poster

Schůzka při měsíčku

 • Velká Británie

  Ill Met by Moonlight

 • USA

  Night Ambush

Válečný / Komedie

Velká Británie, 1957, 104 min

 • dopitak
  ***

  Můj oblíbený průsečík tagů řecké ostrovy, druhá světová válka, britský film, tentokrát ale sotva průměr a musím souhlasit s kolegou Flegem. Dirk Bogarde už jednou řecké ostrovy pokořoval, ale tehdy to dopadlo o dvě třídy líp. Proč je Schůzka při měsíčku komedií, když většinu času partyzáni utíkají před Němci, když generál a jeho postava není dost vtipná (přestože záměr je cítit, mělo to být o jeho strádání coby válečného zajatce v souladu s Ženevskými konvencemi dopravovaného na oslu) a jediný lepší fór tak spočívá v neznalosti Morseovky vojáky majorovy skupiny, to se už asi nedozvíme. Je to málo akční, málo válečné, málo vtipné, žánrově něco přebývá a něco chybí. Film slouží leda tak jako oslava statečného lidu Kréty. V malinkém štěku postavy vojáka z hlídky v zubní ordinaci se objeví i Christopher Lee.(25.5.2013)

 • KIT.HL
  ***

  Film je natočen podle románové předlohy kapitána W. Stanleyho Mosse ,což je rovněž jméno i jedné postavy , podle skutečné události. Lehký oddechový ,více dobrodružný než válečný film ,který nikoho neurazí a někoho i zaujme stejně jako mě.(28.5.2007)

 • Flego
  ***

  Netreba sa pomýliť romantickým názvom, ktorý mi aj tak nejde do hlavy. Plodná spolupráca režisérov sa týmto filmom skončila ( posledný Pressburgerov film ) a vzhľadom k tomuto filmu to nebolo na škodu. Snímok trpí rozpoltenosťou, nie je to ani dobrý vojnový film, ani dobrá komédia. Mrzí ma to kvôli pramálo humorným situáciam, keby sa pri tomto trochu viac popracovalo, mohlo to byť zábavnejšie. Slabší priemer.(27.10.2011)

 • David Oxley