Reklama

Reklama

Místnost sebevrahů. Hater

(festivalový název)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) je usvědčen z plagiátorství a vyloučen ze studia práva. Rozhodne se však tuto skutečnost skrýt a nadále dostával finanční pomoc od rodiny Krasucki (Danuta Stenka a Jacek Koman) – rodičů své přítelkyně z dětství Gabi (Vanessa Aleksander), do které se tajně zamiloval. Podvod však vychází na světlo. (sator)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (187)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Teraz už chápem, prečo Krzysztof Zanussi dostal toľko poľských filmových anticien. Jeho svet a svet Jana Komasu - miláčika dnešného poľského diváka, sú ani nie tak nezlúčiteľné, ale priam antagonistické. Filmy Komasu mi prídu surové, sebestredné, ale hlavne bezcitné voči ľudským slabostiam. Zanuussi chcel pomôcť svojim hrdinom byť lepším človekom. Čakám na nového Zanussiho. ()

PavelVanekArt 

všechny recenze uživatele

Netflix s Evropskou low produkcí nešetří a je to příjemnější na pohled, než amerika z tohoto ranku. Depresivní prostředí, sympaticky nesympatická hlavní postava se sympaticky nesympatickým poslaním, gradace myšlenky a provedení, hudební podmaz, to všechno bylo hodně fajn. Poláci umí když chtějí. Rušivě jen působila MMO vložka a extrémněji uspěchanej konec, mohlo se to propracovat místo kolikrát zbytečných scén. 4* a.k.a 80% ()

Reklama

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Poláci to dali! Urobili dokonalý thriller. Viac Fincherovský ako je Fincher sám. Po formálnej stránke to oproti (inak podľa mňa skvelému) prequelu vystrelilo niekam do nebies. Je to jednak výborne a mimoriadne pútavo napísané, postavy majú hĺbku a dá sa ich v jednom momente chápať a zároveň ich nenávidieť. A to najmä hlavnú postavu. Minispoil: k záveru sa vyskytne jedna scéna, v ktorej niečo cez 3 minúty pozeráš na dvoch ľudí ako si bez slova pozerajú do očí a po nej si uvedomíš, že si možno celý ten čas zabúdal na takú drobnosť a teda dýchanie. Biggerspoil: záver Ti nechá v krku uviaznutú veľmi trpkú slinu. Každopádne hodnotím ako čistý masterpiece a najlepší film roku. Bez debaty! RT: 63% - % ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Vůbec nevím, co si o tom mám myslet, mám v hlavě střepinu jako pšst z korejské války :o). Hodně zvláštní film, kterej mi hlavním hrdinou připomínal "Slídila". Ovšem slídil je mnohem víc svižnější a záživnější. Ne, že bych něco měl proti polskýmu filmu, ale tady se jim to moc nepovedlo. Z hlavního hrdiny ovšem takový zvláštní mrazení mám. Kdyby rači svůj důvtip a čas investoval do něčeho normálního, hned by bylo na světě líp. Buď jak buď, tohle už vidět nepotřebuju, ale pár dní mi z toho něco v hlavně zůstane... ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších filmů, natočený v podobném duchu. Kdy mladý patologický lhář, čerstvě vyhozený z právnické univerzity a následně zavhržen rodinou, hledá svoji vlastní cestu k moci a uznání. Jedná se o velice promyšený film, který zachycuje současné dění nejen v Polsku, ale celé Evropě. Na to pak navazují politické šachy našeho hlavního hrdiny, který se bez ostychu vypořádává se všemi překážkami pomocí dokonale promyšlené manipulace. 90% ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Varšave. Natáčalo sa od 28. októbra do 22. decembra 2018. (MikaelSVK)

Související novinky

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

Reklama

Reklama