Totáln! sezona (TV seriál)

• Česko

Totální sezona

Sportovní / Dokumentární

Česko, 2019, 6 h 48 min (Minutáž: 22–80 min)

Jan P. Muchow

Komentáře uživatelů k TV seriálu (26)

Když mě bylo asi 10 a tvaroval se můj fotbalový život, všichni kolem mě fandili Spartě. No a to mě nebavilo. Radši věčně druhej, než škaredej a rudej. Uběhlo spousta vody. Zažil jsem euforii při postupu přes Ajax. Zažil jsem potupnou porážku od Arsenalu. Přišel dokonce boj o záchranu a téměř krach. A právě kvůli poslednímu zmíněnému období, jsem strašně rád za to, že Slávia je tam kde je. Ale jsem šťastný i za to, že Slavia vůbec je. I díky ne úplně šťastnému období ze začátku jara v osobním životě, jsem si o to víc vážil radostných chvil u tohoto krásného sportu, při sledování nejkrásnějšího dresu na světě. Proto jsem rád, že se můžu podívat zpětně, jak to vypadalo v šatně v těch nejvypjatějších chvílích a naopak při výbuchu radostí. Dokument je výborný a má snad jen dva slabší díly. 100 procent a nezbývá než si zakřičet: Červenobílá!!!Síla!!!(24.9.2019)

Tohle se opravdu moc povedlo. Jako fanatická Slávistka nemám nejmenší výtky.(16.7.2019)

Myslím si, že domácí zápas se Sevillou vyburcoval všechny z vedení Slavie k tomu, aby natočili dokument o nejlepší sezóně, co si za svůj život pamatuju. Slavie si to rozhodně zaslouží. To totiž nebyl nejlepší moment jen pro Slávisty, to byl jeden z nejzásadnějších momentů v celém českém fotbalu...a takový moment by se měl navždy zvěčnit. Navíc chápu, že Sevilla je jeden díl, ale jako slávista nemůžu jinak, než dát plnej počet i zbytku. Chvílemi se to tváří jako dokument, chvílemi úplně ne (hlavně první díly), ale to vůbec nevadí...:-)(9.8.2019)

"Červenobílá! Bojová síla! Slavie! Praha! Vždycky jsme s váma! Po výhře! Po prohře! A proto - ať žije Slavie!" Jako nadšený fanoušek Slavie jsem tímto unikátním pohledem na nebeskou sezónu nadšený. Loni, když mě vzal bratr po delší době na zápas, tak mi řekl, že to bude velký. Ovšem, aby z toho byli hned tři poháry, to jsem nečekal. Letos na jaře jsem nevynechal jediný domácí zápas a vím, že ta atmosféra u nás v Edenu je zkrátka neuvěřitelná. Kluky z kabiny obdivuji pro to, co si za celý rok vytrpěli a jejich výkony prostě mluví za vše. Seriál Totáln! sezona tyto zážitky mapuje od začátku do konce a jsme rád, že si tuto sezónu snů mohu opět prožít. Navíc se mi líbí pohledy do kabiny a fanoušek má hned pocit, že ty kluci z trávníku zná zase o kus více. Děkuju naším červenobílým hrdinům. Děkuji Jindrovi a už si beru svojí permici a jdu si sednout opět a fandit a splnit další sportovní sny. Husí kůže, zážitky a srdce fanouška. A myslím, že přesně o tomhle je tento seriál. [Exkluzivní předpremiéra 4. a 7. dílu naživo v Muzeum Slavia] (100 %)(28.7.2019)

Na tuzemské poměry hodně unikátní dokument, který už navždy bude připomínat naprosto ojedinělou sezonu Slavie, která vyvrcholila postupem do Ligy Mistrů. Z filmového hlediska pochopitelně nejde o žádnou extratřídu a je poznat, že tvůrci nejsou filmaři, přínos je ale úplně jinde. Jelikož si všichni z týmu pustili kamery hodně k tělu, je snímek skvělý v tom, že divákům ukáže, jak fungují tréninky ve špičkovém českém týmu, jaká je v něm atmosféra a jak to vypadá na cestách na pohárová utkání. Samozřejmě, že při autorech stálo velké štěstí, protože scénář k odvetnému zápasu se Sevillou je jak z toho nejklišovitějšího hollywoodského dramatu, jenže tohle byla skutečnost, a proto je čtvrtá epizoda tou asi nejpůsobivější a nejvíc strhující. K naprostým vrcholům celého seriálu ale patří motivační proslov trenéra před utkání se Sevillou, který překvapí v tom, jak je věcný, absolutně nevulgární, především je ale pronášen naprosto klidným hlasem, přesto je ohromně působivý a vskutku motivující. Ano, některé díly jsou možná zbytečně dlouhé a pár momentů se opakuje, to ale vlastně vůbec nevadí, protože atmosféra je tak elektrizující a úžasná, že se to v ní ztratí. Při hodnocení se ve mně pere filmový fanoušek s tím slávistickým - jakožto filmový bych měl dát čtyři hvězdičky, jakožto slávista ale přimhouřím oko a dám plnou palbu, protože tenhle dokument je zcela ojedinělý. 95 % PS: Chtělo by to také podobný dokument z týmu, kterému se nedaří a bojuje o záchranu, ale to je asi hodně utopické přání.(27.9.2019)

• bourec

Vo hovně.A to doslova.(16.11.2019)

Srdcová záležitost!! Navždy s Vámi!! 100%(16.12.2019)

Chcete ještě totálnější sezónu? Za rok ji maté mít! :) 82%.(21.9.2019)

Totální sezóna je dost zajímavý koncept. Jedná se totiž skoro až o amatérskou práci pojatou zcela profesionálně v dokumentaristické podobě. Což nám Čechům prostě jde. Sledujeme celou fotbalovou sezónu asi největšího českého týmu současnosti. A určitě to není uděláno špatně. Naopak, oprávněně to drží docela dobré pozice v ohodnoceních. I když je jasné, že nejeden fanoušek Slávie nebo fotbalu dá dobré ohodnocení už jenom z principu. Což je zase na druhou stranu špatně. Protože seriál má jednoznačné chyby. Nebudu se dívat na chaotickou periodiku nebo na chaotickou stopáž. To tak nějak je styl prezentace, ten se nějak kritizovat nedá. To, co zde je trochu smutné je určité zpracování samotné, hlavně práce v editaci střihu, kdy Slavie mnohdy někam jede a tak nějak se zapomene dodat, o co vlastně jde. Člověk, který nerozumí tolik fotbalu se nejednou zbytečně ztratí. To ani nemluvím o nějakých pasážích, kdy ani nejde tolik o fotbal z něhož jsou minimální záběry a poté spíše je to oslova fotbalistů. Je mi jasné, že je hezké vidět "své hrdiny" slavit takového úspěchy, ale zaprcat tím tři čtvrtě asi hodinového dílu? To má obsahově nulovou hodnotu. V rámci tedy něčeho, co má odvyprávět nějaký příběh. Kdybych na to koukal jako na nějaké basic YouTube video, tak to je jasné, protože to navíc může natočit i vertikálně nějaký Lojza Podolský z Hostivaře. Ale to záleží. Poté samotný finální díl je trochu oříšek, protože kazí celou kontinuitu seriálu. Protože tím kazí charakter i samotného názvu. Ale to už jsou prostě jenom detaily, které neřeknou velká slova, ale těch malých řeknou i přesto dost. Pokud by se Slávie rozhodla v něčem takovém pokračovat, tak prosím. Určitě budou mít s bodovým náskokem v nejvyšší lize a s účastí v Lize mistrů, co nabídnout. Ale začal bych buď zcela novou kapitolu novým seriálem a nebo jednoduše novou sérií. Protože dělat z kvality telenovelu by bylo zbytečné. Ale to nic nemění na tom, že jde o silně potenciální a silný projekt, který v Česku nemá jen tak obdoby. Zvláště když jde o něco lepšího, než za celý rok skoro vytvořili v Česku jakékoliv televize nebo internetové streamovací služby.(17.10.2019)

Opravdu Totální sezóna plná skvělých výsledku. Perfektní záběry z šatny perfektní rozhovory a ukázky gólů. Při záběrech z tažení Evropskou ligou mi tekly slzy z očí prožívat znovu tu radost a ten pocit hrdosti na oblíbený klub je prostě nezapomenutelný. Jednoznačných 100% Čééérveno Bíílááá Bóóójovááá Sííílaa !!!!!(28.10.2019)

Fantazie.. Jen dlouholetí slávisti, kteří si prošli s klubem od samého dna, ví ... Euforie po vítězném gólu a postupu přes Sevillu byla tak obrovská, jako asi nikdy u fotbalu. Čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea bylo splněným snem nejen pro mě, jakožto fanouška londýnského klubu. Sešla se mimořádná parta, která vytvořila rodinu. Celá řada srdcařů jako Deli, Houštecký, Bořil a další v čele s panem Trenérem Trpišovským. Skromní kluci, jejichž sebevědomí rostlo každým zápasem a udělali České republice ve světě tu nejlepší reklamu. Díky moc za všechny závěry ze zákulisí a z kabiny. Člověka to vtáhne do děje tak, že si připadá, jako kdyby byl jedním z nich a všechno to s nimi zažil. Klobouk dolů všem, kdo se podíleli na tomto dokumentu. Je to profesionální práce, která by si zasloužila i souhrn v podobě celovečerního snímku. Zázraky se dějí. Kdo by tomu věřil, že Chelsea přijede do Edenu, Slavia pojede na Stamford Bridge a v obou zápasech to bude jen o gól! Na tohle se bude vzpomínat celý život. MISTŘI!(9.8.2019)

Na české poměry opravdu ojedinělý projekt. Velmi zajímavá kombinace klasického sportovního dokumentu a pohledu do zákulisí, která určitě zaujme i nefotbalového diváka. Být slávista, tak dám asi i pět hvězdiček.(11.12.2019)

Z pozice zarytého SPARŤANA, jehož víkend je jen tak dobrý, jaký je výsledek posledního zápasu jeho milovaného klubu mi bylo hned jasné, že objektivně zhodnotit tento seriál nebude vůbec jednoduché. Stejně tak, když vezmu v potaz, že Slavii se tato sezóna opravdu vydařila. Z pozice milovníka fotbalu jsem za každý takovýto projekt jenom rád, ale po třetím díle (který s spolu s druhým považuji za vrchol téhle série) jsem byl docela zděšen, že budu muset s podobnou těžkostí, s jakou „fandím“ jiným českým klubům v evropských pohárech udělit minimálně čtyřhvězdičkové hodnocení. Naštěstí pro moje klubismem ovlivněné já, kvalita s jakou přicházely další díly dosti opadla. Nadšeně jsem vítal zákulisní záběry, které seriál posouvaly v širším kontextu kupředu, ať už to byly Trpišovského motivační proslovy, které se však později začaly opakovat, nebo záběry z utkání, které běžně v televizi nejsou k vidění, proložené rozhovory týkající se dané situace. Od druhé poloviny pak seriál působil jako nastavovaná kaše, která by se určitě dala výživněji shrnout do tří kratších, než do pěti delších dílů. Mistrovské oslavy, které jsou stejné jak na hřišti, v kabině, ve vlaku i poté opět na stadionu jsou toho jasným důkazem a ze slušně vypadajícího dokumentu o fotbalové sezóně se stává pouze průměrné youtubové video, patřící na týmový kanál. Chybějící objektivita a větší respekt k soupeřům pak zapříčiňuje nemožnost zaujmout nikoho jiného, než fanouška tohoto klubu a větší světovost tohoto projektu je tak spláchnuta do hajzlu. 6/10(17.9.2019)

Pro fanouška povinnost a pro všechny ostatní sportovní i nesportovní nadšence skvělej dokument. Pro nás Slávisty je Totální sezóna spojená s velkejma emocema, takže se nám to u seriálu vrací a myslim, že se u toho všichni smějem jak blázni. A pro vás všechny ostatní je to skvělá možnost se podívat do zákulisí kabiny i klubu, na tréninky nebo do hlav fotbalistů...a neni to jen nějaká strojená taškařice, která se narychlo upeče po velkym úspěchu. Je to promyšlenej dokument posbíranej během sezony, kdy byla kamera i za prdelí trávníkáře ať už se dařilo nebo ne. Všechno navíc profesionálně vedený...skvělý záběry, momenty i hudba. A podle toho to vypadá. Pěknou zábavu přátelé! Slavia Praha!!(15.9.2019)

Fandím Spartě a Slávii jsem měl vždycky za toho největšího soupeře. Totál!ní sezona je ale tak skvělý pořad, dokument, časosběrné video, že jsem se někde ve 2/3 seriálu přistihl, jak jim to přeju a jak skvělého trenéra v panu Trpišovského mají. První dva díly jsou takové rozjíždějící, jenže potom se pro fotbalového fanouška rozjede sen. Záběry z kamer nejen během tréninků a porad, ale hlavně během poločasů jsou nesmírně zajímavé. Na takové záběry bych se dokázal dívat hodiny. Pro slávisty je tohle naprostý sen. Já k těm klukům nemám vztah, fandím jím tak maximálně v Evropě, ale po tomhle fantastickým díle budu mít Slávii o chlup sympatičtější. Pro slávisty dokonalý a povinnost, pro ostatní skvělý.(26.9.2019)

První dva díly se série jen rozjíždí a vypadá jako opentlená zpravodajská relace, ale od třetího dílu otočí kormidlem a stává se z ní famózní záležitost. Najednou si divák díky záběrům točeným přímo z kabiny i v těch nejvypjatějších momentech, připadá jako součást týmu. A jako návdavek k znovupřipomenutí legendárního slávistického jara roku 2019 dostane ještě naprosto brilantní hudební podmaz Jana P. Muchowa a tucty skvělých hlášek. "Ty vole, kluk ze Svinibrodu," "Houšťa dostane zlatou popelnici za nejhoršího experta ve studiu," nebo "My jsme jako vojáky kámo!" Nikdy bych neřekl, že takové dílo vznikne v Česku a jsem hrdý, že vzniklo zrovna v sešívané rodině. VŽDYCKY JSME S VÁMA.(23.7.2019)

Je úžasné, že se tento nový formát dokumentů po sériích o Manchesteru City nebo Sunderlandu dostal i k nám do Čech a že se nám takto mohl představit můj nejoblíbenější český tým Slavia, obzvlášť po tak neskutečné sezóně. Od prvního až do posledního dílu je to pro mě až nečekaně zručně a kvalitně natočený seriál, narvaný emocemi a stejně jako u výše zmíněných nám nabízí jedinečný pohled do zákulisí formou, že si připadáte jako jeden ze členů týmu. Za mě je to určitě věc, která se ve své branži rovná světovým měřítkům a určitě bych Totáln! sezonu doporučil naprosto všem fotbalovým fandům, ať už máte Slavii rádi nebo ne. 90%(17.1.2020)

Bohužel pro mě osobně zatím trochu zklamání. Doufal jsem v dokument ve stylu all or nothing, ale po druhým dílu asi můžu říci, že tohle zůstane nenaplněno. Je to víc komentovaný sestřih záběrů s hudbou a rozhovory. Chybí tam ten prvek nekomentovaných záběrů, které vytváří pocit, že člověk opravdu vidí pod pokličku toho týmu a cítí tu týmovou atmosféru. Minutáž jednotlivých dílů bych si taky představoval delší. Tohle jsou věci, které se po druhém dílu už pravděpodobně nezmění. 65 %(9.7.2019)

Dobrý člověk......tys viděl tak pět minut.........přesně tak, ten dokument je natočen pro nás-slávisty, srdcaře, co fandí Slavii celý život a prošli si většinou peklem.i když sezona 1996, byla úspěšnější (Slavia došla až do semifinále EL, kde vypadla s Bordeaux), ale tohle je pro mě víc.Na tuhle sezónu nikdy nezapomenu a pevně věřím, že uvidíme i Totální sezonu II., která bude ještě úspěšnější.(19.9.2019)

• Eire

S..P..A..R..T..A..!!!! Vy cinske sesivane sracky. MOR NA VAS.(13.11.2019)

• jkpj22

Fotbal je nejnudnější teploušský sport plný baletek. Tak, když jsem to řekl, tak se mi ulevilo.(17.7.2019)

<< předchozí 1 2