Sam s Buckym vyrážajú zastaviť Karli Morgenthau. Tá aj so svojimi nasledovníkmi plánuje únos účastníkov konferencie GRC. No Falcon a Winter Soldier netušia, že nie sú jediní, ktorí sa chystajú zastaviť ju. A netušia ani to, ako ďaleko bude ochotná zájsť... (rasistik)

Remivsremi

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Flag Smashers vyzněli v seriálu jako banda dětiček, která se omyl dostala k superseru a nic s tím pořádně neudělala, páč neměli ani výcvik ani pořádný zápal. Akce ve finále mě dost štvala. Kamera doslova nalepena na hercích se střihem snažící se vyvolat epileptický záchvat. Proslov Sama k senátorům vyzněl při nejlepším dětinsky. Nejzajímavěji pak ze všeho vyjde Sharon. Udělají z ní antihrdinku, která za větším dobrem půjde přes mrtvoly nebo plnou záporačku, které jde především o vlastní prospěch? Seriál ve výsledku nepřinesl nic zásadního. Season 1 - 50% ()

Timak

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pro mě je TFATWS vlastně dost obyčejný. Takový buddy movie, který těží ze svých postav. Nebýt toho, že je to Marvel a že to je Falcon a Winter soldier tak je to hned zapomenutý. V podstatě je to pro mě na stejné úrovni jako Bad Boys 3 - víš, že to nebude tak brilantní jako dvojka, ale mohlo by to být alespoň trochu jako skvělá jednička. Ale ve finále je to jen obyčejná trojka, která bohužel nepředvedla nic. ()

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

// Finále... solidní? Asi zůstanu u tvrzení, že by to klidně celé sneslo jen čtyři epizody, stejně tak si myslím, že byla chyba snažit se zoufale polidštit hlavní záporačku, když z ní je na konci totální psycho kráva hodná pár facek. Kladivem. Nestává se často, abych nějaké postavě přál to nejhorší, jak mi ale Karli byla celou dobu ukradená, tak tady v závěru už mě dočista srala. Dál mám pocit, že Buckyho linka přece jen měla větší emocionální náboj, a přesto se seriál věnoval víc Falconovi, u kterého rozumím, proč se tvůrci rozhodli tak, jak se rozhodli, subjektivně bych ale byl radši za víc prostoru pro Wintera Soldiera a Sebastiana Stana. Jako uzavření poměrně velkého počtu dějových linek to pak fungovalo celkem dobře, monology na konci překvapivě silný, nicméně celý seriál? Po Návratu prvního Avengera a Občanské válce, kterým se to mohlo (a nejspíš i mělo) podobat nejvíc, to zkrátka byla slabota. Takovej zředěnej Marvel-light. WandaVision o dost lepší. A čtvrtýho Capa nejspíš spasí jen návrat Russoovců, Spellman podle mě nevzládne napsat akční blockbuster, natož něco jako politický thriller. ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Finále seriálu Falcon a Winter Soldier jde snadno shrnout jedním slovem: WAU! Vysoce nastavenou laťku předchozími epizodami dokázalo finále ještě o ždibec překonat a definitivně zakončit (pravděpodobně) 1. sérii oficiálně bravurního seriálu z Marvel Cinematic Universe. Finále jedné série to má vždy těžké z několika důvodů. Musí působit jako tečka za předchozími epizodami, ideálně musí všechny charaktery dotáhnout do nějakého bodu a uzavřít všechny aspekty příběhu a motivů, které od první epizody seriál nabízel. Přesně to se finále Falcona a Wintera Soldiera daří. Funguje jako zakončení celku a působí dojmem, že vše důležité prozatím zakončuje. Komplikovaný vztah Sama a Buckyho se rozšeření dočkal už v předchozí epizodě a i díky tomu má tato epizoda prostor pro věci jiné. Řeší především doposud nastavené otázky o tom, co to vlastně znamená být terorista, zda je vůbec možné, aby se Captainem Amerikou stal afroameričan a především o tom, co všechny lidi spojuje. Falcon a Winter Soldier v tomhle ohledu působí jako jeden z doposud nejvíce přesahových projektů od Marvel Studios, kdy to sice celé je pochopitelně akční podívaná, přesto se zde ale dá najít o poznání více. Anthony Mackie se v této epizodě předvádí v dosud neviděném světle a díky jeho ztvárnění Sama Wilsona se definitivně ukazuje, že Captain America na stará kolena nebyl tak trochu senilní. Mackie předvádí, že může v budoucnu MCU předvést ještě zajímavé věci a snad ho uvidíme, co nejdřív. Postava Buckyho Barnese ve finále seriálu definitivně zakončuje jednu kapitolu svého života. Moment, který nastavila první epizoda je ve finále definitivně dohrán a je vidět, že ho to stojí hodně psychické síly. Funguje to celé díky výkonu Sebastiana Stana. I ve zbytku epizody je ovšem spousty emocionálně funkčních momentů, kdy z diváka velmi pravděpodobně padne pár slz. A to jen dokazuje, jaký tah na branku je v rámci téhle epizody cítit. Akční scény jsou opět famózní. Ať už po stránce nápadů, choreografie nebo přehlednosti, akce v celém seriálu Falcon a Winter Soldier oficiálně stála za to. Do toho nadále skvěle hraje výtečný soundtrack Henryho Jackmana, celá epizoda představuje několik zajímavých vizuálních nápadů a pak je tu to finále, které definitivně ukazuje, že se postavy někam posunuli. A osobně se prostě nemůžu dočkat, až tuhle skvělou dvojku (a několik dalších výrazných postav) uvidíme příště...... ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Namísto temné čtyřky a rodinné pětky je tu ultra "by the book" politická agitka za práva černých tak do očí bijící, až je to místy trochu otravné. Především ve chvíli, kdy má černý (!) Captain Amerika proslov. Akce OK, potěšíl návrat jednoho ze záporáků, na kterého se možná trochu pozapomnělo a Sebastian Stan, který je prostě charizmatický tahoun a zatímco jeho postava v Avengers nedostala až tolik prostoru, tady měl prostoru akorát. ()

• Knihy nacházející se na poličce Zemovy cely napsali Alexandr Puškin a Alexander von Humboldt. On sám pak čte knihu „Fortune Is a River“ od Rogera D. Masterse. (NiWi)
  • Opakování věty: „I'm back,“ („Jsem zpátky“) Johnem Walkerem (Wyatt Russell) přímo odkazuje na titulní stranu „Captain America #354“, kde se poprvé objevil jako U.S. Agent. (Kubaaa97)