice rozjede a já byl dost nadšený z toho, co za kulišárny na nás Marvel chystá. Výsledek ovšem není žádný zázrak, tempo zpomalí a i když je flashbacková epizoda fajn, tak finále je lehkým zklamáním. Celé to krásně budované mysteriózno vyzní nakonec dost do prázdna a realita je možná až moc banální. Je to škoda, ale je fajn, že Marvel zkusil zase něco nového a myslím si, že každý fanoušek si tohle dost užije, stejně jako věci, kterým to umetá cestičku. ()

Blackhand47

WandaVision se jevil jako seriál s unikátním konceptem, kterým se bude skutečně ve velkém odlišovat od všech ostatních komiksových projektů, ale to se naplnilo jen z části. První dílko ze čtvrté fáze totiž není tak komplexní, jak se mohlo z trailerů zdát a ve výsledku jde akorát o mix klasických sitcomů s tou nejzákladnější Marveláckou formou. Začátek byl jasný. Každý díl jiná dekáda a jiný styl sitcomu a lidé, kteří se tím v minulosti bavili nebo to třeba ani nezažili, si tak mohli projít to stěžejní z každé doby. Ve výsledku jsou však tyto díly vesměs naprosto zbytečné, jelikož fungují pouze jako vata mezi scénami z reality a pro budoucí projekty tu máme možná tak důležité narození dvojčat, jinak tu nebylo nic, co by skutečně stálo za řeč. Teď si to vezměme z jiné stránky. S pomocí WandaVision chtěl Feige víceméně napravit zpackaný origin Wandy a jí i Visionovi dát zasloužený prostor, o který byli ochuzeni, jelikož dlouho nikdo nevěděl, jak s postavami vlastně pracovat. Quicksilver byl vlastně až na jeden díl opět nevyužitý a sám se na tvůrce s jeho zpracováním vlastně ani nezlobím, jelikož mi koncept multiverza s přecházejícími herci nikdy moc neseděl a nevím, jestli jej v MCU vůbec chci. Tahle meta s využitím herce byla dostačující, byť nakonec skončila hloupým sexuálním vtipem. Každý, kdo znal předlohu, musel podobně jako u Mysteria vědět, co se z Agathy vlastně vyklube. Kathryn Hahn zahrála postavu bravurně, v prvních osmi dílech opravdu excelovala, ale poslední celou postavu proměnil vlastně v čistě zlého padoucha, který neumí nic jiného než se zle smát, čímž to celé pokazili. Bílý Vision mne určitě potěšil a vyřešení sporu filosofickou myšlenkou byl bravurní, ale dle mého názoru měli nechat oba Visiony zemřít. Ptáte se proč? Protože tím vlastně podkopáváme celý smysl Infinity War, ze kterého zůstal po smrti snad jedině Heimdall, zatímco se všichni ostatní hrdinové nějakým způsobem vrátili, byť za cenu dalších dvou postav, z nichž jednu stejně čeká celovečerní film. Teď k lince v realitě. Hayward jako padouch stejně jako Agatha/Agnes sklouzl k tomu, že je vlastně jen a pouze zlý a zkorumpovaný, což je oproti padouchům z posledních pár let fakt krok zpátky. A on celý SWORD působil obecně takovým levným dojmem a byť má jít o kosmickou variaci SHIELDu, působil daleko hůře a zaměnitelněji. Monica mi žádným způsobem nevadila, ale stejně tak mi ani nepřirostla k srdci. Ve srovnání s jinými hrdiny je i po těch několika dílech vlastně celkem plochá a vzhledem ke všem těm žijícím hrdinům i tak trochu do počtu. Jimmy Woo byl excelentní, na toho se zlobit nemůžu a přál bych mu podobně jako Coulsonovi vlastní projekt. Darcy samozřejmě potěšila, ale jak s ní naložili v poslední epizodě, bylo opravdu strašné. Objevila se na pár vteřin a její zmizení tvůrci okecali pár slovy. Co můžu říct na závěr? Skončilo to vlastně skoro stejně, jako to začalo. Wanda nemá děti, nemá Visiona a má se pořád co učit. I sám Feige nakonec přiznal, že události seriálu k pochopení druhého Doctora Strange nebudeme potřebovat, což je zjevné, když se tu nestalo nic. Vision je sice naživu, ale umírání tak nyní skutečně postrádá smysl a potitulková scéna se Skrullem nemá po konci Spider-Mana vlastně žádný dopad. Souboje byly jen tupé hrdina proti svému zlému alter egu, což tu bylo milionkrát a obecně by se dal celý projekt shrnout do dvou a možná i jedna a půlhodinového filmu. Snad nebudou další projekty čtvrté fáze vypadat podobně. 70% () (méně) (více)

higuain

Originální koncept (alespoň v rámci filmů/seriálů, v rámci komiksů nedokážu soudit), kde i ty sitcomový části jakžtakž fungují, nicméně po chvíli už si beztak přejete, abyste je měli za sebou a začalo se konečně něco dít. Což se poprvý stane ve čtvrtý epizodě, imho nejlepší epizodě celý minisérie, která mě opravdu nadchla. Ostatní díly jsou taky fajn, ale do vyloženýho nadšení tomu už vždycky něco chybělo. 80%. ()

Cl3ricK

Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, začátek série a to tajemno okolo Westview bylo super, ale přeci jen mi bylo slíbeno něco, co změní dění v MCU.... což se podle mě nestalo. Finále takové meh, jak jsem říkal pořád jsem čekal na nějakou tu bombu na závěr..., tudíž výsledná známka 3/5. ()

Chen

Zatím to nejodvážnější, co Marvel nabídl. Kombinace klasických sitcomových schémat s prvky typickými pro epické marvelovky byla riskantní, ale vyšla. Nové postavy jsou fajn, vrátili se někteří staří známí (speciálně rád jsem za Darcy), ústřední záporačka je zajímavá, nechybí potitulkové scény i camea a herecké výkony v čele s Elizabeth Olsen jsou vynikající. Nemám tak, kromě pomalejšího tempa v prvních epizodách, žádnou větší výtku. ()

M.i.k.e

Myšák plus nastavil svou první televizní Marvelovkou laťku sakra vysoko a i když finále bylo možná trochu uspěchané a po předešlých 3-4 skvělých epizodách lehounce zklamalo,potenciál byl využit až nečekaně.Hodně mě baví to pomrkávání na fanoušky a tendence vytvářet kolem toho všeho různé teorie.Elizabeth Olsen ukázala naplno jak dobrá je a Scarlett Witch má do budoucna velký potenciál.Doufejme,že další Marvel seriály budou na stejné úrovni...80% a k plné palbě chybí hodně málo. ()

Vyhy

1.série - 50 % Začátek hodně slibný, ale potom se to přetvořilo v něco, co už nemělo takový potenciál a stala se z toho klasická komiksovka. Což není špatně, to rozhodně ne, ale čekal jsem něco víc. Něco přízemnějšího, syrovějšího a s větší zápletkou, než se nakonec ukázalo. Finále bylo klišé samo o sobě a vůbec ne zajímavé. Škoda. ()

Lexonka97

Na tento seriál jsem byl strašně zvědaví ať už z pohledu postav, děje a nebo celkového nápadu zařadit téma do sitcomu. Začátek byl pomalejší a v prvním díle jsme se vlastně nic nedozvědeli. Alespoň postupem času to začínalo být zajímavější a třetí epizoda spolu se čtvrtou byli parádní. Finále bylo ovšem příšerné a nudné! Souboje nic moc, rozhodnutí nedávali smysl a Agatha byla celkově příšerná. Její rozhodnutí byla bezdůvodná a absolutně nic se o ni nevědělo. Co se týče toho, že se tvůrci snaží ukázat, že je Wanda hodná, o ničem neví a myslí si, že ovládát celé město aniž by o tom lidé věděli je dobrý taky moc nepomáhá a akorát to z ní dělá blbou, vypatlanou postavu co nepřemýšlí. Quiksilver taky vůbec nefunguje a je tam úplně zbytečně. Však k čemu tam je? Jo ajo vlastně, fan servis, super super. Abych ale jenom nekritizoval, zmíním vizuální efekty (jak už to u marvelu bývá zvykem) a také hudbu, která byla příjemná a krásně zapadala do tématu. Co se týče ostatních postav, tak ať už třeba Vision nebo ''knírkatý Ross z Přátel'' byli fajn a nedokážu najít jediný problém. 7/10 ()

William_

Jak slibně a originálně seriál odstartoval, tak nudně, bez emocí a s klasickými prvky MCU skončil. Je to škoda, protože parodie na seriály jako Chůva k pohledání, Taková moderní rodinka, Plný dům, Krok za Krokem a mnoho dalších byla skvělá a ještě k tomu ty dobové reklamy? No prostě nádhera a pocta historii televizní zábavy. Televizní zábavu jsem si užíval i já (kromě epizod 4., 8. a 9.). Seriál mě i přes klasické Mrvelovské  zakončení plné barviček, výbuchů a efektů velice bavil a bylo vidět, že má spoustu originálních nápadů. Vřele doporučuji. Nesedne to všem, ale já originalitu cením. Jen škoda, že nevydržela až do konce. ()

cariada

Tohle mě nebralo, chápu originální koncept, ale bylo utrpení první tři díly vůbec do koukat. Pak už se to konečně změnilo v to co mělo, ale jako celek to byl hrozný paskvil. ()

Gaaron

Nakonec za 4 s velkou podminkou... po takřka genialni prvni pulce serial zapadl do starych koleji marvelovskeho popcorn-prumeru. Škoda. ()

Pajky3

Na WandaVision jsem byl docela zvědavý a to nejen proto, že šlo o první seriál, který navazoval na Endgame. Předem je třeba říci, že jsem rád, že jsem si počkal až bude celá série venku, protože pokud bych měl čekat týden na epizodu, tak bych to nejspíš nedokoukal. První tři epizody mě totiž vážně nebavily a spád to začalo nabírat až ve čtvrté epizodě, kdy přišlo pár odpovědí. A od té doby už jsem se bavil jako u filmů. Ve finále je to slušná příprava pro nadcházející fázi marvelovských filmů (a seriálů), protože finále položí dost otázek, které chcete zodpovědět. Přijde mi, že se to ve výsledku podařilo a přineslo to něco nového (i kdyby jen konceptem), takže jsem zvědav na to, jak se bude dařit dalším seriálům na Disney+. ()

Sammya

Rozjezd byl takový nejistý, člověk si říkal wtf, ale čím víc se na to soustředil, tím víc to bylo napínavé a plné různých narážek a celkem děsivých momentů. Prostředek seriálu byl nejlepší, to člověk pomalu ani nedýchal, jak to bylo boží, suspense, a jak to bude dál, co to znamená? Vše se začalo postupně poodkrývat, ale vlastně ještě nic nebylo jednoznačné. A pak přišly finálové díly a všechno to zkazily. Byly nemastné, neslané, typicky filmově marvelovské, žádný plot twist, všechno dopadlo, jak byste čekali. Jako jednohubka to bylo ale rozhodně zajímavé a konečně začínám mít Wandu i trochu ráda. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.09.2023

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)