Návrat miliárd mŕtvych ľudí spôsobil vo svete chaos a niektorí ľudia si myslia, že k tomu radšej ani nemalo prísť. Tohto názoru sa začínajú chytať aj extrémisti a ich názory sa tešia nebezpečne veľkej popularite. Sam a Bucky sa vydávajú po stope jednej takejto skupinky. Ich vzťahy sú však pod bodom mrazu. Bucky má Samovi za zlé, že sa vzdal štítu, ktorý mu dal Captain America. Má pocit, že tak zavrhol jeho odkaz. Tým Samovi lezie na nervy. Ak majú byť úspešní v boji proti extrémistom, musia prekonať svoje nezhody a spojiť sily... (ČSFD)

Trevor

Ako keď som zbadal názov mesta Bratislava v ktorom nakladajú záporáci papierové krabice do lietadla a spomenul som si na aféru Sputnik V ktorá momentálne dominuje našej krajine výbuch smiechu vyrušil aj osadenstvo susednej izby a seriózny dojem bol preč, ten však aj vďaka rozhovore s terapeutkou a pochopiteľne rasistickým zdôraznením čierneho Falcona...zbytočne to pokazilo inak solídny dojem aj z druhej epizódy a to nie som zrovna skalným fanúšikom Marvelu. ()

Kaka

Proč působí Falcon a Winter Soldier jako dvojce znuděných detektivů z maloměsta těžko říci, ale akce na silnici je solidní a nová postava Cpt. Ameriky může mít velmi zajímavý potenciál. Zprvu totiž vypadá jako parodie, jenomže zdání klame a velmi rychle nabíra na "síle". Bude zajímavé sledovat budouci konfrontaci, která je v rukou scénáristů zřejmě nevyhnutelná. ()

Nevka

Zpětně musím ocenit koncept první epizody, který mě prostě bavil naprosto vším, co mi naservíroval. Výborná akční sekvence s Falconem, prohloubení charakterů postav a pro mě výborně nastavené kolísavé tempo vyprávění. Ale proč to zmiňuji... Vše, co v první epizodě skvěle fungovalo tady prostě nenajdete. Nepřehledná akce na náklaďácích, rušivá kamera a děj absolutně bez nápadu. Jo, občas se scénáristům povede hodit nějakou zajímavou interakci mezi Buckym a Samem (sláva všem čarodějům a kouzelníkům), ale tohle je sakra málo. Hlavním problémem přitom je to, že je Wyatt Russell zatím prostě "jen otravný" a jeho side-kick taktéž. A to jsem člověk, kterému víceméně nevadila ani Iris West v seriálovém Flashovi. Sakra! Jo, chápu záměr Marvelu, který chce co nejvíce nas*at fanoušky Chrise Evanse a Kapitána Ameriky, ale to, jakým způsobem zatím Johna Walkera vykresluje není vůbec zajímavé. Tvůrci se mi snaží nastínit jeho kladné i stinné stránky, ale míjí se to účinkem. Necítím k němu sympatie, antipatie ani nic jiného. Jednoduše řečeno - nebaví mě. A tak je to prakticky se vším, co jsem dnes viděl. Pevně doufám, že příště se vrátíme ke kvalitě prvního dílu a Zemo s tím něco udělá... Jinak budu dost zklamaný. ()

Davies182

[little spoilers up ahead] Hell yeah. Zcela neobjektivně tu vyřvávám, že to je úplně boží. Jasně, má to svý laciný televizní chvilky a trapný momentky, ale je jich jak šafránu. Příště si zase stopro cvrknu do gatěk, až bude mít Cap, Falcon nebo Bucky další cool nástup do akční scény, protože přesně tyhle chvíle mi díky seriálu připomínají, co bylo dycky tak skvělý na velkým plátně v IMAXu. A mám během nich fandovský zimomriavky. P.S. Nerad to píšu, ale novej Captain je vlastně docela hustej a svým způsobem sympaťák! ()

filmfanouch

Jakási uživatel mě v poště označil za píču, že prý tento komentář obsahuje zásadní a vše vyzrazující spoilery. Šlo to určitě říct slušně a obávám se, že dotyčný uživatel nechápe pojem spoiler úplně správně, nicméně i tak radši varuji, abych se opět nedočkal označení piča. SPOILER! Jsou tam Falcon a Winter Soldier :O Druhá epizoda Falcona a Winter Soldiera konečně dává dohromady dvojici Sam Wilson/Falcon a Bucky Barnes/Winter Soldier. Jejich setkání přitom vyprovokoval závěr první epizody a v rámci druhé epizody se tato dvojice vyrovnává s tím, že odkaz Captaina Ameriky, který symbolizuje jeho ikonický štít se bude muset obejít bez nich. A přitom všem se v rámci této epizody definitivně dokazuje, že Falcon a Winter Soldier postupně graduje jako celovečerní film a i přes fakt, že jde o seriál se zcela dokáže vyrovnat celovečerním filmům. A především se dokazuje, že tento seriál výtečně pracuje se svými postavami. Anthony Mackie a Sebastian Stan fungují jako ideální buddy dvojice. Sliby o tom, že nás čeká v podstatě buddy akční zážitek se již v rámci druhé epizody naplňují. Tahle dvojice se pořád zásadně nemusí, přesto se ovšem spojí na společné misi. Háček ale přitom netkví pouze v tom, že jsou jejich nepřátelé silnými protivníky, ale také v tom, že vzájemná nevraživost mezi Samem a Buckym jim samotná v jejich spolupráci podkopává nohy. Bucky Barnes se po zmizení Stevea Rogerse musí obejít bez jediného člověka, který si ho pamatoval jako někoho jiného než zabijáka HYDRY a nehodlá si nikoho moc pustit k tělu. Stan v jedné scéně dokáže tak výtečně ztvárnit psychické zhroucení, že by mu člověk skutečně věřil psychické vysílení. A zajímavě se nadále pracuje i se Sam Wilsonem. Musí se vyrovnat s tím, že byl obelhán a zároveň se pořád snaží nějak spolupracovat s Buckym a to i přesto, že on sám Samovi vyčítá to, že odevzdáním štítu zahodil veškerý odkaz Stevea. Konflikt těchto dvou hlavních hrdinů je naprosto uvěřitelný a člověk jim naprosto věří, že i když jsou schopni držet pohromadě, nikdo by se nedivil, kdyby se nakonec rozhodli navzájem zabít. Postava Johna Walkera to má pochopitelně těžké. Kráčet ve stopách Stevea Rogerse je prostě nevděčné. Jenomže již od samého úvodu epizody je John Walker nečekaný sympaťák a působí jako člověk, který si pocty převzetí identity Captaina Ameriky váží. Má očividně milující ženu, parťáka Lemara Hopkinse/Battlestara (velmi fajn Clé Bennett) a je dle výsledků u armády tím nejvíce ideálním kandidátem na to, aby převzal tak stěžejní úlohu. Sám v této epizodě říká, že nechce nahradit Stevea Rogerse, ale být tím nejvhodnějším držitelem identity. Wyatt Russell se do té role naprosto hodí a mrzí mě, že nadále ho spousta lidí bude obviňovat z toho, že není Chris Evans. Jenomže to on být nemá. I s touto postavou se určitě bude nadále zajímavě pracovat, už v úvodních minutách ale Russell do ztvárnění Walkera dává tak moc, že je od začátku snadné mu přijít na chuť. Pořádně zhodnotit postavu Walkera půjde až na konci seriálu, minimálně náznak jeho charakteru v 2. epizodě ale stojí za to. Teroristická skupina Flag Smashers definitivně bude zajímavější, než by člověk čekal. V rámci 2. epizody dostaneme možnost nahlédnout na to, jak přesně tahle organizace funguje a jaký má vliv. V rámci Marvel Cinematic Universe se jinak nadále zajímavě propojuje univerzum a přitom to do sebe vše vlastně ideálně zapadá. Je vidět, že existuje někdo, kdo na tu kontinuitu dbá a díky tomu se mohou vymýšlet nečekané zápletky, které ale nevylučují celý svět MCU. Postava Isaiaha Bradleyho v podání Carla Lumblyho je tomu ideálním příkladem. Opět nadále můžeme hodnotit tento dějový nápad pouze v rámci jedné epizody, i v tomhle případě jde ale o zajímavý příslib. A definitivně začíná dávat smysl co přesně tvůrci mysleli tím, že seriál toho bude mít s BlackLivesMatter skutečně společného více, než by se mohlo zdát. Jeden moment tomu napovídá více než dost. Nadále poté platí, že jsou akční sekvence výtečné a celá sekvence na dálnici, kterou naznačil trailer je prostě bravurní. Sliby o velkolepé akci se tak prozatím nadále naplňují, potěšující zpráva je ale ta, že režisérka Kari Skogland krom akce zvládá také vést herce a Falcon a Winter Soldier je tak po svých dvou epizodách příslibem 6-dílné parádní podívané. Na potvrzení si ale budeme muset postupně počkat v rozmezí následujících 4 týdnů...... () (méně) (více)

Lenka.Vilka

Hmm, zajímalo mě, kam to povede, hlavně po poslední scéně prvního dílu. (Navíc jsem ráda, že jsem viděla díly hned po sobě, chytlo to potom úplně jinou dynamiku, velký rozdíl prvního a druhého dílu hned dává smyls.) Je tedy jasný, co chlapáky spojí. A tady je můj problém. Walker. On je prostě nesympatickej. Nějak se nemůžu přenést přes jeho úsměv, kterým až moc připomíná...no, jestli nevíte koho, předpokládám, že si myslíte, že je sympatickej. Což mi následně úplně kazí původní ideu CA, přestože jeho životopis je vzorový. Trochu mi to připomnělo minulost, kdy za Steva zaskakovali další a potom přišlo vyvražďování :D ale ne, on jenom na facku, ne na zabití. A jsem zvědavá, jak s tím dál budou tvůrci pracovat. Jenom na mě až moc tlačení na pilu ohledně barviček. Ta scéna s policajtama na ulici byla moc. Ale slíbili rozebírání současných problémů, tak jsme to dostali... ()

Remivsremi

To pošťuchování mezi Samem a Buckym dokázalo oživit epizodu, ale když od toho odhlédneme, nic moc vám nezůstane. Nový Cap není až takový Mirek Dušín, což je pozitivní a padouši jsou v podstatě jen pár superlidí bez tréninku a zázemí. Nepřijdou mi jako skutečná hrozba. Uvidíme, jak se to vyvrbí. ()

kenkaku

Vážně větší plivanec na postavu Kapitána Ameriky Marvel udělat nemohl. Navíc volba herce byla dost nevhodná... jsem snad jediný komu připadá v masce jako “ušatý rypák”? Pak ta alibistická zápletka (oni věděli že se to nebude líbit tak to musí návrat i do scénáře). To jako nešlo se držely jen dvou postav v názvu? Jako duo funguji perfektně a myšlenka zapojit další postavy (z MU filmů) prostě funguje sama o sobě fajn. ()

LachtanShows

Akční sekvence na dálnici v Německu dokázala skvěle navodit na marveláckou nabušenost, na kterou jsme zvyklí z předchozích filmů. Nápad udržet stále v příběhu postavu Kapitána Ameriky už mi tak dobrý nepřijde. Mladý Russell je hrozný ksicht. ()

MiniMinion

Konečně se nám duo Sam a Bucky znovu setkává a seriál nabírá obrátky. Jejich dynamika funguje na výbornou, ani chvíli nenudí, a velkou zásluhu na tom mají samozřejmě Anthony Mackie a Sebastian Stan, jejich chemie je nedílnou součástí seriálu. Oba dostávávají hodně příležitostí projevit se herecky, ať už komediálně, tak i ve vážných scénách, a nemají chybu, především bych vyzdvihnul Stana. Bitka na kamionech v Německu byla skvělá, opět jsme se dočkali akce na úrovni MCU filmů. Ohledně nového Captaina... MCU nováček Wyatt Russell, který do tohoto universa následoval svého otce, si zatím vede skvěle - výborně hraje člověka, který chce dělat správnou věc, ale najednou se ocitne pod obrovským tlakem a dohledem, je si nejistý, a cítí obrovskou zodpovědnost. John Walker je v komiksech prakticky temná verze Steva Rogerse, srdce má dobré, ale neváhá zabíjet a brutalita mu není cizí, a to jsme přesně viděli. Milý mladý muž, který ale ukázal i svou temnou stránku, ať už v honičce u Berlína, tak i v závěrečném rozhovoru se Samem a Buckym. Byl pro potřeby seriálu trochu zmírněn, abychom ho měli alespoň trochu rádi, což je podle mého názoru správné rozhodnutí. Lemar Hoskins/Battlestar také potěšil, uvidíme jestli někdy v seriálu dostane svůj osmdesátkový kostým, to by bylo... zajímavé. No a samozřejmě Isaiah Bradley. Když jsme se před měsíci dozvěděli, že se seriál bude do jisté míry zabývat rasovou problematikou, hned jsem začal v Bradleyho doufat. Utajená historie afro-amerického Kapitána Ameriky může být hrozně zajímavé téma, v komiksech to tak bylo, a doufám, že to tvůrci do seriálu dobře přenesou. Také nám byl představen Eli Bradley, který by se měl stát členem Young Avengers jakožto Patriot. čtvrtá fáze se zdá být jakýmsi přechodem mezi původními hrdiny novou generací, která nám bude postupně představena... Wiccan a Speed už se objevili a je jen otázkou času, kdy se vrátí, čekají nás Kate Bishop, Kamala Khan, America Chavez či Riri Williams, a nyní jsme se dočkali Patriota. Skoro se až bojím, aby se nám MCU nepřeorientovalo čistě na mladé teenagery. Ještě k tématu rasismu, bál jsem se, aby to náhodou nebylo moc obvious, přímo na nos, ale ne - ať už jde o tajné vyšachování Sama ze hry, nebo o málem zatčení v Marylandu, či odhalení ohledně Isaiaha Bradleyho, vše působí tak nějak přirozeně (myslím tím přirozeně pro děj seriálu, ale bohužel to je přirozené i pro skutečnou Ameriku...). Váhal jsem, váhal, nechtěl jsem se ukvapit s plným počtem, u WandaVision jsem ho udělil až později a dobře jsem udělal (ovšem těžko tyto dva diametrálně odlišné projekty srovnávat, že ano?), ale na těch 5 hvězd to dnes opravdu vidím. 90%, a to už nějak zaokrouhlím, pocitově si to zaslouží nejvyšší hodnocení. ()

warrenur

Po slabulinkom prvom i druhom dieli, kedy sa chlapci v kostymoch hraju infantilnu hru na vojacikov a "spojenectva" uz rezignujem. Len pre "hero-lovers". Pre ostatnych skor strata casu. Neodporucam. ()