poster

From Soup to Nuts

 • slovenský

  Medzi polievkou a orechami

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1928, 18 min

Scénář:

Leo McCarey

Producenti:

Hal Roach
(další profese)
 • Silas
  ****

  Krom klasického uklouzávání na slupce od banánu a rozbíjení talířů o hlavu je zde parádní slovní hříčka, která ze "salad without dressing" udělá "undressed salad". Většina humoru vyčpěla, přesto se najdou i povedené skeče..(24.6.2006)

 • Radek99
  ***

  Průměrná groteska Stana a Olivera, která je založena především na motivu banánové šlupky a následného podklouznutí (víceméně do obrovského šlehačkového dortu) a klasické a příznakové variace na peripetie s klobouky, kde se dá ale spatřit i zajímavý Chaplinovský motiv problematického pojídání neposedné třešně či trocha společenské satiry zaměřené proti snobským manýrům zbohatlíků... Vrcholná groteska Laurela a Hardyho to ale v žádném případě není...(1.8.2008)

 • Gardenboy
  ****

  grotesky LandH sú jednoducho neprekonateľné ... stará, staručká klasika(28.4.2008)

 • Iggy
  ***

  Česky Vzorná obsluha. Laurel a Hardy jsou noví číšníci na snobském večírku. Nejdřív Oliver nutí Stana, aby byl správným gentlemanem a nenosil uvnitř domu klobouk. Pak už obsluhují u večeře a většina gagů je spojená s banánovou slupkou a padáním Olivera obličejem přímo do slavnostního dortu. Vrcholem všeho je Stan, který servíruje salát „undressed“, nejen bez dresinku ale i bez svrchního oděvu.(2.8.2007)

 • dopitak
  ***

  The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Eight (1923-1928). All we ask is a chance. Nahánění třešně po talíři už bylo v groteskách L+H užito, nicméně banánovou slupku vidím prvně.(17.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace