Nahý režisér

• Japonsko The Naked Director (více)

Série(2) / Epizody(16)

V Japonsku osmdesátých let dokázal jeden odhodlaný muž v každém neúspěchu najít novou příležitost. Jmenoval se Tóru Muraniši a v branži způsobil úplnou revoluci. (Netflix)

Zíza

Sledování mě bavilo zhruba tak na stejné houpačce, na jaké Muraniši bankrotoval a znovu přicházel k penězům. Jamada byl úžasný, Micušima měl skvělou proměnu, Kunimura byl úžasně ostrý. Bylo zajímavé, jak to ze začátku vypadalo na čistou komedii, ze které sešlo a šlo to do drama, ze kterého už to nevybředlo, naopak se to do něj bořilo hlouběji a hlouběji. Určitě zajímavá podívaná, která občas utíká sama, občas se dost loudá. Herecké výkony byly skvělé, hudba ještě lepší, mělo to skvělá opening, který jsem si poslechla pokaždé. Určitě to stojí za zhlédnutí. Lidé, kteří s Japonskem nemají tolik zkušeností se jen utvrdí ve všeobecném „Japonci jsou úchyláci“, naopak lidé, kteří mají s Japonskem zkušenosti, si budou říkat, že tohle by na kabelovce neprošlo a svým způsobem a je to velmi otevřené. Zajímavý náhled do historie porna v Japonsku. 76 %. ()

ledzepfan

Hodně sympatický, ale ne úplně vyrovnaný a zvládnutý seriál.. Někdo tady píše, že erotika seriálu tady pomalu na rovině Pornhubu, což je samozřejmě ptákovina.. Někdo tady píše, že tohle by si amíci nelejzli.. No, vzhledem k tomu, že před časem skončila finální série seriálu Deuce, který s úplně stejnou mírou softerotiky vykresluje boom pornoprůmyslu v USA, tak i tento výrok musím ohodnotit jako fake news ;) ... Ale zpět k japoncům. Naked director je hodně zvláštní směska, která je evidentně po všech stránkách naivní, zkreslená a až příliš často debilně se pitvořící, ale pak tam do toho všeho jednou za čas vpadne scéna tak citlivá a jemná, že to diváka svým způsobem dojme a uvědomí si, že ti šašci za netflixovskou kamerou možná přecejenom ví co dělají.. Takhle je to za mě někde mezi 3 a 4 (4 by byly spíše subjektivně, ze sympatií, 3 jsou objektivní a solidní).. Možná, že druhá série pronikne kapku hlouběji.. ()

M.i.k.e

původně jsem čekal dokument,takže jsem byl na začátku trochu překvapen,ale nakonec musím uznat,že Naked Director dopadl opravdu výborně.Jelikož nemám nakoukáno moc japonských filmů/seriálů,tak mě opravdu bavilo to pro našince ne zrovna pochopitelné prostředí a celkově japonská nátura.Na jednu stranu hodně tradiční,ale pod pokličkou v mnoha věcech ujetější než třeba Evropa.Snad jen kdo by čekal,že uvidí něco z regulérního porna bude zklamán.Nahota tu sice je celkem dost,ale vše je hodně střídmé až cudné...70% ()

Tucqa

Velmi překvapivý osud prodejce anglických knih, aneb jak se stát porno režisérem snadno a rychle. Při první erotické scéně mi spadla čelist a přemýšlela jsem, jestli jsem opravdu na Netflixu, nebo jsem omylem přepnula na Pornhub. Takový stupeň erotiky bych opravdu nečekala, hlavně když vezmu do úvahy, že se jedná o japonský seriál... Každopádně nečekejte vynucenou nebo lacinou erotiku, využití lechtivých scén je velmi důvtipné a v příjemném kontrastu s celkově vážným laděním zbytku díla. Mé hodnocení: 90% ()

Fifer

Sledoval jsem dabované v angličtině, což samozřejmě bylo trochu rušivé, ale zvykl jsem si. Seriál splňuje přesně to, na co láká synopse. Je to náhled do světa japonské erotiky se vším, co k tomu patří. Začíná se v 80. letech s byznysem pornočasopisů a prvních sexshopů. Seriál je dostatečně explicitní, což musí být, protože točit seriál o pornu, který by byl cudný, nedává smysl. O světě japonského porna toho moc nevím, takže to byla zajímavá exkurze do jiné reality. Doporučuju. Film je biografií skutečného režiséra Toru Muranishiho (viz wiki). Přesně pro tohle mám Netflix rád, že vám nabídne i seriály, ke kterým byste se jinak vůbec nedostali. ()

ddf76

Nahlednuti do zacatku japonskeho porna bez cenzury. Tohle by si amici nelajzli, ale Japonci ano. Serial je inspirovan skutecnym reziserem japonskeho porna Toru Muranishiho. Za me dobry, trocha exotiky z Asie, plus netradicni dej. Za me gut. Mozna bude i druha serie. Na tu bych se podival, pokud ji odklepnou. ()

Rockerman

Nahý režisér je seriálek o průkopnících pornoprůmyslu v Japonsku. Zábavné, místy i vtipné vyprávění o nelehkých začátcích, o boji s cenzurou a konkurencí a jejich nekalými praktikami. Režisér Muraniši jak buldok jde za svým cílem točit opravdový sex a přes neuvěřitelné množství překážek a zatýkání neuhne dokud nedosáhne svého. A dobro opět zvítězilo! Stojí za vidění. ()

HanzoBureshi

Naprosto výborně zvládnutý seriál, který není možná na plný počet, ale je opravdu v několika věcech geniální a dokáže divákovi nabídnout velkou porci zábavy, ať už se jedná o komediální stránku nebo tu dramatickou nebo i tu pikantnější. Každá řada je v něčem odlišná a přesto tolik stejná. První série nám nabídne naprosto úžasný rozjezd, který perfektně ukáže vývoj jednoho prodejce do známého režiséra. Je to naprosto skvělá jízda, která je dost zábavná, protože ty nápady, kde režisér každým dílem překoná sám sebe... to je prostě granát! Celý vznik základního filmového štábu je jedna velká radost. Některé natáčení ono scén je opravdu k dost pobavení, viz. Ragby a jeho první běh. Druhá série se kvality jakžtakž držela, ale bohužel tu první už nepřekonala, protože v první polovině se řeší spíš už jen jedna věc. V té druhé polovině se komedie utnula a seriál ukázal i svoji dramatickou stránku, která mě také dokázala odrovnat, ale chyběla mi trocha ta komedie, ovšem když nastal poslední díl, tak mi došlo, že všechno bude chybět. Herecké obsazení je naprosto úžasné, a potěšilo vidět známé tváře. Soundtrack, který obsahuje staré pecky, je též boží. Na pár chybiček je to opravdu geniální dílo. Mé hodnocení: 9/10 ()

maneki_neko

Japonci jsou známí svou někdy až přehnanou rezervovaností a oddaností vůči autoritám. Nicméně, stále jsou to jen lidé s touhami a sny, o nichž si můžou ve svých vytížených životech nechat jen zdát. To mnohdy vede k sexuální frustraci a závislosti na pornu. Možná v ještě větším rozsahu, než v jiných zemích.  Toru Muraniši býval nevýrazným prodejcem učebnic angličtiny. Pak ale v jeho prostém životě nastal zásadní zlom, který ho tak trochu zprasil, ale zároveň z něj udělal neuvěřitelně schopného člověka. Rozhodl se totiž, že způsobí v prudérním Japonsku sexuální revoluci. Troufalé, ale ne zcela nemožné.  Jeho ambicí bylo pomoci lidem objevit své sexuální touhy, které neustále potlačují, skrz své poněkud netradiční filmy pro dospělé, v nichž si dokonce párkrát zahrál.  Ten muž nepostrádal odvahu, odhodlání ani ambice. Několikrát ho zabásli, hold často riskoval, aby posunul japonské AV na vyšší level. Navzdory pohrdání ze strany upjaté japonské společnosti se Muraniši v 80. letech brzy stal nekorunovaným králem japonského péčka.  Přestože na sklonku devadesátek nakonec neskončil úplně tak, jak si sám představoval, rozhodně udělal velkou díru do tohoto zábavního průmyslu lidských neřestí.   Tenhle seroš je zvrhlý a ujetý. Chvilkami i přehnaný a přitažený za vlasy. Pár postav, i když sympatických, bylo do seriálu patrně přidáno jen kvůli atmošce, aby se nám Muraniši jevil víc jako anime postava, než člověk. ALE - ta přisprostlá, přidrzlá troufalost seriálu nakonec na člověka přesto zapůsobí. Zcela se to vymyká seriálům běžného japonského formátu. Ačkoli se tu nejspíš snažili ukázat Muranišiho v o něco lepším světle, než jaký doopravdy byl, stále se jedná o zajímavý filmařský počin japonské kinematografie, který tak trochu vybočuje a září. Stejně jako kdysi nějaký Toru Muraniši v Japonsku před 40 lety. ()