Reklama

Reklama

Místnost sebevrahů. Hater

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) je usvědčen z plagiátorství a vyloučen ze studia práva. Rozhodne se však tuto skutečnost skrýt a nadále dostával finanční pomoc od rodiny Krasucki (Danuta Stenka a Jacek Koman) – rodičů své přítelkyně z dětství Gabi (Vanessa Aleksander), do které se tajně zamiloval. Podvod však vychází na světlo. (sator)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (170)

verbal 

všechny recenze uživatele

Do nejmenších psychóz, kurvovství a hovadismu vypiplaný dramat państwowy, ve kterém opravdu není ke komu přilnout. Na straně jedné totiž stojí famózně zahraný, mimořádně slizký bezemoční sociopat, na té druhé pak překorektnělý sluníčkářský buzerant a zkurvený populistický vítač, jejichž interakce ovlivňují vychcaná Sórošovic famílie a katalogově odporná, bezskrupulózní paní Novotná z Burakryjów. Tedy něco, jako byste se v kulisách cigánské demonstrace za ztrojnásobení sociálních dávek museli rozhodnout, jestli fandit přihlížejícím tupým skinhedům nebo vypatladným levicovým smažkám z Antify. S takto rozdanými kartami dobro prostě nezvítězí, tedy nezbývá, než se prostě kochat dokonale napsanými patopostavami a promakaným dějem plným animálního zmrdství, morální pokřivenosti a šosácké debility. Zároveň také mrazivé memento pro nadcházející digitální degeneraci o zhoubném vlivu a dezinformační moci cíleně ovcujících asociálních sítí a internetů na jakékoliv kritické myšlení. Zajebisty Komasa! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Bravo Polsko! Tohle je opět absolutní režisérská pecka nejen Jana Komasy, ale celého polského filmového sboru. Jan Komasa tady volně navazuje na Místnost sebevrahů z roku 2011 a opět nám, i když trošku jinak, ukazuje, jaké nebezpečí na internetu může číhat pro každého z nás. Příběh je takřka geniálně vykonstruovaný. I když víte, k čemu se schyluje, stejně jste na konci totálně v šoku. Navíc se tu asi zrodila další polská herecká hvězda. Maciej Musiałowski toho svého introvertního psychopata zahrál totiž geniálně. Má takovej ksicht hajzla, kterého byste v temné uličce nechtěli potkat. Na plátně ale s radostí... ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Nenudící dramát o megabezskurpulózním psychopatovi, který nemá dobré úmysly. Práce s postavami mě nadchla. Hlavní antihrdina je schopnej, necouvne před ničím, ale je to furt mladík a dělá chyby. Filmově super po všech stránkách. Je to chytré a i když určitě ne neprůstřelné, tak v rámci filmu na jedničku. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Přesný a po všech strankách vynikající vynikající film. Napínavý, výborně napsaný, zahraný, realistický a nevím zda šel větší mráz z toho lidskýho degena v podobě hlavního hrdiny, "fungování" PR agentury nebo de fácto dvojího závěru, díky IceQueen za tip, měl bych si nabídky na netflíxu projíždět pečlivěji. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl je nečekaně z Polska, kteří poslední dobou patří ke králům Evropy, protože, co oni předvádí poslední dobou je neskutečné. Příběh se zaměřuje na Tomka, který je vyloučen z právní školy za plagiátorství a najde si zajímavou práci, jejíchž náplní je ničit lidem životy a jelikož je tak trochu psychopat, tak se do práce ponoří plnou parou. Je vysoce inteligentní, pohotový, chladný a hraje naprosto bezvadně. Film má skvělý příběh, dobré postavy, nepříjemnou atmosféru, inteligentní dialogy, spousta zajímavých nápadů, kde si místy budete říkat " Tohle je fakt síla!" a poměrně originálně je zde zahrnutý virtuální svět, kde díky jedné počítačové hry plánuje Tomek nepěkné věci. Finále je tak šokující a mrazivé, že Vás nechá beze slov. The Hater je jednou větou strhující psychologický Thriller fincherovského rázu z Polska! Doporučuji!! Příběh*****, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí****. 8.5/10. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Varšave. Natáčalo sa od 28. októbra do 22. decembra 2018. (MikaelSVK)

Související novinky

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky…

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD…

Reklama

Reklama