poster

The Falcon and the Winter Soldier (TV seriál)

 • USA

  Falcon & Winter Soldier

 • USA

  Tag Team

  (pracovní název)

Akční / Drama / Dobrodružný

USA, 2021, 6x60 min

Tvůrci:

Malcolm Spellman

Režie:

Kari Skogland

Scénografie:

Anne Kuljian (set dekoratér)

Kostýmy:

Eric Daman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V seriálu vidíme návrat padoucha z Captain America: Občanská válka (2016) Helmuta Zema ve své klasické masce. Ten je v komiksech známý jako Baron Zemo a byl to úhlavní rival Kapitána Ameriky, Hulka, Black Panthera a vůbec celých Avengers. Helmut se poprvé objevil v „Captain America #168“ (prosinec 1973) od Roy Thomas, Tony Isabella a Sal Buscema, avšak jako Baron Zemo byl znám již Heinrich Zemo, kterého vymysleli Stan Lee a Jack Kirby pro „The Avengers #4“ z roku 1964. Heinrich spolupracoval s nacisty a Hydrou a byl otec Helmuta. Geny se nezapřou, a tak oba vynikali ve vědě, byli vynikající stratégové a uměli se i prát. Kořeny tohoto rodu (Zemo) sahají do roku 1480, kdy jistý Harbin Zemo ochránil německé město Zeulniz před slovanskou hordou a zapůsobil tak na Císaře Svaté říše římské, že ho učinil lenním pánem Zeulnizu a dal mu dědičný titul Barona. (3T)

 • - V seriálu je jednou z hlavních postav Sam Wilson alias Falcon (Anthony Mackie). Vznik této postavy sahá do roku 1940, kdy se postava se jménem Falcon objevila ve dvou komiksech. První byl od Bill Everett s názvem „Human Torch Comics #2“ a druhý „Daring Mystery Comics #5“ od Maurice Gutwirth, který postavu Falcona vymyslel. Tento Falcon se však jmenoval Carl Burgess a neměl křídla. V září roku 1969 však došlo k reeditaci Falcona v „Captain America #117“ od Stan Lee a Gene Colan, kde se prvně objevil Sam Wilson, tak jak ho známe dnes. Dostal křídla a v komiksech (na rozdíl od filmů) byl mistrem v sokolnictví. Kromě titulu Falcona se stal po Bucky Burnes (Sebastian Stan) dalším Kapitánem Amerikou. Odkaz na tuto skutečnost jsme mohli vidět v Avengers: Endgame (2019). (3T)

 • - V seriálu vidíme Johna Walkera (Wyatt Russell), kterého z komiksových stránek můžeme znát jako Super-Patriota z „Captain America #323“ (od Mark Gruenwald z roku 1986), dále pak jako dalšího Kapitána Ameriku v „Captain America #333“ (1987) a dále pak jako U.S. Agent od roku 1989, kdy pod tímto jménem poprvé vystupoval v „Captain America #354“. John Walker je upravený člověk s nadlidskou fyzickou zdatností, koordinací, výdrží a je také rychlý. Tyto schopnosti získal od Power Broker, když se spolu s kamarádem dobrovolně přihlásil do jeho programu. Své jméno dostal podle světoznámé whiskey a zápasil v Unlimited Class Wrestling Federation, kde zápasili také Thing, Ikaris, Cataphrax (jako Enigmo) či dokonce Beyonder. (3T)