Bafuňář

• Španělsko El pionero
Španělsko, 2019, 3 h 54 min (Minutáž: 55–65 min)

Epizody(4)

Bafuňář je dokumentární seriál z produkce HBO Europe, který se točí kolem španělského politika a fotbalového a stavebního magnáta jménem Jesús Gil. Pestrý život Jesúse Gila vypráví jeden z nejpřekvapivějších a nejúžasnějších příběhů za posledních několik desetiletí. Tento jedinečný muž vnesl čerstvý vítr do světa politiky, fotbalu a nemovitostí ve Španělsku. Kontroverzní, výstřední a bez špetky respektu, Gil velmi dobře věděl, jak se dostat k lidem, a stal se miláčkem španělských masmédií. Přesto však neustále pohrdal zákony a byl léta pronásledován justicí, která ho nakonec dostihla v Atlético de Madrid – fotbalovém klubu, kterému coby prezident předsedal přes 16 let – a zprostila jej funkce starosty Marbelly. Seriál vypráví příběh s prvky, které jsou dnes snadno rozpoznatelné po celém světě, a vyvolává otázku, proč se necháme určitým typem lidí tak lehce svádět. (HBO Europe)

Theker

Máme aj my takých a ešte horších. K dokumentu: aj skrz dĺžku dokumentu som sa nevedel celkom dostať do situácie... namiesto istého zjednodušovania mohli ísť tvorcovia viac do hĺbky resp. mohli nám nešpanielskym amigos načrtnúť background niektorých situácií, či nálad španielov, lebo vzišlo z toho niečo, čo chce dať (a dalo) priestor druhej strane, ktorá už z princípu niektoré veci prifarbí, či naopak zatají. 60% ()