Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Laurel a Hardy! Kdo by neznal onu nesourodou dvojici? Ollie se "nešťastně" zamiluje, a proto se rozhodne vzít si žovot. Samozřejmě s sebou na poslední cestu, bere i svého nejlepšího přítele Stana. Před společným skokem je zachrání voják, shodou okolností manžel Ollieho vyvolené Georgette, a pošle je oba do cizinecké legie, aby tam zapoměli. Ani v tomto snímku nechy bí živý situační humor a klaunská komika podařeného párečku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

Iggy 

všechny recenze uživatele

Po krátkém prologu v Paříži, kde nešťastná láska málem dovede Olivera k sebevraždě, se vydá spolu se svým věrným druhem Stanem na vše zapomenout do cizinecké legie (podobné pohnutky je k tomu dovedly již dříve ve filmu Beau Hunks, Hrdinové cizinecké legie). Tam ovšem převážně perou ostatním vojákům špinavé spodky a tak Hardy na nějakou Georgette brzy zapomene a mohou se směle vypravit domů, což ovšem velitel pevnosti považuje za dezerci. Za to se dostanou do vězení, kde pod přísným dohledem Jamese Finlaysona čekají na popravu. Po zbytek filmu jsou na útěku před celou posádkou pevnosti a vše skončí bláznivým pilotováním letadla. A na závěr nádherná scéna reinkarnace. Volně ke stažení na Archive.org. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Ztřeštěné gagy Laurela a Hardyho jsem měl rád jako kluk, byl to jeden ze žánrů, na kterém jsem vyrostl, ale když jsem se po dlouhé řádce let k filmu vrátil, tak jsem zjistil, že jsem se už posunul někam jinam, a tenhle styl humoru mě až tak dalece neoslovuje. Ovšem pro příznivce klasické grotesky je to bezpochyby skvělá volba. Celkový dojem: 55 %. Kvalita DVD, které je na našem trhu, mě v negativním slova smyslu překvapila. Je ale možné, že film opravdu není dostupný v technicky lepší kvalitě. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Scéna s pokusem o sebevraždu (a kolegiální sebevraždu) a uprchlým žralokem patří k těm, které mám s Laurelem a Hardym spojené už dlouho a nejspíš navěky, ale mám dojem, že celý film jsem poprvé viděl až dnes. Je to výborná komedie. A je v ní vše, co čekáte, i trochu toho, co možná nečekáte. Myslím, že Laurel a Hardy by dokázali zničit i Švejka. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Ollie se "nešťastně" zamiluje do vdané paničky a rozhodne se sejít z povrchu zemského. Samozřejmě chce s sebou vzít Stana (Co by to bylo za přátelství?) Před společným skokem do řeky je ale zachrání voják, shodou okolností manžel Ollieho Georgette, který je pošle do cizinecké legie, aby tam zapomněli... Docela našlapaný kousek - výborný slovní humor, pasáže se sebevraždou, praní prádla, útěk tajným tunelem i letadlem. Ze sentimentality čtyři hvězdičky. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Tenhle typ humoru úplně není můj šálek čaje. To se radši podívám na filmy, které vlastně ještě o několik let dřív točili Voskovec s Werichem. Při srovnání s filmy V & W mimochodem také vynikne až neuvěřitelně mizerná technická kvalita obrazu i zvuku. Je ovšem pravda, že v rámci žánru bláznivé grotesky jsou L & H zcela nepřekonatelní. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Film je částečným remakem grotesky pánů Laurela a Hardyho Beau Hunks z roku 1931. V obou filmech hraje roli velitele americký herec Charles B. Middleton. (Komiks)
  • Stan Laurel si během natáčení příliš nerozuměl s režisérem A. Edwardem Sutherlandem. Sutherland jednou dokonce řekl, že by raději jedl tarantule, než aby znovu spolupracoval s Laurelem. (Komiks)
  • Fotografie Olivera Hardyho, kterou pošle spolu s bonboniérou a kyticí jako dar dceři hostinského, kterou miluje, je ta samá, jež v grotesce Our Wife (1931) Ollieho snoubenka ukazuje svému otci. (Komiks)

Reklama

Reklama