Další snímek dostupný na Netflixu. Polské drama, které má tak slizkého hlavního protagonistu až jsem si ho nějak oblíbil. Tomek je kluk co si podělal život paděláním práce na škole a ještě ho odkopla rodina co mu tu školu dotovala. Tak se nechá zaměstnat ve firmě co špiní lidi na sociálních sítích a začne ničit život každému koho zná. Slušný drama co se sice táhne ale to vůbec nevadí protože takhle atmosféra k tomu prostě patří. Tohle by si měl pustit každý kdo má rád dramata a filmy o nickách co poserou život každému a sobě ho nakonec vylepší. 75%(31.8.2020)

Psychologický náhled do mysli manipulativního psychopatického lháře na pozadí politických událostí a jeho působení v marketingové firmě, která často zachází až za hranu lidskosti. Maciej Musialowski se zhostil role hlavní postavy výborně, jeho mimika dodala filmu na autentičnosti a působil celkově věrohodně, a právě to film vyzvedává o něco výše. Tempo bylo na mě až moc pomalé a ačkoliv byla atmosféra místy správně dusná a syrová, závěrečná scéna se střelcem mrazivá, pořád mi ve filmu chyběla hlubší pointa a zapamatovatelnější momenty, kvůli kterých bych si The Hater pustil znova. Lepší průměr, který je na tak roztahanou délku místy ne až tak zajímavý, ale den po zhlédnutí je dojem o něco lepší, než hned po skončení.(30.8.2020)

Jestli se Komasa po tomhle nedostane do Hollywoodu, tak už nevím. Jako vstupenka by to totiž mohlo fungovat dokonale, i když v charakterové drobnokresbě chudáka lačnícího po uznání je to slabší než American Crime Story o Versacem, a v mapování navrtávání vzteku mas na sociálních sítích zase méně pronikavé a realistické než třeba Brexit. Je to vlastně ve všem "obvi", ale fakt to stačí!(7.9.2020)

Určite nadpriemer najmä vďaka skĺbeniu myšlienky šírenia dezinformácií a myslenia chorého jedinca, ktorý sa doslova našiel “v obore”. Film nenudí, postupne graduje, záver je satisfakčný, “boľavý”, no koho už dnes baví sledovať drámu, ktorá trvá takmer dva a pól hodiny? Poliaci vedia, vedeli, a vždy budú vedieť. Ich tvorba je tej našej na míle vzdialená, keď niečo natočia, poväčšine to stojí zato, rovnako ako tento “Hate”.(2.9.2020)

nedokážu upřímně posoudit do jaké míry je to politická agitka v návaznosti na nedávné prezidentské volby,protože jsem natolik unaven českou politikou,že sledovat tu polskou vážně nechci.I bez toho je ovšem Hater nepříjemně mrazivý thriller,který se motá okolo hodně aktuálních témat jako extrémní nacionalsimus,liberalismus a ohromná moc sociálních sítí,kdy někomu zkurvit život (v tom lepším případě) je poměrně snadné - samozřejmě z předpokladu,že k tomu máte prostředky a sám jste bezskrupolózní svině.Macie Musialolowski je tu jako polský Prchal výborný.Snad jen ta stopáž je v určitých momentech až příliš a zbytečně ředí tempo...80%(31.7.2020)