John Walker sa nechal uniesť a svojím činom značne skomplikoval život sebe i Samovi s Buckym. Všetka ich snaha o urovnanie záležitostí po dobrom sa zdá stratená. Obaja navyše majú mnoho vecí, ktoré musia vyriešiť. A zatiaľ sa Karli, len upevnená v názore, že svet je nutné zmeniť, chystá na záverečné zúčtovanie... (ČSFD)

Azurovydrak

Přesná analogie na první díl. Nadchne povedeným akčním začátkem, načež se utopí v přátelských pokecech a pracovních montážích. Ony ty bonding momenty nejsou zlé, ale pokoušet se jimi zaplnit celou jeden díl, natož předfinálový setup, byl hodně špatný nápad. Navrch to zabíjí Samova sestra, jakožto extrémně nudná postava, která z neznámého důvodu (jeden mě napadá, ale radši si ho nechám pro sebe) dostává přemrštěné množství screentimu. Je snad ještě horší než záporačka Karli, i když u té za to z velké části může nevýrazná herečka s příšerným hekavým hlasem. Po dobrém rozjezdu v 3 a 4 epizodě je tohle rána pod pás. No a bezbarvý konec korunovala další, v pořadí již druhá antirasistická narážka, která už vážně zahýbala s mojí trpělivostí. Jestli Marvel začne veřejně podporovat tuhle BLM maškarádu, tak s ním končím nehledě na deset krásných let v tomto univerzu. ()

Hellierer

Velké špatné. Rozhodně nemám problém, když se jenom povídá, ale musí se povídat o něčem, co mě zajímá. Přitom první epizoda mě bavila, ale tady to díky větší stopáží a ještě větší sterilnosti prostě nebere. Walker je špatně napsaná postava (přitom má potenciál), Zema nám odstřihli a ústřední duo zase tak zajímavé není, aby bylo schopné utáhnout 50 minut dialogů. No a ta rasová linka je zde vyloženě zbytečná. ()

dO_od

// Uf, vážně tohle někdo viděl a řekl si jo, tohle tempo by šlo? Absolutně roztříštěná epizoda, v níž sice došlo na deset minut výborných momentů, ale zbylých padesát bylo jak z jinýho seriálu, možná i vesmíru. Ta minisérie klidně mohla mít jen pět epizod místo šesti a nic by se nestalo. Jinak teda cool cameo, Sebastian Stan by byl za mě skvělej Bond a jsem zvědav na finále. Nicméně si myslím, že tady Marvel opravdu testuje divákovu trpělivost. ()

Solverino odpad!

Rasistická srajda, která to celý bere totálně do kytek! Rádoby duchaplný kecy kecy kecy a totální nesmysly a nakonec zjištění, že ten správnej Kapitán Amerika je černoch! Tak s tím se můžou jít bodnout! Oproti Snyderovi je to nekoukatelné, spousta statickejch scén a pár rádoby cool digitálních efektů, který ohromí tak maximálně malý děti! ()

filmfanouch

Pátá epizoda seriálu Falcon a Winter Soldier pochopitelně připravuje půdu pro šestou a závěrečnou epizodu. To znamená, že se musí do konce epizody jednotlivé figurky rozmístit po jednotlivých políčkách šachovnice před pochopitelným clifghangerem, který v divákovi vyvolá pocit, že to týdenní čekání bude nesnesitelné. A snadno se přitom dá namítnout, že se toho díky tomu v páté epizodě vlastně zase tolik nestane. Což je ovšem diskutabilní i díky tomu, že se zajímavé věci v této epizodě rozhodně dějí. Úvodní akční scéna přímo navazuje na závěr předchozí epizody a nevyhnutelná konfrontace působí skutečně osudově. V oblasti choreografie je to nadále svižné a nápadité, především v tom všem ale skutečně funguje emoce. Celkově je tato epizoda nejvíce zaměřená na hlavní postavy seriálu, kteří si definitivně uvědomují, jak naložit s nevyhnutelným osudem. Více než kdykoliv předtím je v rámci seriálu zapojen onen osudný konflikt. Může být vlastně Captain America afroameričan? Dovolí tohle USA? Tvůrci dopředu avizovali, že bude v seriálu přítomna existence Black Lives Matter a je skvělé, že Marvel Cinematic Universe do svého světa zapojuje aktuálně tak palčivé téma. Především je ale skvělé, že se postava Sama Wilsona sama rozhodne dokázat, že Captainem Amerikou afroameričan být může. Pochopitelně před Samem Wilsonem nestojí lehký úkol, práce se Samem Wilsonem v budoucnosti MCU by ovšem mohla být zajímavá. Jak se seriál blíží ke svému závěru, je očividné spatřit, že celá minisérie skutečně působí jako buddy movie. Když už se blížíme k finále, nesvařená hlavní dvojice k sobě skutečně začíná cítit vzájemnou úctu a něco jako přátelství. Mackie a Sebastian Stan jsou jako hlavní dvojka nadále skvělí, přičemž i v rámci postavy Buckyho Barnese je naveden nový zajímavý směr, kterým se postava může v budoucnu uhýbat. Velká část epizody je tentokrát zaměřena na osobní linku, která je ovšem provázána s oním důrazem na postavy a uvědoměním si toho, co přesně má vlastně ikonický štít a jeho držitel symbolizovat. Jakmile však zazní skvělý soundtrack Henryho Jackmana a skvěle sestříhaná tréninková montáž, divák prostě nemůže pochybovat o tom, zda se Steve Rogers rozhodl v závěru Avengers: Endgame ukvapeně. A pak je tu ten Wyatt Russell a jeho John Walker. Postava, kterou jde snadno nenávidět a přesto jí vlastně pochopit. Válečný hrdina po závěru poslední epizody ztratil svou legendární pověst a přišel o důležitého člověka ve svém životě a vyrovnává se s tím po svém. Ať už si ovšem divák může o Walkerovy myslet cokoliv, nechat se musí to, že ho Russell hraje skvěle. A mezi-titulková scéna naznačuje, že i s ním by se v budoucnu mohli dít ještě zajímavé věci. Jako příprava na finále pátá epizoda Falcona a Wintera Soldiera funguje skvěle. Do jisté míry působí jako takové menší ticho před bouří, přesto to ale celé funguje skvěle a především se díky minimu akce dává větší důraz na děj a postavy. Falcon a Winter Soldier nadále působí jako výtečný Captain America 4, který svým posledním závěrem 5. části láká na finále. A mezi-titulková scéna naznačuje, že se dost možná bude hrát ještě o víc. Každopádně bude skutečně těžké vydržet do příštího týdne...... () (méně) (více)

• Když během tréninku běží Sam (Anthony Mackie) okolo svých synovců, tak řekne: „All day man.“ Jedná se o odkaz na Stevovu (Chris Evans) frázi: „I could do this all day.“ (Kubaaa97)
  • Scéna, kde běží John Walker (Wyatt Russell) se zkrvaveným štítem v ruce, se natáčela v areálu Nákladového nádraží Žižkov v Praze. (Blom)
  • Poté, co Sam (Anthony Mackie) přinese svá poškozená křídla Torresovi (Danny Ramirez) k opravě, řekne mu, aby si je nechal. V komiksech se Torres stal Falconem. (Kubaaa97)