Reklama

Reklama

Araburu kisecu no otome-domo jo.

(seriál)
  • Japonsko 荒ぶる季節の乙女どもよ。 (více)
Trailer 1

Epizody(12)

Obsahy(1)

Středoškolský literární kroužek byl dlouhou dobu pro pětici mladých dívek oázou klidu, až do jednoho osudného odpoledne. Vše začalo tak nevinně oznámením, že jejich oblíbená autorka plánuje vydat další knihu. Téma bylo trošku klišé - příběh o dívce, která umírá, a tak se rozhodne vytvořit si seznam věcí, které by chtěla před smrtí zažít - přesto však vyvolalo debatu. Děvčata začala probírat, co by chtěla ona zažít před svou smrtí a jedna z nich s klidem pronesla "Chtěla bych mít sex!". Od té chvíle jako by už nic nebylo jako dřív, v dívkách se probudily hormony a téma sexu je náhle začalo provázet na každém kroku. Tak se pětice dívek s různými povahami i zázemím vydává na svou vlastní nešikovnou, zábavnou, bolestivou i emocionální cestu k dospělosti... (Jeoffrey)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (8)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Koukám, že nejsem jediný, koho napadlo po shlédnutí napsat komentář ve stylu, že i holky mají své své trable v lásce a sexu. Představ si typický puberťácký počin s mnoha snahami o zaskórování s tím, že tohle se vede v trochu počestnějším a mírnějším duchu, protože jsou to přece jenom holčiny a ještě k tomu asiati. Máme tu 5 holčin v klubu "vážné literatury", kdy každá vybočuje z řady všedních charakterů v tom směru, kdy jsou spíše odstrkovány než vychvalovány. Každá má své vlastní potíže a psychický blok, přes který se musí dostat, kdy jen vzájemná spolupráce v rámci blízkého přátelství zvládne veškeré problémy. Člověk se u tohohle baví a dost, protože je tu spousta komických hlášek, situací a hlavně spousta zamotaných míst. Zároveň tu má TROCHU hlubší myšlenku, takže to nejsou jen komické skeče, ale najde tu člověk i nějaké to drama a romantiku. Po hudební stránce velice povedené a po animační by se dalo ještě leccos vylepšovat, ale přesto to svým způsobem potěší. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Nebylo to tak nudné, jak jsem ze začátku myslel... Nešlo jen o objevování prvních sexuálních chvilek, ale celé řady jiných pocitů. A vcelku komplikovaných. Nakonec nebylo ani americké upřímnosti, ani japonské stydlivosti, ale něco mezit tím. Všeobecně pěkný snímek, který přecijen zanechá určité příjemné chvilky v mysli diváka. P.S. Poslední hláška na konci poslední episody to zdvihla o hvězdičku :-D ESSEIBATSU 68 % ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Japonské zjištění, že Holky to chtěj taky bez nějaké nadměrné trapnosti s překvapivě sympatickými postavami a zajímavými dramaty, která jsou nakonec poměrně překvapivě a originálně vyřešená. Asi SPOILER Kdo by věřil, že se dá vystavět povedený romantický trojúhelník, jehož všechny vrcholy bude člověk chápat. Nebo kdo by si dokázal představit nezdravý vztah mezi učitelem a žačkou u kterého si podvědomě přejete, aby jim to vyšlo a nakonec vás výsledek vlastně nezklame.A co třeba povedeně naznačené hledání své sexuality a své sexuální orientace. Nebo zjištění, že vlastně nejzdravější romantický vztah má vlastně ta nejzapřísáhlejší puritánka... KONEC SPOILERU Tenhle seriál toho nabízí poměrně hodně a vše předvádí formou, která rozhodně neuráží spíš naopak - baví. Zároveň však k některým tématům přistupuje velmi zodpovědně a tak dramatické chvilky mají náboj, motivace a chování puberťaček jsou pochopitelné a v souladu s tím, jak si je dokážete představit (někdy možná lehce přitažené za vlasy, ale tohle mě u japonské tvorby už nepřekvapí) a má to i jednu postavu, z které naskakovala většině diváků v komentářové sekci husí kůže, jak velmi realisticky a nepříjemně jí autoři trefili... Zkrátka musím hodnotit tohle dílo jako velmi povedené, i když na konci předposledního dílu jsem měl hodně velké pochyby, jak přehnaně tohle budou chtít zakončit - ale povedlo se a za mě zasloužených 7,5/10 ()

dudo24 

všechny recenze uživatele

Bolo to fakt super. Najskôr som sa skvele zabával na kvalitnom humore. Postupne seriál od komédie dosť upustil a plne som sa ponoril do seriózne podaných príbehov postáv. Naozaj si dali záležať na psychológii. Dali sa v nej nájsť celkom hlboké traumy aj zúfalosť zo snahy pochopiť pre postavy meniaci sa svet. Veľké plus, že nám bolo do veľkej miery poskytnutých niekoľko pohľadov od osobnostne a názorovo výrazne odlišných ľudí. Komplexne to tým pádom pokrylo celú rozoberanú tematiku prvých vzťahov pri dospievaní. Spojené s dvoma hlavnými protagonistkami boli aj morálne hraničné motívy, ktoré boli síce dobre spracované a dalo sa z nich veľa zobrať, avšak miestami pôsobili rušivo ku kontrastne jemnejšej prezentácii seriálu po väčšinu času. Zachádzali totiž od sklamaní a smútku bežného života do oblastí celoživotného mentálneho poznačenia. Možno aj táto horšia kompatibilita dvoch extrémov mi bráni streliť za plný počet. Napriek tomu som nadmieru spokojný. A ktovie, možno v budúcnosti po ďalšom pozretí zvýšim. A ešte, bod naviac za otváraciu znelku a frame z nej kde sú všetky ženské postavy na streche so slnkom za chrbtom. ()

Terezinka198 

všechny recenze uživatele

Další milé překvapení letní sezóny 2019. Před pár lety bych to možná odsoudila a vůbec bych se nesmála, ale člověk se mění. A stejně tak se velmi rychle a často mění srdce dospívajících dívek v tomto seriálu. Přiznání, že někoho milujete, je pro většinu z nás hodně těžké. Ani dívky z literárního kroužku to neměly jednoduché. Jedna z nich miluje svého učitele, druhá je obdivována učitelem baletu pro malé dívky, třetí je zahleděná do svého souseda... a mnoho další vztahů a následných trojúhelníků vás v tomto seriálu čeká a nemine. Sugawara možná působí někdy "na zabití", jak jsem často četla pod nově vydanými epizodami, ale upřímně - o to víc jsem ji měla raději. Působila jako mrcha, ale působila realisticky. Konec byl možná přitažený za vlasy, ale to mi nijak zážitek nezkazilo. Za mě rozhodně povedené anime, na které se někdy znovu s radostí podívám. ()

Galerie (263)

Reklama

Reklama