poster

Call of the Cuckoo

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1927, 18 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • dopitak
  ****

  The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume One (1918-1929). L+H tentokrát (ještě?) ve vedlejších rolích, nejsou dokonce ani uvedeni v titulcích. Ono se nadarmo neříká, dvakrát měř a jednou..(5.5.2011)

 • Iggy
  ****

  Spořádaná židovská rodinka s trochu nepodařeným synkem se snaží prodat nebo vyměnit svůj pěkný dům, protože má za sousedy partičku bláznů (cuckoos). A nejsou to ledajací blázni: Stan Laurel, Oliver Hardy, Charley Chase a James Finlayson si na zahradě hrají na zpěváky v rádiu, na Viléma Tella, na vojáky, nebo Stan na hasiče, který jim stříká do oken. Nakonec dům přeci jen vymění za na první pohled krásnou vilu 1313, kterou postavili za 2 dny a 2 roky jim trvalo ho prodat. V domě ovšem není vše jak má: podlahy jsou z kopce, vypínače na lampách rozsvěcují lampy v jiných pokojích, z kohoutků teče plyn a ze sporáku zase voda. Při křtění domu s příbuzenstvem dojde ke rvačce a v podstatě k demolici domu. Jedinou jistotou zůstala partička bláznů, která se také přestěhovala a jsou tedy zase sousedy.(16.7.2007)

 • bloom
  ****

  Pan Gimplewart (židovský komik Max Davidson) se chce spolu se svou ženou (Lillian Elliottová) a synem (Spec O'Donnell známý z grotesky A Pair of Tights) odstěhovat z domu sousedícího s blázincem, jehož pacienty jsou Laurel a Hardy, James Finlayson a Charlie Chase. Po neúsoěšném pokusu za nimi přijde pán, který nabízí výměnu svého domu, ale bez nějakých větších otázek a podrobností z obou stran, což Gimplewartovi kápne do noty. Poté se ovšem nastěhují do domu zkázy (v jednom střihovém filmu, kde byla groteska uvedena, dokonce nazýván domem, který postavili Laurel a Hardy) a začíná nové utrpení. Kdo by chtěl bydlet v domě, kde ze sporáku teče voda a pod kohoutkem si můžete zapálit... Tahle groteska je zajímavá účastí všech tehdy nejpopulárnějších komiků studia Hala Roache. Aby toho nebylo málo, tak se všichni blázni přistěhují do sousedství nového domu pana Gimplewarta.(9.5.2007)

 • Gardenboy
  ****

  grotesky LandH sú jednoducho neprekonateľné ... stará, staručká klasika(28.4.2008)

 • Pitryx
  ***

  Tak zde oba výtečníci v trochu nezvyklých úlohách. Navíc se filmem víceméně jen mihnou. Na začátku asi minutu, maximálně dvě a na konci je na ně jen střih. Přesto jde o svěží dílko, u nějž rozhodně není o překvapení (v domě) nouze.(20.11.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace