Totáln! sezona

• Česko Totální sezona
Sportovní / Dokumentární
Česko, 2019, 6 h 48 min (Minutáž: 22–80 min)

Epizody(8)

Recenze uživatele vyfuk k tomuto seriálu (1)

Totáln! sezona (2019)

Totální sezóna je dost zajímavý koncept. Jedná se totiž skoro až o amatérskou práci pojatou zcela profesionálně v dokumentaristické podobě. Což nám Čechům prostě jde. Sledujeme celou fotbalovou sezónu asi největšího českého týmu současnosti. A určitě to není uděláno špatně. Naopak, oprávněně to drží docela dobré pozice v ohodnoceních. I když je jasné, že nejeden fanoušek Slávie nebo fotbalu dá dobré ohodnocení už jenom z principu. Což je zase na druhou stranu špatně. Protože seriál má jednoznačné chyby. Nebudu se dívat na chaotickou periodiku nebo na chaotickou stopáž. To tak nějak je styl prezentace, ten se nějak kritizovat nedá. To, co zde je trochu smutné je určité zpracování samotné, hlavně práce v editaci střihu, kdy Slavie mnohdy někam jede a tak nějak se zapomene dodat, o co vlastně jde. Člověk, který nerozumí tolik fotbalu se nejednou zbytečně ztratí. To ani nemluvím o nějakých pasážích, kdy ani nejde tolik o fotbal z něhož jsou minimální záběry a poté spíše je to oslova fotbalistů. Je mi jasné, že je hezké vidět "své hrdiny" slavit takového úspěchy, ale zaprcat tím tři čtvrtě asi hodinového dílu? To má obsahově nulovou hodnotu. V rámci tedy něčeho, co má odvyprávět nějaký příběh. Kdybych na to koukal jako na nějaké basic YouTube video, tak to je jasné, protože to navíc může natočit i vertikálně nějaký Lojza Podolský z Hostivaře. Ale to záleží. Poté samotný finální díl je trochu oříšek, protože kazí celou kontinuitu seriálu. Protože tím kazí charakter i samotného názvu. Ale to už jsou prostě jenom detaily, které neřeknou velká slova, ale těch malých řeknou i přesto dost. Pokud by se Slávie rozhodla v něčem takovém pokračovat, tak prosím. Určitě budou mít s bodovým náskokem v nejvyšší lize a s účastí v Lize mistrů, co nabídnout. Ale začal bych buď zcela novou kapitolu novým seriálem a nebo jednoduše novou sérií. Protože dělat z kvality telenovelu by bylo zbytečné. Ale to nic nemění na tom, že jde o silně potenciální a silný projekt, který v Česku nemá jen tak obdoby. Zvláště když jde o něco lepšího, než za celý rok skoro vytvořili v Česku jakékoliv televize nebo internetové streamovací služby. ()