John Walker sa nechal uniesť a svojím činom značne skomplikoval život sebe i Samovi s Buckym. Všetka ich snaha o urovnanie záležitostí po dobrom sa zdá stratená. Obaja navyše majú mnoho vecí, ktoré musia vyriešiť. A zatiaľ sa Karli, len upevnená v názore, že svet je nutné zmeniť, chystá na záverečné zúčtovanie... (ČSFD)

filmfanouch

Pátá epizoda seriálu Falcon a Winter Soldier pochopitelně připravuje půdu pro šestou a závěrečnou epizodu. To znamená, že se musí do konce epizody jednotlivé figurky rozmístit po jednotlivých políčkách šachovnice před pochopitelným clifghangerem, který v divákovi vyvolá pocit, že to týdenní čekání bude nesnesitelné. A snadno se přitom dá namítnout, že se toho díky tomu v páté epizodě vlastně zase tolik nestane. Což je ovšem diskutabilní i díky tomu, že se zajímavé věci v této epizodě rozhodně dějí. Úvodní akční scéna přímo navazuje na závěr předchozí epizody a nevyhnutelná konfrontace působí skutečně osudově. V oblasti choreografie je to nadále svižné a nápadité, především v tom všem ale skutečně funguje emoce. Celkově je tato epizoda nejvíce zaměřená na hlavní postavy seriálu, kteří si definitivně uvědomují, jak naložit s nevyhnutelným osudem. Více než kdykoliv předtím je v rámci seriálu zapojen onen osudný konflikt. Může být vlastně Captain America afroameričan? Dovolí tohle USA? Tvůrci dopředu avizovali, že bude v seriálu přítomna existence Black Lives Matter a je skvělé, že Marvel Cinematic Universe do svého světa zapojuje aktuálně tak palčivé téma. Především je ale skvělé, že se postava Sama Wilsona sama rozhodne dokázat, že Captainem Amerikou afroameričan být může. Pochopitelně před Samem Wilsonem nestojí lehký úkol, práce se Samem Wilsonem v budoucnosti MCU by ovšem mohla být zajímavá. Jak se seriál blíží ke svému závěru, je očividné spatřit, že celá minisérie skutečně působí jako buddy movie. Když už se blížíme k finále, nesvařená hlavní dvojice k sobě skutečně začíná cítit vzájemnou úctu a něco jako přátelství. Mackie a Sebastian Stan jsou jako hlavní dvojka nadále skvělí, přičemž i v rámci postavy Buckyho Barnese je naveden nový zajímavý směr, kterým se postava může v budoucnu uhýbat. Velká část epizody je tentokrát zaměřena na osobní linku, která je ovšem provázána s oním důrazem na postavy a uvědoměním si toho, co přesně má vlastně ikonický štít a jeho držitel symbolizovat. Jakmile však zazní skvělý soundtrack Henryho Jackmana a skvěle sestříhaná tréninková montáž, divák prostě nemůže pochybovat o tom, zda se Steve Rogers rozhodl v závěru Avengers: Endgame ukvapeně. A pak je tu ten Wyatt Russell a jeho John Walker. Postava, kterou jde snadno nenávidět a přesto jí vlastně pochopit. Válečný hrdina po závěru poslední epizody ztratil svou legendární pověst a přišel o důležitého člověka ve svém životě a vyrovnává se s tím po svém. Ať už si ovšem divák může o Walkerovy myslet cokoliv, nechat se musí to, že ho Russell hraje skvěle. A mezi-titulková scéna naznačuje, že i s ním by se v budoucnu mohli dít ještě zajímavé věci. Jako příprava na finále pátá epizoda Falcona a Wintera Soldiera funguje skvěle. Do jisté míry působí jako takové menší ticho před bouří, přesto to ale celé funguje skvěle a především se díky minimu akce dává větší důraz na děj a postavy. Falcon a Winter Soldier nadále působí jako výtečný Captain America 4, který svým posledním závěrem 5. části láká na finále. A mezi-titulková scéna naznačuje, že se dost možná bude hrát ještě o víc. Každopádně bude skutečně těžké vydržet do příštího týdne...... () (méně) (více)

dO_od

// Uf, vážně tohle někdo viděl a řekl si jo, tohle tempo by šlo? Absolutně roztříštěná epizoda, v níž sice došlo na deset minut výborných momentů, ale zbylých padesát bylo jak z jinýho seriálu, možná i vesmíru. Ta minisérie klidně mohla mít jen pět epizod místo šesti a nic by se nestalo. Jinak teda cool cameo, Sebastian Stan by byl za mě skvělej Bond a jsem zvědav na finále. Nicméně si myslím, že tady Marvel opravdu testuje divákovu trpělivost. ()

Kaka

A bohužel nastolenou laťku se nepodařilo udržet. V prvních minutách ještě možná, ale následně to vypadá, jako 30ti minutové video family reunion. Kdyby celá série skončila tady, vůbec by mě to nepřekvapilo. ()

Nevka

Velký návrat ke schématu první epizody, kterou jsem si náramně užil. Škoda Walkerova slabého build-upu v prvních třech epizodách, protože v posledních dvou je docela pochopitelný. Celá linka s revolucionáři je celkem o ničem (ani ne tak vyzněním jako spíše tím, jak je napsaná), ale jinak jsem se bavil. Tam, kde budou mnozí nadávat na nudu, tam já byl spokojený. Pokud jde o chemii Buckyho a Sama, funguje nejlépe v civilní rovině, a tady jsme si interakce mezi nimi užili náramně. Tréninková sekvence ke konci epizody byla sice klasickým super hrdinským patosem, ale ve finále, proč ne. Ostatně, celá podstata existence Kapitána Ameriky je tímto patosem dost příznačná. ()

Tony.cs

Vážně? Musí tu posranou antirasistickou politiku srát do všeho? Hnus tohle. Já nejsem rasista, ale díky tomuhle nátlaku se jím asi stanu. Jak řekl Morgan Freeman:" Rasismus tady bude do té doby, dokud o něm černoši budou mluvit." Na blití. ()

Lenka.Vilka

Hodně zajímavý díl. Zvolníme, aby finále mělo pořádný grády. Protože to, co Walker udělal, nebylo cajk, ale zase se hezky ukázalo, jak se vláda zachová, když je někde flek. Loď je jako hezká metafora. Zmatek na začátku a jak to dopadlo na konci :) a uvidíme dál příště. Já se moc těším ;) ()

oveckaoa

Bohužel momentálně nejslabší díl ze série. Po cca 10 minutách kdy bojuje Falcon Winter Soldier a Walker se to vyšťaví a dostaneme jen rasistické hovna typu Kapitán Amerika nemůže být černý jelikož vláda Usa to nedovolí a i kdyby byl tak nikdo normální by tu pozici nevzal. Zema zde odvezou do raftu a nic už nepředvede a scény s Walkerem u soudu co mohly mít potenciál jsou zbytečně zkrácené. 2 hvězdy za Batllestarovu rodinu a jedna za dárek od Wakanďanů , i když nevíme co to je (asi nové křídla tipuji). Jinak je tam potitulková scéna. ()

BROKEN_

Díl, který připravil půdu pro finále, které zatím vypadá, že bude velký. Chemii mezi Samem a Buckym miluju a sledovat, jak opravují loď mě bavilo. Plus dobrá hudba od Henryho Jackmana tomu pěkně přidávala. I když je John Walker nejnenáviděnější postavou, tak nemůžu upřít herecké kvality Wyatt Russella. Doufám, že se finále povede více než finále u Wandavision, tam to selhalo na předvídatelnosti, až moc digitálních efektů a jednoduchým scénářem. :) ()

kenkaku

By mě zajímalo, jestli to, že Ušatej Rypák dostal přes paprče bylo díky nevoli fanoušků, nebo se s tím počítalo předem. Každopádně ani to epizodu nezachránilo. Rozbředlejší a otravnější nálož keců si snad schovávali pro jednu epizodu naschvál. Takže prakticky stačí se podívat na prvních 10 minut a pak můžete skočit na další epizodu. ()

LachtanShows

Úvodní fight typicky márvelácky epický, zbytek epizody spíše dozvuky celého předešlého dění, doprovázené skvělou chemií mezi našimi ústředními hrdiny. Jen ten mladý Russell je opravdu trnem v oku jinak povedené televizní Marvelovky. ()