Reklama

Reklama

Obsahy(1)

1. část: Máte pocit, že filmovou tvář Harryho Pottera znáte už dávno? A přitom jde o produkt nového milénia, stejně jako Jacksonovy adaptace Pána prstenů. Zatímco zejména děti zažívaly pravou „potterománii“, jejich rodiče a prarodiče se mohli radovat z návratu filmových muzikálů, jakými byly třeba Moulin Rouge a Chicago. Pozornosti rodinného publika se těšily animované snímky jako Příšerky s.r.o. V úspěšném tažení světem pokračují nezávislí režiséři předchozí generace jako Paul Thomas Anderson, Quentin Tarantino či Sofia Coppolová. A ještě něco: Američanům vysvitla nová hvězda, která jim od začátku tisíciletí až do dnešních dnů přinesla povedené taškařice typu 40 let panic, Zbouchnutá, Vykolejená nebo Pěkně blbě. Dlužno dodat, že snímky Judda Apatowa se postupně staly až kultovními.
2. část: James Cameron se v roce 2009, dvanáct let po senzačním úspěchu Titaniku, vrátil opět v plné slávě. Jeho velkolepý fantasy snímek Avatar se stal druhým komerčně nejúspěšnějším filmem v historii. Cameronova bývalá žena Kathryn Bigelowá se v prvním desetiletí nového milénia stala první ženskou režisérkou, která si odnesla Oscara. Dostala jej za režii dramatu Smrt čeká všude a připravila tím svého exmanžela o režijní trofej za Avatar. Christopher Nolan oživil slávu Batmana a začaly se objevovat i další filmy s původně komiksovými hrdiny. Nové milénium se stalo svědkem rozkvětu jednoho z největších hereckých talentů americké kinematografie. Heath Ledger zazářil ve Zkrocené hoře, Kletbě bratří Grimmů či v Temném rytíři. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pozornost se začala upínat na hlavní hereckou hvězdu, mnoho projektů by bylo bez velkých jmen polovičních (a kupříkladu u Washingtona, Roberts, Crowea si toho hned z počátku tisíciletí všimli i akademici). „Průkopnický“ byl i návrat filmových muzikálů (Moulin Rouge či Chicago) a pochopitelně velkou roli sehrálo marvelovské impérium. Svoje místo na trhu posílily také filmové série (akční i ty komediální). Právě komedie se objevují hrubší a bez obalu, prostě ze života, a jejich asi největším tahounem se stal Judd Apatow. Když jsme u těch komedií, právě mnozí komici se objevují ve vážných polohách (Jim Carrey, Bill Murray). Kathryn Bigelow se stala první ženskou režisérkou, která si odnesla Oscara. Výrazných ženských tvůrkyň bylo nicméně víc. V dokumentu nechybí výjimečný Heath Ledger a následně silná mexická režisérská vlna. A co by to bylo za americké sdělení bez otázek rasismu? ()

prezdivaka 

všechny recenze uživatele

Zvláštní, kam se může dokument posunou díky společenské objednávce. To už není dokument, ale product placement antirasismu, LGBT, feminismu a tvůrců této tématiky. nedá se hodnotit díl po dílu, ale tumuto bych dal tak jednu hvězdičku. ()

Reklama

Galerie (8)

Reklama

Reklama