Sam Wilson aj Bucky Barnes sa vďaka víťazstvu Avengerov vrátili medzi živých, ich život však ani zďaleka nie je ideálny. Sam zisťuje, že jeho neprítomnosť znamenala pre rodinný podnik katastrofu. Okrem toho ho ťaží bremeno, ako naložiť s odkazom Steva Rogersa. Buckyho zatiaľ sužujú výčitky svedomia za to, čo urobil ako Winter Soldier. Je rozhodnutý odčiniť všetko zlo, ktoré napáchal. Zisťuje, že i keď mu iní možno odpustili, odpustiť sebe samému môže byť oveľa ťažšie... (rasistik)

T2

Rozpočet $-miliónov║ No do kelu! Asi dostávam alergiu na tvorbu od Marvelu. To myslia ako vážne? Úvod odpália veľko tonážnou akciou, za akú by sa nehanbil nijaký kino blockbuster ... ale tak bezducho naivnou, že to je ultra fest prehnané až trápne teatrálne. Potom nastúpi psycho analýza super hrdinov vracajúcich sa do normálneho života, vlečúcych si zo sebou aj neduhy z minulosti.... do života plného birokracije a nejakého možno súcitu, empatie, možno.... na záver to zabili s novým následovníkom ako že Captaina Americu, ako že paródia, už na čo je len toto dobré? /40%/ ()

Nevka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jsem až překvapený, jak komplexně se podařilo tvůrcům podat první epizodu. FaWS výborně reflektuje ekonomické dopady "probliku" na světový řád a pracuje zručně s charaktery Sama i Buckyho, kteří si procházejí svými vlastními osobními krizemi. Závěrečná katarze Buckyho uvedení je pro mě například naprosto skvostná. Uznávám, že jsem nad tím možná moc nepřemýšlel, ale směr, kterým se stočila mě předem opravdu nenapadl. Na prvních dvou seriálech MCU je tak vidět, že opravdu chtějí hlouběji vykreslit postavy, svět a detaily, na které ve filmech není čas - nebo na ně nikdo čas mít nechce, protože by to finančně nemuselo dopadnout úplně dobře. Zároveň je však pravda, že pokud se seriál bude dál držet v podobném duchu, možná ho čeká obdobná vlna nevole fanoušků jako v případě Endgame. Všechno není jen o akci... Nutno však dodat, že vizuálně se úvodní Falconovu sekvenci podařilo vyladit opravdu dokonale a choreograficky zábavně. Díky vysokému rozpočtu si troufám říct, že provedení nemá na seriálovém poli prakticky žádnou konkurenci. Záporná strana ještě mnoho nepředvedla, ale všechno má svůj čas. ()

Davies182

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatím jen představení aktuální (nelehké) situace dvou hlavních hrdinů a celkově toho, kde si po pětiletém "probliknutí" ve společnosti stojí. Takže je to spíš drama o hledání pevných nejen sociálních základů, na kterých by se po Endgame dalo znovu stavět. Jasně, má to parádní drahou úvodní akční scénu, ale ve výsledku diváka překvapí spíš promyšlený vývoj postav, jakého se dá za 42 minut dosáhnout. Falconovy piruety mezi skalami a tuna výbuchů jsou tu pak vlastně jen do počtu, aby celá dramatická rovnice dávala smysl. Trýznivá, sebezpytující linka s Winter Soldierem třeba vyloženě dojímá. Bude zajímavé sledovat, do jakých osudových patálií scénář naše post-avengery dovede poté, co se jim v prvních epizodách srozumitelně nalajnují silné a hlavně sympatické charakterové rysy. ()

dr.horrible

Mackie a Stan sú snáď dvaja najmenej charizmatickí herci Marvelu, s total zameniteľnými, tuctovými ksichtami, a ich postavy tiež nikdy nebudú patriť do desiatky najobľúbenejších. Práve preto som to čakal slabé. Prvých desať minút som pri akčnej scéne ledva držal pozornosť. A čo je ešte horšie, nefunguje mi tam tá atmosféra mesta bez Kapitána. Funguje to ale dobre v dramatickej rovine, resp. v oboch, takže asi hviezda navrch. Že ma to prekvapilo. ()

silentname

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No uvidíme. Som zvedavý kam sa táto séria nakoniec dostane, lebo zatiaľ to nie je level, na ktorý som u Marvelu zvyknutý. Úvodná akcia je celkom fajn a má niekoľko slušných momentiek. Plus som si pri tom uvedomil, že kým niektoré Marvel projekty sú viac sci-fi tak "The Falcon And The Winter Soldier" pôsobí, že sa viac zamerajú na akčné momentky. A nemám s tým problém. No potom to začne byť celkom psychologické. A nemyslím tým, že je to zlé. Chápem Sama aj Buckyho a Thanosovo lusknutie im prinieslo veľkú dávku problémov. A záver? No uvidíme kam sa to celé vyvinie. Tento diel nedáva veľké množstvo informácií a neviem či ma vyslovene zahákol, ale som minimálne zvedavý čo bude ďalej. ()

• Natáčení probíhalo mimo jiné v Praze. Scéna ve Švýcarsku, kde je chaos na ulici, se odehrává před budovou Ministerstva kultury na Malé Straně. Scéna s flashbackem Winter Soldiera se pro změnu odehrává v interiéru Paláce Živnostenské Banky v ulici Na Příkopě. (LND)
  • V bance Sam (Anthony Mackie) zmíní, že členům Avengers se nevyplácí a nikdy nevyplácela žádná výplata. V komiksu „Avengers #215“ z roku 1981 je však ustanoveno, že každému z Avengers náleží týdenní výplata v hodnotě 1 000 amerických dolarů. (NiWi)
  • Na památníku se jmény lidí, kteří zmizeli při Thanosově lusknutí, najdeme jména mnoha lidí, kteří pracují nebo pracovali na filmech z MCU, např. jednoho z předních producentů MCU Victorie Alonso či scenáristy minisérie Dereka Kolstada. (NiWi)