Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je 30.12. 1999 v noci. Kdesi v Belgii na vlámské straně jazykové hranice lidé bujaře slaví blížící se Nový rok. Málokoho by ale napadlo, co přinese Belgičanům poslední den starého roku – totální rozdělení dvou národností žijících doposud poměrně pospolitě. Jakmile hodiny odbijí půlnoc, dozvíme se, že známá ulice už není jak bývala, ale je rozdělena vysokou zdí střeženou hlídkami na vlámskou a valonskou část. Sympatický Valon Albert, majitel stánku s rychlým občerstvením, náhle zjistí, že mu z jeho krámku na pomezí zbyla jen půlka. Snaží se dostat zpět na „svou“ valonskou stranu zdi, ale neúspěšně… Pomůže mu v jeho snažení půvabná Vlámka Wendy? A není ona zeď postavena hlavně v myslích samotných Belgičanů? (ČSFD)

(více)

Recenze (2)

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Tenhle nenapadny film ve mne zanechal silny dojem. Nejde o filmovy zazrak, ale myslenka/pointa ma silu. Provedeni je sympaticke. Dalsi filmove polozeni dosud nevyresene otazky, proc spoli lide nedokazi zit v miru... ()

Prince 

všechny recenze uživatele

Brusel, Belgie - 30. 12. 1999. Od zítřka se vytvoří hranice mezi územím Vlámů a francouzsky mluvících Valonů. Albert je majitelem stánku s rychlým občerstvením. Je pozván na silvestrovský večírek, jeho kamarád ho totiž slaví den předem. Obchody mu přes svátky jdou, tak proč se trochu nerozptýlit. Na mejdanu potká dívku svých snů a zůstane až do rána. Albert je Valon, ale večírek byl na vlámské straně, což se brzy ukáže jako neřešitelný problém... ()

Reklama

Reklama