Reklama

Reklama

Mateřské lásce se nedá uniknout. Z bezpečného přístavu lásky se ale někdy může stát smrtící hrozba, mladá dívka Chloe o tom ví své. Je na vozíku a vyrůstá o samotě v úplné izolaci jen se svou milující maminkou. Jejich vztah a život se můžou zdát zvláštní, možná až zneklidňující, nikdo ale nemůže upřít mámě nekonečnou snahu chránit svou dceru, starat se o ni do roztrhání těla a pro její vlastní dobro ji mít stále pod dohledem. Chloe má řadu zdravotních problémů, potřebuje péči a s oddanou mámou tvoří sehranou dvojici. Když se v sedmnácti chystá na vysokou, začne objevovat tajemství, která jsou stále děsivější. Místo odpovědí na otázky se od mámy dočká jen dalších omezení. Chloe je připoutána ke svému vozíku, z ocelově pevného mateřského objetí musí ale za každou cenu utéct. Odpovědi jsou totiž strašnější, než si dovedla představit. (Bontonfilm)

(více)

Recenze (150)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Když jsem někdy v první polovině roku viděl hezky sestříhaný trailer na nový film RUN, jehož děj sice působil povědomě a předvídatelně, ale byl pod ním podepsaný Aneesh Chaganty, rejža výborného a překvapivého Pátrání, věřil jsem a říkal jsem si: "Jo, on si tam určitě vymyslel nějakej šokující zvrat a bude to pecka, stejně jako jeho prvotina". No, a ono houby. Run je sice dobře natočený, takže dokáže napnout, dobře zahraný, takže dokáže vzbudit zájem o hlavní hrdinku, dobře napsaný, takže nad konáním postav divák nemusí zoufale kroutit hlavou, ale k čemu to všechno je, když se to všechno ubírá přesně tím směrem, který asi každý odtuší po přečtení sysnopse / zhlédnutí traileru. Hodnotit se musí palcem nahoru, protože je tu všechno tak nějak správně na svém místě. Ale to je tak všechno, a v tomto konkrétním případě - a vzhledem k celkové sumě talentu na placu - je to málo. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $3,207,375▐ Režisér Aneesh Chaganty sa začína dobre profilovať, len tak ďalej. Začína mi pripomínať Shyamalana. Sarah Paulson zas začína byť riadnou "filmovou" mrchou. Výborne vygradovaný taký skoro komorný thriller. /75%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Dvě dobré herečky v zoufale předvídatelném příběhu. Docela mě překvapuje, že Chaganty natočil po skvělém a originálním Searching takovouhle zbytečnost. . ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Začínám milovat herečku Sarah Paulson. Uchvátila mne již v seriálu "Ratched". Co se týče filmu RUN, tak je to spíše drama, ale docela napínavé. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Úplne priemerný thriller na jedno pozretie (o horor sa to ani neobrie). Ku kamere či hereckým výkonom v podstate žiadne výhrady nemám, ale k nijakému veľkému napätiu, vyhroteniu celej situácie či psychickému tlaku nedôjde vôbec. Práveže, ak by som mohol nejaký film nazvať pásovým klišé, bol by to tento. Neurazilo ma to, ale nenašiel som tu nič, prečo by som to mal chváliť alebo sa k tomu ešte niekedy vrátiť. ()

tron 

všechny recenze uživatele

S prižmúrenými očami musím dať 4*, pretože to má viac plusov, ako mínusov, ale nedávam ich s čistým svedomím, ale len preto, aby som Run odlíšil od vyložene priemerných trilerov, spomedzi ktorých predsa len vykúka a je jednookým medzi slepými. Plusy: výkony Sarah Paulson a Kiera Allen, zábavný mix MiseryMacGyveraPsycha, množstvo mrazivých scén, napínavé finále, veľmi slušný pofinálny dojazd a šialený twist, ktorý všetko prevráti naruby. Mínusy: hoci sú scény mrazivé a napínavé, zároveň sa jedná o obrovské a predvídateľné klišé (napr. – odkiaľ mohla vedieť, že šla práve do lekárne?). A hoci onen zvrat je fakt desivý a nepríjemný, hoci som sa skutočne snažil, nakoniec som neuveril, že by niečo také bolo možné (SPOILERY Z čoho žila? Dostávala na svoju dcéru nejaké vyživovacie finančné prostriedky od štátu? Ak áno, ako je to možné? Štát predsa musel vedieť o úmrtnom liste jej dcéry... SPOILERY). ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na Run jsem se hodně těšil a jsem spokojen, jediné co mě mrzí, že spousta zajímavých scén z traileru bylo ve filmu z neznámých důvodů vystřihnuto. Z těch letošních čistých Thrillerů však Run bezpochyby patří k tomu nejlepšímu. Celý film stojí na dvou ženských postavách, které hrají naprosto dokonale. Sarah Paulson s Toni Collette jsou snad jediné ženské herečky, které mám rád proto jak hrají a né proto jak vypadají a zde předvádí svůj typický Psycho mešuge výkon, který je víc než zneklidňující. Kiera Allen v roli dcery je také velmi uvěřitelná a především inteligentní. Líbilo se mi, že Run na nic moc nečeká a buduje nepříjemnou atmosféru už od začátku, je zde pár solidních zvratů a zajímavých nápadů, byl jsem neustále v napětí jak to celé dopadne a jsem spokojen i s rozuzlením. Aneesh Chaganty opět natočil slušný film. Bavil jsem se výborně. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Horor to podle mě není, asi bych zvolila žánr thriller, ale on si to každý posoudí sám. Byly chvíle, kdy jsem se musela usmívat těm naivním momentům, ale v zásadě jsem se nenudila. Děvčata to hrály bezvadně a co víc si od nedělního odpoledne přát. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Příjemně mrazivý a poměrně dobře zahraný komorní thriller evokující slavnou Misery (pro ty pomalejší nechybí přímý odkaz na Kinga). Škoda toho závěru, který se oprostil od minimalistického vyprávění, přidal na akci a bohužel i na logických kiksech. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po dlhých rokoch domácej výučby čaká na Chloe (Kiera Allen) najväčší moment jej života. Po prvý raz od svojho detstva bude odlúčená od Diane (Sarah Paulson), ktorá je jej matkou, učitelkou a zároveň najlepšou kamarátkou. Dni sa míňajú, ale oznámenie o prijatí na jej vysnívanú školu sa akosi neobjavuje. Naviac sa Chloe zdá, že sa jej matka snaží odchodu za každú cenu zabrániť, čo nie je ďaleko od pravdy. - Pôvodne som chcel tento komentár venovať tomu, aký je Sarah ''I Take Responsibility'' Paulson nehorázny pokrytec, ale výkon slečny Kiery Allen ma tak očaril, že sa tu nebudem venovať žiadnym negatívam. Táto vozíčkarka má pred sebou velmi svetlú budúcnosť a vybavujem si len zopár hororov, v ktorých bola hlavná úloha hercom takto ušitá na mieru. Už pred pozretím mi bolo jasné, že film bude velmi predvídatelný, pretože len minulý rok mal jeden z kinohororov takmer totožnú zápletku, ale práve spomínaný herecký výkon Kiery Allen z toho urobil film, u ktorého som po dlhej dobe ani raz nemusel stlačiť medzerník, aby som ho zastavil. Velmi ma zaujala aj vynikajúca práca s kamerou a technologická vyspelosť filmu, ktorá zrejme iných neprekvapí, keďže sa režisérov debut zameriaval na túto tematiku. Dosť možno film, ktorý budem na Deň matiek, kedy mal byť pôvodne vydaný, spolu s Mother's Day pozerať každý rok. + Sarah Paulson + Pat Healy ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Po remeselnej stránke sa nedá veľa vytýkať, subjektívne mi však trochu prekáža šablónovitosť a celková predvídateľnosť zápletky (možno až na jeden moment tesne pred záverom a úplný koniec, ktorý dokáže prinútiť k istému zamysleniu). Už len vďaka skvelo hrajúcej dvojici herečiek v hlavných úlohách by som sa sa pritom nebránil opatrnému odporúčaniu, no hoci je Chaganty nepochybne zaujímavý tvorca, vrcholná tvorba Hitchcocka respektíve i Shymalanana, ku ktorým ho poniektorí prirovnávajú, bola niekde inde. 70% ()

johnn333 

všechny recenze uživatele

Je sympatické, že to na nic nečeká a hned se to rozjede, když to ale odhalí svoje karty, už to nemá moc co nabídnout nad rámec žánrových klišé. Drží to pak už hlavně dvě herečky. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Titul horor je sice zavádějící, ale s tímto thrillerem jsem nadmíru spokojený. A i když se závěr může zdát na první pohled trochu uspěchaný, nakonec to bylo na filmu to nejlepší. 75-80% PS: Nemyslím si však, že je možné takhle bez podezření vychovávat dceru. (ale to je jen drobný detail a film to nijak neznehodnocuje) ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Thriller, ze kterého není dobře po těle, ale závěr by si to zasloužilo lepší, takhle se to zbytečně propadá do béčkových vod. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Bojuje s nepravidelným tepem, množství železa v krvi jí způsobuje vyrážky a nevolnost, má značné potíže s dýcháním, má cukrovku. A je odkázaná na invalidní vozík. Má ovšem milující maminku, se kterou takhle bojují už dlouhých 17 let. Tu představuje Sarah Paulson, která prožila předčasný porod, což ji (ne)zlomilo. Žijí spolu v domě na venkově, samoživitelka dceru podomácku vzdělává a jezdí na pravidelné nákupy, zatímco dcerka zrovna očekává dopis od některé z univerzit, zda byla přijatá. Víc netřeba prozrazovat, snad jen, že se nacházíme v prostředí, které je o to děsivější, jelikož by mělo fungovat jako to nejbezpečnější na světě. Po velmi dobrém Pátrání druhý zářez od dosavadního režiséra kraťasů Aneeshe Chagantyho, kterého je i nadále třeba sledovat. Zvraty jsou fajn, pár solidních nápadů se taky najde. Atmosféra kouzelná a duo Sarah Paulson a Kiera Allen snad ještě lepší. Asi přepálené čtyři hvězdy, ale mě to bavilo. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Nedokážu tomu upřít napětí, hlavně ze začátku potom nádech tajemna, a taky fajn vizuál. Ve finále je ale bohužel v Run tolik nechtěně úsměvných momentů, které tu nemají co dělat, že to prostě zbytečně kazí dojem z jinak dobrého thrilleru. Průměr. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Naštěstí jsem netušil, že existuje český název pro Run, takže bych přišel i o těch prvních 20 minut, kdy divák přeci jen má alespoň šanci pochybovat o tom, že dívka žije vlastně v zajetí a třeba to s ní myslí její Mamá dobře. Na filmu se mě i přesto líbí, že se jedná o takový ten průměrný napínavý thriller, že je krátký, svižný a nebýt hloupého nemocničního finále, klidně bych své hodnocení o kousek pozvedl. V poslední době podobných filmů sice lítá éterem čím dál více, takže by snad leckdo mohl nabýt dojmu, že svět je plný vyšinutých věznitelů, když se to ovšem umí správně udělat, je to docela zábava. 60% ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

“Run” je akousi voľnomyšlienkárskou paralelou skutočného prípadu “Gypsy Rose Blanche”. Tým, ktorí chcú vidieť skutočný horor, založený na skutočných udalostiach, so skutočne hororovým záverom, odporúčam dokument od HBO: “Mommy Dead and Dearest”. Viacerí sa dostanú do rapídne väčšej emocionálnej vývrtky, ako prináša tento komorný, pomerne veľmi pomalý thriller, ktorý sa nevedno ako, ocitol v kategórii horor žánru. Baviť bavilo, no rozhodne nenaplnilo očakávania, pričom tá záverečná “dvacka”, je už úplné “sajnsfikšn” .. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vztah matky a dcery se změní v momentě, kdy Chloe zjistí, že jí matka dává podivné prášky, o nichž neví, k čemu jsou. S pátráním Chloe stoupá napětí a při útěku oknem jde už o život. Paulsonová je věrohodná fanatička, co dokáže vyloudit sladký úsměv, zatímco v koutku úst jí odkapává jed. Vyostřený vztah připomene ponižovanou Carrie, které měla ale přeci jen poněkud jiné možnosti. Z řady napínavých scén lze připomenout třeba setkání s dodávkou. Nezdálo se mi, že by byl film až tak předvídatelný, jelikož dnes řada snímků končí špatně, tudíž přání, aby skončil jinak, nepovažuji za předvídatelnost. Ostatně zmiňovaná Carrie je toho zářným příkladem. Film mi rychle utekl, za mě tedy spokojenost. ()

Reklama

Reklama