Ježíš ti ukáže cestu... k dálnici (festivalový název)

• Španělsko

Jesús te muestra el camino a la autopista

• Estonsko

Jeesus näitab sulle teed kiirteele

• Estonsko

Jeesus juhatab sind kiirteele

• angličtina

Jesus Shows You the Way to the Highway

Ježiš ti ukáže cestu k diaľnici

(festivalový název)

Akční / Komedie / Sci-Fi

Španělsko / Estonsko / Etiopie / Lotyšsko / Rumunsko, 2019, 83 min

Miguel Llansó

Miguel Llansó
  • Goldbeater

Uf, to bylo něco. Docela výmluvná, těžko stravitelná, extrémně rozjuchaná a multistylová podívaná, z níž budete dost možná neskutečně uneseni, totálně zmateni, znuděni nekonečnou bizarností, anebo vás jen parádně rozbolí hlava. Já měl od každého něco. Docela jsem zvědav, jakým směrem se rating tohohle díla bude časem ubírat. Nicméně mohu všechny uklidnit jednou informací a není to žádný spoiler, Ježíš v průběhu filmu opravdu někomu ukáže cestu k dálnici. [Sitges 2019](22.10.2019)

• RUSSELL

Tak trochu estonský Inception. Změť všemožných polonápadů, popkulturních odkazů a politické satiry – to vše naházené do jednoho pytle, který je překvapivě příběhově relativně konzistentní, ale až moc na sílu bizarní a výstřední, což filmu spíše podkopává nohy. Ve výsledku jde o další nepovedený pokus z ranku „podivnost bez příčiny“. Sem tam jsem se zasmál, nebo s úsměvem na rtech nevěřícně zakroutil hlavou, ale jinak to byla po většinu stopáže především nevtipná nuda.(10.10.2019)

To muselo dát práce a přitom.... ale ok, velmi zručně natočený bizár, přesně tak, jak to máme rádi. Je tam VŠECHNO. Bohužel NĚCO tam chybí. Člověk ví, proč a kdy by se měl smát, ale nesměje. Tuším, že i sám přítomný Miguel Liansó byl z reakcí publika, které si nějakej fousáč během promítání natáčel, troška v rozpacích. Nakoned bylo i těch 83 minut únavných. Zkrátit a bude to pecka. Ale když ono to dalo tolik práce... I tak doporučuju 3,5*. Ačkoli.... nejspíš stačí trailer.(30.1.2020)

• Jenda

Jsem si jistý, že tohle divné psycho budou někteří lidé naprosto milovat. Trpaslík se snem o vlastní pizzerii jako agent CIA v masce Richarda Pryora bojující proti sovětskému viru je uvězněn ve virtuální realitě, kde se setkává s fašistickým prezidentem Etiopie, kterým je černý batman. Vše natočené ve stylu, který mi připomíná ze všeho nejvíc Turecké Star Wars. Uff... Nic pro mě. [Rakkautta&Anarkiaa 2019]](22.9.2019)

• bOype

Občas docela vtipné, ale ve výsledku naprosto netuším co se tam dělo 😁.(16.10.2020)