Pyeongil ohoo seshiui yeonin

• Jižní Korea 평일 오후 세시의 연인 (více)

Epizody(16)

Andrea1717

Keď som sa púšťala do prekladu som absolútne nečakala, že to bude také skvelé. Skutočný a uveriteľný príbeh o nájdení pravej lásky až po uzavretí manželstva s niekým iným. S hlavnými hrdinami prežijete okamihy šťastia aj absolútnej beznádeje a nešťastia. Veľmi pekný seriál, ktorý mi dlho zostane v hlave. ()

moikan

Výborne natočené. Chcela som pozerať túto k-drámu o nevere a podvádzaní, keďže to nie je typický námet. Prvý diel to vyzeralo, že to bude len dráma troch žien, ale pomaly sa to rozbiehalo a stupňovalo napätie. Tak-či tak je to natočené decentne, zo začiatku až nevinne. Hlavné postavy sú občas ako stredoškoláci. Veľmi mi vyhovovalo, že to sem-tam bolo podávané s vnútornými dialógmi hlavnej ženskej postavy, ktorá rieši, že ak sa zamiluje do iného muža, tak bude mrcha a nečistá. Trpký príbeh so sympatickými trápnosťami, výborne zobrazené výčitky z ublíženia partnerovi, trápnosť s ospravedlňovaním, nešťastné osobné priznania, pokus o odpustenie, ťažké dilemy rozhodovania, sklamanie dôvery kamarátky aj okolia a kolegov, ktorí sa vyjadrovali do morálky ( tu trochu tvorcovia preháňali, keď zobrazili malichernú spoločnosť, ktorá si mysli, že úspech v práci záleží na tajení amorálnosti.) Zvlášť sa mi páčila jemná scéna z fotenia a vystupňovaná aféra v knižnici.  Akurát ma rozčuľoval ma stále tragicky výraz Son Ji-eun a jej manžel Jin Chang-gook so svojou posadnutosťou papagájmi. Tiež pomalý dej príbehu, aj keď uznávam, že takto sa divák viac naviaže na postavy a spôsobi to závislosť na pokračovaní príbehu (určite zámer autorky :) Dala by som hodnotenie 10/10, ale tá jedna hviezdička menej je pre poslednú epizódu, ktorá je prehnane patetická. Seriál je o nepochopiteľnosti a nelogickosti lásky a zamilovania - táto téma je zobrazená super. ()