poster

Falcon & Winter Soldier (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2020, 60 min

Tvůrci:

Malcolm Spellman

Režie:

Kari Skogland

Scénář:

Malcolm Spellman
Nastala chyba při přehrávání videa.
  • - V seriálu vidíme návrat padoucha z Captain America: Občanská válka (2016) Helmuta Zema ve své klasické masce. Ten je v komiksech známý jako Baron Zemo a byl to úhlavní rival Kapitána Ameriky, Hulka, Black Panthera a vůbec celých Avengers. Helmut se poprvé objevil v „Captain America #168“ (prosinec 1973) od Roy Thomas, Tony Isabella a Sal Buscema, avšak jako Baron Zemo byl znám již Heinrich Zemo, kterého vymysleli Stan Lee a Jack Kirby pro „The Avengers #4“ z roku 1964. Heinrich spolupracoval s nacisty a Hydrou a byl otec Helmuta. Geny se nezapřou, a tak oba vynikali ve vědě, byli vynikající stratégové a uměli se i prát. Kořeny tohoto rodu (Zemo) sahají do roku 1480, kdy jistý Harbin Zemo ochránil německé město Zeulniz před slovanskou hordou a zapůsobil tak na Císaře Svaté říše římské, že ho učinil lenním pánem Zeulnizu a dal mu dědičný titul Barona. (3T)

  • - V seriálu je jednou z hlavních postav Sam Wilson alias Falcon (Anthony Mackie). Vznik této postavy sahá do roku 1940, kdy se postava se jménem Falcon objevila ve dvou komiksech. První byl od Bill Everett s názvem „Human Torch Comics #2“ a druhý „Daring Mystery Comics #5“ od Maurice Gutwirth, který postavu Falcona vymyslel. Tento Falcon se však jmenoval Carl Burgess a neměl křídla. V září roku 1969 však došlo k reeditaci Falcona v „Captain America #117“ od Stan Lee a Gene Colan, kde se prvně objevil Sam Wilson, tak jak ho známe dnes. Dostal křídla a v komiksech (na rozdíl od filmů) byl mistrem v sokolnictví. Kromě titulu Falcona se stal po Bucky Burnes (Sebastian Stan) dalším Kapitánem Amerikou. Odkaz na tuto skutečnost jsme mohli vidět v Avengers: Endgame (2019). (3T)

  • - Natáčení seriálu provázely velké problémy. Většina se sice natáčela v americké Atlantě. Ovšem na začátku roku 2020 bylo nejprve zrušeno natáčení v Portoriku, které zasáhla zemětřesení o síle 6,4. Následně se v březnu 2020 mělo natáčeno v Praze, ale i zde se natáčení zrušilo kvůli rostoucí epidemii koronaviru. (hansel97)