Reklama

Reklama

Místnost sebevrahů. Hater

(festivalový název)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) je usvědčen z plagiátorství a vyloučen ze studia práva. Rozhodne se však tuto skutečnost skrýt a nadále dostával finanční pomoc od rodiny Krasucki (Danuta Stenka a Jacek Koman) – rodičů své přítelkyně z dětství Gabi (Vanessa Aleksander), do které se tajně zamiloval. Podvod však vychází na světlo. (sator)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (187)

Happens 

všechny recenze uživatele

Sledujeme příběh mladého psychopata, sirotka, který se rozhodně začlenit se ambiciózně do společnosti, každý svůj neúspěch schovává do pavučiny lží a mimikry svých manipulací. Muž se dostane do marketingu, zpoza kterého zasahuje do politiky prostřednictvím nekalých kampaní a falešných zpráv na internetu. Vše vygraduje do nesmyslně vykonstruovaného konce. ()

annanah 

všechny recenze uživatele

Asi bych se o polskou kinematografii měla zajímat víc, protože tento film, kde nebyla snad ani jedna sympatická postava, mě absolutně uhranul a od první minuti jsem byla připoutaná k obrazovce. Opravdu neuvěřitelně mrazivá podívaná. Češi by se měli u sousedů ze severu učit, jak točit opravdu dobré filmy. ()

Reklama

klukluka 

všechny recenze uživatele

Je to perfektně natočený a zahraný, ta mimická drobnokresba představitele hlavní role byla vážně nevídaná a úplně nejlépe to vystihuje závěrečná scéna u rodinného stolu. Překypuje to nápady a motivy a já snad poprvé v životě trestám tvůrce filmu za to, že měli ve filmu těch kudrlinek moc. Tomek je všechny nakonec obsáhnul, se všemi zúčtoval, nemám pocit, že by na někoho zapomněl, i když svoje aktivity rozjel na sto světových stran, ale hrozně mi z toho čouhal film, reality v tom pro mě bylo pomálu. Přesto je Hater další hmatatelnou ukázkou toho, jak vyspělá je v současnosti polská kinematografie. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Psychologický náhled do mysli manipulativního psychopatického lháře na pozadí politických událostí a jeho působení v marketingové firmě, která často zachází až za hranu lidskosti. Maciej Musialowski se zhostil role hlavní postavy výborně, jeho mimika dodala filmu na autentičnosti a působil celkově věrohodně, a právě to film vyzvedává o něco výše. Tempo bylo na mě až moc pomalé a ačkoliv byla atmosféra místy správně dusná a syrová, závěrečná scéna se střelcem mrazivá, pořád mi ve filmu chyběla hlubší pointa a zapamatovatelnější momenty, kvůli kterých bych si The Hater pustil znova. Lepší průměr, který je na tak roztahanou délku místy ne až tak zajímavý, ale den po zhlédnutí je dojem o něco lepší, než hned po skončení. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Polští tvůrci mi zprostředkovali mrazivý pohled na existenci bezskrupulózního a bezpáteřního zmrda (omlouvám se za svou klačtinu, ale nemohl jsem jinak), přičemž mi způsobili mocný divácký zážitek. Hlavní zmetek (ne, hrdina jsem fakt napsat nemohl) je figurou přímo heydrichoidní, protože se taky soustředí jen na osobní prospěch, aniž by se pozastavil nad použitými prostředky nebo nad osudem lidí, které využívá ke svým cílům. Poláci tady odvedli kus poctivé práce, ale my budeme jistě kontrovat nějakou "skvělou" komedií, abychom ukázali, že na to taky máme. Mně to fakt hlava nebere, Polsko mám tady kousek za lesem, a přitom se tam točí Filmy, zatímco u nás se ve většině případů jen točí... ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach vo Varšave. Natáčalo sa od 28. októbra do 22. decembra 2018. (MikaelSVK)

Související novinky

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

Reklama

Reklama