Džošikósei no mudazukai (TV seriál)

• Japonsko

女子高生の無駄づかい

• Japonsko

Joshikousei no mudazukai

Wasteful Days of High School Girls

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2019, 12x24 min

Takeo Takahaši

Dobrá komedie je taková která baví, výborná je pak taková, že se smějete non-stop. Co ale říct o komedii, kde se víc jak polovina vtipů u mě míjí účinkem? Že je to slabé! A po pravdě docela slabé je i celé ústřední trio, které by mělo být těmi hlavními hybatelkami děje, které by to měly táhnout. Bohužel tady tomu tak není a tak je velká část postav vedlejších (Loli, Majo, Yamai, Waseda) mnohem zábavnější, než většina z hlavní trojice. Jsou to pak především tyto vedlejší postavy, které mají ty nejvtipnější momenty a tak prakticky jediný za mě povedený díl s jednou z hlavních dívek v hlavní roli byl až ten předposlední 11. díl (kde však ale opět také exceluje pan učitel). Někdy je to ukřičené, jindy zase zběsilé, chvílemi dětinské a občas prostě jen "baka". Ale i tak se na tento seriál dá bez problémů dívat, ovšem svůj smysl - pobavit, plní bohužel jen příležitostně. Neštvalo mě to, nudilo jen sporadicky, takže když si vše sečtu je to slabší průměr. 4,7/10(20.9.2019)

Upřímně? Ano, je to přitažené za vlasy, vtipy se častokrát opakují, ale v pátek odpoledne mi to začínalo asi tak od poloviny seriálu příjemně utíkat. Prvních pár epizod jsem viděla opravdu hodně špatně.. ale člověk si zvykne na všechno, nejspíš. (A navíc je to jen 12 epizod) Takže mi nakonec Baka, Loli, Majo, Waseda, Yamai, Sensei a mnoho dalších tak trochu zpříjemnilo pátek. Nic nového mi to do života nedalo, snad jen, že když si někdo vyslouží přezdívku Baka, tak asi nemám očekávat, že by mohlo jít o inteligentního člověka, co pochopí, že opakovaný vtip není vtipem. 5/10(22.9.2019)