Hawkeye

Echoes (E03)

(epizoda)

Hawkeye a Kate Bishop sa ocitli v zajatí. Ich život visí na vlásku. Podarí sa im uniknúť a zachrániť si holý život? A proti komu to vlastne stoja? (rasistik)

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle je mazec. Kdo viděl Daredevila, musí poznat hlas Vincenta D'Onofrio i po jedné větě a tím pádem i co to pro seriál znamená. A mazec pokračuje i dál (ta narážka na komiksový kostým Hawkeye byla fenomenální). Tohle je Hawkeye, kterého jsem čekal a jaký doufám, že bude až do konce. Pozn.: “nerozmlátím Challenger z roku 72”, je něco co jsem si přál slyšet ve filmu/seriálu celý život. ()

Milano33

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Newyorské prostredie, kriminálne podsvetie a street-level hrdina, čoraz viacej to v niektorých ohľadoch začína pripomínať Daredevila. A pevne dúfam, že teasovaný Kingpin sa nakoniec predsa len ukáže, bol by to naozaj skvelý pocit ho znovu vidieť. Tentoraz už neviem vynachváliť precíznu akčnú stránku, sprvu ma ohúrili tie Hawkeyeove akrobatické kúsky, avšak tá naháňačka automobilov to povýšila na ešte vyššiu úroveň. Predovšetkým kvitujem ten one-take záber, ktorý bol vážne dychberúci, ďalšia očividná inšpirácia Daredevilom. Táto naháňačka veľmi solídne pracovala s napätím, ale i podareným humorom, ktorý tkvie z neskutočne zábavnej interakcie medzi Clintom a Kate. Hlášky mi ozaj sadli, či už narážky na všestranné funkcie šípov alebo jednoduché vyvenčenie psa. ()

HellFire

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně lepší díl, ve kterém se něco děje. Hlavní záporačka je celkem sympatická a má motivaci pro dopadení Rhonina. Co mi ale pořád leze na nervy, tak jsou to rozhodně nepovedené vtipy. Jako třeba v situaci, kdy Kate s Hawkeyem uniknou celé bandě záporáků, načež si Kate vzpomene, že nevyvenčila psa. Ha ha. Stupidní jsou rovněž situace, kdy se hlavní hrdinové baví o důležitých věcech v taxíku a přitom se tváří, že je taxikář nemůže zaslechnout. ()

oveckaoa

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Všechny 3 díly jsou na jedno brdo (proto použiju stejný komentář ke všem)  jedna akční scéna co je solidní a zbytek prázdnota. Působí to na mě jako zatím nejslabší seriál z tohoto roku (neviděl jsem WandaVision a ani nechci) . Je smutné jak málo lidem stačí ke štěstí kdyby to natočilo Dc tak každý tu nadává , že to točí Marvel skoro každý se z toho udělá. ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí epizoda Hawkeye zakončuje první polovinu a nadále udržuje nastavenou kvalitu. Režiséra prvních dvou epizod Rhyse Thomase nahradila dvojice Bertie a Bert a nadále servírují zábavné vánoční akční buddy dobrodružství, v rámci akčních scén ovšem předvádí o poznání zajímavější věci a vyvolají tužbu potom, že seriál bude kvalitami jen gradovat.   Trailer lákal na zajímavou akční automobilovou honičku, v celkovém součtu je poté tato sekvence prozatím nejlepší akční scénou seriálu. V Hawkeyovi ovšem především nadále zatím funguje humor, kdy ze s Clinta Bartona stává solidně hláškující akční protagonista, který by si mohl podat ruku s Johnem McClanem či Martinem Riggsem (i když pochopitelně ne s tak ostrým jazykem). Především ovšem nadále funguje chemie mezi Jeremy Rennerem a Hailee Steinfeld, kdy se její Kate Bishop nadále projevuje jako případná zajímavá postava pro budoucnost Marvel Cinematic Universe.   Výrazný prostor zde dostává postava hluchá Echo v podání hluché herečky Alaquii Fox. Ta dostává svůj origin, neprezentuje se jako vyloženě černobílá postava a naznačuje, že její chystaný vlastní seriál by mohl s touto postavou předvést zajímavé věci. Především i díky náznaku toho, kdo za hluchou Echo drží ochranou ruku.   Zatím se pořád Hawkeye především jako zábavná akční komedie, třetí epizoda má ovšem i pár silných momentů. Jako je právě představený původ nové postavy Echo či scéna, kdy je Clint konfrontován s tím, že by chtěl strávit Vánoce se svou rodinou, aktuální komplikace mu to ovšem jen tak neumožní. Hawkeye tak očividně má srdce na pravém místě, což dokazuje i nadále sympatická přítomnost psa Luckyho.   Ty největší trumfy Hawkeye pravděpodobně ještě skrývá, zatím ovšem startuje skutečně slibně. Následující tři epizody snad kvalitu minimálně dodrží...... ()

• V komiksové verzi automobilové honičky Clint (Jeremy Renner) a Kate (Hailee Steinfeld) řídí černo-červený Dodge Challenger, zde si však místo něj vyberou starý Chrysler. (NiWi)
  • Scénu, kdy Hawkeye (Jeremy Renner) a Kate Bishop (Hailee Steinfeld) skočí z mostu do vody, v pádu se otočí a vystřelí záchytný šíp, se podařilo natočit hned napoprvé. Herečka Hailee Steinfeld prozradila, že ač byla zprvu nervózní, nakonec to bylo zábavné a klidně by to zkusila znovu. (Azurovydrak)
  • V jedné scéně si můžeme všimnout zavřeného obchodu KB toys. Tento řetězec obchodů s dětskými hračkami skutečně existoval a v roce 2009 zbankrotoval. (Kubaaa97)