Série(2) / Epizody(20)

Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

Hurley

Another Life by šlo do jistý míry přirovnat k béčkový klasice Plán 9 šlokovýho velikána Eda Wooda. Jak Wood, tak tvůrci Another Life si totiž myslí, že sou skuteční kinematografičtí géniové, rozdíl je ale v tom, že zatímco Woodovy bizarní dialogy a nepo­bratelný příběhový spletence doprovázel i skoro nulovej rozpočet a mizivá režisérská zručnost, Another Life je po technický stránce špičkově zpracovaná záležitost, do který musel Netflix nacpat neuvěři­telnou fůru škváry, což z celýho seriálu dělá vlastně ještě mnohem depre­sivnější zážitek, než kdyby šlo jen o nějakou nízko­rozpočtovou úchylárnu od Asylumu. víc » ()

KevSpa

Je to tak špatné, až je to dobré. Zkrátka krystalické guilty pleasure, ve kterém je skoro všechno špatně, ale stejně mě to baví. ()

novoten

1. série - 20% - Všechna čest střihačům traileru, který láká na kombinaci srdcervoucího rodinného dramatu a poctivé napínavé sci-fi. Realita ale není jen jiná, realita je krutá. Už během pilotu jsem jen zaraženě pozoroval sebranku nesympatických postav, minimum lokací a zápletku, kterou odmítl i kanál Syfy a Netflix následně zapomněl na to, že už pěkných pár let není spásným domovem vysmívaných námětů - a bylo hůř. Dialogy trhají uši na úrovní zapomenutých céček ze zaprášených pultů videopůjčoven, zvraty jsou na sebe vršeny beze smyslu pro napětí nebo výstavbu děje a za vývoj charakterů by se snad styděl i ten nejslabší počin CW, který vás na první dobrou napadne. Všichni přítomní musí být arogantní a ve svém oboru namistrovaní, pokud ne, je jejich role zredukována na součást milostného několikaúhelníku, případně je jejich jedinou charakteristikou vlastní sexualita. A to vše se odehrává na sériovém vykrádání všech základních klišé vesmírných lodí, tudíž jsem měl několikrát pocit, že sleduji fanfilm, chvíli na motivy Vetřelce, chvíli zase podle Horizontu události. Nejostudnější je ale pozemská linka, která moc chce být novými Příchozími, ale nepřinese jedinou nosnou myšlenku, jen desítky prázdných frází. Navíc než aby se scénář soustředil soustavným směrem alespoň dvě epizody v kuse, přichází s nechtěnými experimenty (snová smyčka, taneční trip) a neustále prohlubuje ostudně nedomyšlené chování všech přítomných, ať už na lodi nebo na libovolném místě přistání. Kdo navíc doufá v návrat Katee Sackhoff do hlavních rolí ve vědeckofantastických vodách, měl by se raději otočit zpátky směrem ke Galactice. Zbožňovaná i zatracovaná Starbuck totiž většinu času nemá co hrát, povídá si s umělou inteligencí a vypadá u toho tak zdrchaně, že jsem daleko častěji než o ději přemýšlel o tom, jestli je s oblíbenou herečkou vše zdravotně v pořádku. O ostatních hercích nemá příliš cenu mluvit, protože jsou buď nevýrazní, špatní nebo nemají dostatek prostoru. S čestnou výjimkou Justina Chatwina, který hraje tak srdnatě, jako kdyby se jednalo o oscarové drama a právě v ničemně nudné pozemské lince potom jeho snaha působí jako pěst na oko. Za něj proto přistává jedna upocená hvězda, ale při pomyšlení, že v nedávném období Netflix zrušil neopakovatelné skvosty Santa Clarita Diet a The OA, aby nasypal rozpočet na triky generické parodii na sebe sama, která připomíná to nejhorší z experimentálních epizod Akt X nebo Hvězdné brány, je mi z toho skoro špatně. 2. série - 20% - Po zvěstech o kvalitativním skoku směrem vzhůru jsem to s posádkou prokleté lodi zkusil podruhé, ale téměř okamžitě jsem se za takovou hloupost mlátil do hlavy. Dost možná nejzajímavější postava z vesmírné linky umírá velmi záhy bez bližšího smyslu a tvůrci v rozhovoru prozrazují, proč se k takovému tahu rozhodli. Prý aby divák pochopil, že jde o hodně a zemřít může každý. Věřím, že každý divák je rád, když mu zabijí oblíbence bez jakéhokoli opodstatnění (a nazvat tak někoho v místní snůšce kaskadérů s každou chvíli převrácenými motivacemi dá vážně práci). Děj se mezitím stále snaží kopírovat Vetřelce, Mass Effect, V nebo Hvězdnou bránu, Katee Sackhoff je nucena pronášet repliky, které mají připomínat Galacticu (a ani to, že se v pozemském dění pohybuje Tory oné iluzi nepomáhá) a ať se kamerou třese jak chce, obraz vypadá levně, ošklivě a smutně. Symbolický plus za to, že měli tvůrci natolik soudnosti, že celou tragikomedii narychlo uzavřeli a tváří v tvář nevyhnutelnému zrušení přestali předstírat hlubokou promyšlenost s plánem na pět sezón. () (méně) (více)

misterz

Prvé časti ešte ušli, dokázali pomerne slušne navnadiť. No veľmi skoro to prešlo do takého stereotypu: nehoda-oprava-riešenie problému-nehoda-oprava-riešenie problému... už v polovici série to začalo nudiť. No a posledné časti to už bol hotový mišmaš a nezaujímavý maglajz kadečoho. Pritom sa to mohlo uberať toľkými zaujímavými smermi... škoda. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

AppleCore odpad!

Another Life se na Netflixu objevil stejně záhadně, jako artefakt na Zemi, kolem kterýho se děj točí. A protože jsem nečekal vůbec nic, mohlo mě to jenom příjemně překvapit. Tvůrci seriálu ale dokázali pravej opak. Už od první epizody to naprosto nechtěně samo sebe paroduje, vypadá to lacině, děj - ačkoliv se chce tvářit důležitě i chytře - je mega debilní, kamera je v určitých scénách vyloženě příšerná, CGI vypadá jak z mých prvních pokusů v After Effects, akce strhává špatnou choreografií i střihem a celý to sci-fi je založený víc na "fi" spíše než "sci". A to vůbec nehledim na to, že to je upatlaný převážně z Arrival a Vetřelce, tudíž originalitu nečekejte už vůbec. Katee Sackhoff to sama neutáhne, byť se jako jediná trochu snaží. Asi jeden z nejhorších seriálů, kterej jsem kdy viděl. ()

Slartibarkfast

Dokoukána první série. Čekal jsem nějaký zábavný sci-fi seriál, u kterého bych si chrochtal. Nečekal jsem nic světoborného, šlo mi jen o ten nekonečný vesmír a co vše je zde možné. Naneštěstí jsem dostal jen kýbl hoven, poletující vesmírem. Zdá se mi to, nebo už dnes do každého seriálu nacpou všechny možné rasy a minimálně dva z pěti jsou buzeranti? Je to odraz dnešní společnosti? Nevím proč, ale všechny postavy v seriálu mne neskutečně sraly a ve výsledku i scénář, který se ubíral zcela šíleným směrem. Když nebudu vnímat veškeré chyby, dehonestující vědecké práce po celém světě, zbude mi tu parta rozhádaných idiotů, kterým snad tu smrt i přejete. To celé podkresluje dost nevkusný hudební průjem, ze kterého je vám místy až na zvracení, protože je to jako osolená technopárty na předzahrádce domova důchodců. Nic k sobě nepasuje a vše mne odrazuje od toho, abych se těšil na další řadu. Fujtajxl! 30% ()

anderson

Pokus o "ARRIVAL light" krížený s invazívnymi seriálmi 70. tych rokov, Votrelcom, Galacticou, cyberpunkom a bohviečímešte. A celkom to šlape, nie je to nudné a na druhú sériu sa určite pozriem. (3.11.2019) ()

hansel97 odpad!

Unylý low-budget sci-fi výplach se špatným hereckým obsazením a vizuálními efekty. Navrch nezajímavý příběh. Co dodat? S1 - 0% ()

Kailo odpad!

"Nemůžeme proletět skrz temnou hmotu, protože bychom mohli trefit nějakou planetu." [insert WTF Jackie Chan meme]. Fun fact - v pásu asteroidů, jaký má např. Saturn, jsou od sebe jednotlivé částice vzdálené průměrně jeden milion kilometrů. I kdyby jste chtěli trefit nějakou částici aka asteroid, tak je to teoreticky nemožné... Takže, Netflix, jdi do prdele s takovými seriály. ()

Lacike

Strašne som sa tešil na nejaký poriadny sci-fi seriál, keďže tento žáner je v súčasnosti dosť opomínaný. Námet je celkom zaujímavý. Taký mix Arrival a klasického sci-fi o posádke vo vesmíre. Na Zemi pristane nejaký mimozemský bazmek s ktorým sa vedci snažia nejak komunikovať a popritom je vyslaná vesmírna loď, aby našla mimozemšťanov, ktorý ten bazmek vyslali na Zem. Medzi klady patrí aj technická stránka. Triky sú špičkové a kulisy lode tiež pekné. A posledným kladom je obsadenie Katee Sackhoffovej ako kapitánky lode. Celý seriál ale pohorel na scenáristoch, vrátane showrunnera, ktorých predošlým vrcholným dielom bol jeden z mnohých teenage seriálov zo školského prostredia Degrassi. Takže tento seriál by sa trefnejšie mohol volať Degrassi: In Space. Pretože presne také voloviny ako sa riešia v teenage seriáloch, sa riešia aj tu. Nič proti nim, mám aj tento žáner rád, ale kombinácia so serióznym sci-fi absolútne nefunguje. Jednak sa postavy na lodi správajú jak nejaké youtube hviezdy na výlete alebo dementní účastníci nejakej reality show. Neustále sa dohadujú o rôznych maličkostiach a to dokonca aj v stave najvyššej pohotovosti, keď im ide o život. Postupnosť velenia je nulová. Ani len uniformy alebo aspoň Star Trekovské pyžamá nemajú. Ženy tam chodia prakticky v spodnom prádle. Hlavne, že zloženie je multi kulti vrátane transgender lekárky. Takisto vedecká stránka je totálne mimo. Zdá sa, že autori nielenže nikdy nečítali nejaké vedecké knižky, ale ani nevideli žiadny sci-fi seriál. Posádka tam nemá žiadne protokoly, takže neprekvapí, že postupne pri rôznych nástrahách chcípajú, alebo sa kvôli nezhodám rovno zabíjajú medzi sebou. Takú partu dementov som ešte v žiadnom sci-fi seriály nevidel. Trochu zábavné sú aspoň scény, v ktorých posádka bojuje s rôznymi vírusmi, alebo mimozemskými potvorami na lodi. Je to v R-ku, takže sa dočkáme nejakého gore. Ale na druhej strane to neustále fuckovanie posádky je strašne otravné. Vyvrcholenie seriálu ohľadom zámerov mimozemšťanov neprekvapí, až na poslednú scénu, ktorú ak mysleli vážne, tak neviem ako chcú pokračovať ďalej. Ale to mi je jedno. Prípadné ďalšie diely vynechám a ak chcete vidieť kvalitné sci-fi, tak si pustite znova nejakú osvedčenú klasiku. 3/10. ()

JohnCZ

První série je příšerná přesně tak, jak avizují komentáře. Otravně, místy vyloženě trapně na sílu progresivní. A to zejména z toho důvodu, že tam prostě nic jiného není. Nejenže to vypadá jak levný seriál z Kickstarteru, ale je to především stupidně napsané a s basic zápletkami, jež nikam nevedou. Další problém: postavy a jejich interakce. Při sledování jsem měl pocit, že jsem nechtěně přepnul na nějakou vypatlanou reality show. Partička hloupých věcně nadržených a dobrou polovinu první série na emzáckých drogách sjetých puberťáků, jakože prej asi cvičených astronautů, které nezajímá nic jiného, než intenzivní koitus - ve všech možných i nemožných kombinacích. A když zrovna vzduchem necákají hormony a na divokou kopulaci není čas, protože se ta zbrusu nová high-tech kocábka co epizodu totálně vysírá, tak zase prozměnu naprosto pitomě umírají. O nějaké dramaturgii nebo ucelené vizi nemůže být řeč, byť, abych byl fér, pár potenciálně zajímavých momentů se tu také nachází... Proto mě dost překvapilo, že druhá série je naprostým obratem k normálnímu sledovatelnému sci-fi seriálu a je až k neuvěření, že za ní stojí ten samý tvůrčí tým. To zásadní: vyklidnilo se to. Postavy, které mě v první řadě tak vytáčely, buďto zdechly a nebo naprosto změnily své chování, resp. herci svůj projev. Pořád je to po čertech podfinancované, někde na úrovni trochu lepšího Syfy seriálu, ale s každou další epizodou jsem měl pocit, že tvůrci konečně mají nějakou vizi, že tentokrát si našli jasný směr a budují vlastně i docela zajímavý vesmír. Leč brzy se ukazuje, že s tím začali pozdě a za těch 10 epizod už to nemají šanci stihnout dohnat. Posledních pár dílů pak srší nápady, ale jsou dost rushnuté a neuspokojivé. Těší mě, že se příběhově uzavřelo, ale bylo znát, že tvůrci zřejmě původně měli plány na daleko větší počet řad. Mnoho možných zápletek a nápadů bylo pouze naťuknuto. Po první sérii bych to netipoval, ale po té druhé mě zrušení skoro až mrzí, protože zábavné space opery v dnešní době nejsou a Another Life k nim teoreticky mohl mít nakročeno. Jen prostě začal úplně debilně, což mu docela zaslouženě srazilo vaz. ()

spaceboyCZ

Skoda, ze se to rozbiha celych 7 dilu, ktere musite obcas vylozene vytrpet, aby pak posledni tri nabidly totalni narez a skvelou podivanou..uvidime, co prinese druha serie. Pokud se tvurci nepouci, treti se urcite nedockame. ()

Falconica

Víteco, přijde mi, že si tu kinematografii kurvíme sami:-D Když vidim tu kritiku mezinárodně, řikám si, proč jsme mohli 40 let zpět se klanět Star Treku plnýmu technoblábolů, 30 let zpět Star Wars plnýmu blábolů a absolutního fantasy(co 30 let, zrovna teď pařim Star Wars hru :-D), 20 let zpět dokonce na sebe citovat hlášky ze Stargate a dneska máme nosíky příliš nahoru, když spaceship scifi show neni dostatečně vědecká a logická:-D ()

M.i.k.e

není to žádná sláva,ale taková tragédie na odpad a 39% v hodnocení také ne.Dokonce má Another life natolik světlé chvilky a záblesky,že mě dokázal chvílemi opravdu bavit.Druhou řadu - pokud bude - sice nebudu netrpělivě vyhlížet,ale když by přišla,klidně se mrknu.Snad jen ta Katee,kterou sem měl fakt rád v BSG,by tu nemusela vypadat jako kříženec Macaulaye Culkina (toho současného,ne toho ze sám doma) a Dolpha Lundgrena..Do masturbačního idolu z TBBT tu má sakra daleko...50% ()

cocrHeLL odpad!

Myslel jsem, že to zvládnu, už mi vážně zbývaly 3 díly do konce. Nesympatická hlavní postava Niki (Katee Sackhoff alias Delfína Lundgrenovic), přehrávající herci a podprůměrnej děj a soundtrack připomínající reklamy spotify, když nemáte chuť si zaplatit premium, bych možná jakž takž překousl, ale v míře podstatně menší. Vždyť to celý působí jako výsměch - samo sobě se to vysmívá již po pár minutách. Tvůrci si prostě řekli: "Dnes je seriálová doba, to bude super, když tuhle srágoru vytáhnem na 7 a půl hodiny a rozkouskujem to na 10 dílů. A víte co ještě, do každého dílu dáme maximálně 2 stěžejní momenty 1) vyřešení, či odhalení jak skončil předchozí díl, 2) poslední 3 minuty dílu s vysvětlením v tom následujícím!". S tímto přístupem vzniklo vzduchoprázdno byť (tuším ve 4. díle) jsem zažil nástin napětí a miniaturní formu filmařského umu. Jak ve svém komentáři zmiňuje Novoten: "Všechna čest střihačům traileru, který láká na kombinaci srdcervoucího rodinného dramatu a poctivé napínavé sci-fi." - souhlasím. Trailer nalákal, může být považován za krátkometrážní snímek s vyšším hodnocením, než reálný produkt. odpad! nedávám často, ale Another Life si to zaslouží. ()

ing.Frosty

V životě jsem neviděl větší přehlídku nesympatických, otravných a psychicky labilních hovad jako je zdejší posádka. Katee Sackhoff v hlavní roli je naprosto děsná. Nedokážu pochopit proč z ní Big bangu dělají masturbační symbol. Zároveň se jedná o přehlídku největších bizárů vůbec. Pár příkladů - 1) Umělá inteligence, řídící loď se zamiluje do velitelky, tak na sebe vezme podobu jejího manžela (je to hologram), rozdá si to s ní, následně od ní dostane kopačky, zhroutí se a pošle loď někam do černé díry nebo co to bylo. Nevím jak je možný milovat se s hologramem ale co už. 2) Někdo umřel? Nevadí vzbuďte náhradníka, máme tu hafo lidí v hybernaci. 3) Do té temné hmoty nemůžeme vletět, bůhví do čeho narazíme. Nevadí o 4 díly později do ní stejně vletíme, nikdo se neptejte proč. 4) Planeta s dýchatelnou atmosférou ... super, přistanem na ní, samozřejmě bez skafandrů. Jé hele šíří se nám tu nějaký mimozemský virus. A podobných píčovin je tam mrak. A to nemluvím o těch úchylárnách hraničících s gay pornem. Jednu hvězdu dávám proto, že postavy umírají celkem efektivním způsobem a čím víc jsou otravné, tím větší měl pak člověk radost z jejich krvavého skonu. ()

iXtr3m3

Asi som trošku iný, ale podľa mňa to nebolo márne. Síce sa to naťahovalo viac ako bolo treba, takých 6 častí by bolo lepších, ale ako taká "nefilozofická" variácia na Arrival sa to dalo. UPDATE po druhej sérii. Dvíham hodnotenie subjektívne na 4 hviezdy. Za prvé preto, že pekne rozvinuli dej, za druhé preto, že ho veľmi slušne uzatvorili pre prípad, že sa nedočkáme tretej série, čo veľmi pravdepodobné a zároveň je ten koniec taký, že môžeme byť v očakávaní, čo by v ďalšej sérii mohlo prísť. Toto totiž je už dnes vzácnosť, keďže televízie vrátane Netflixu sekajú seriály ako na bežiacom páse a pritom si každý zaslúži aspoň seriózne zakončenie, keď už nie ďalšiu radu. Ako negatíva stále zostávajú samozrejme sprosté Netflixácke LGBTQ agitky, ale našťastie to nie je v až takom množstve ako v iných projektoch, tak cez zaťaté zuby sa to dalo zniesť. Viac akcie, viac sci-fi, cestovanie vesmírom a po planétach, to sa mi páči, objektívne to samozrejme je stále na troch hviezdach. ()

Lencha odpad!

Miluju sci-fi a jeste vic sci-fi z vesmiru. Takze jsem si rikala, ze zkusim tuhle “pecku”. Babochlap hlavni postava mi byla nesympaticka od zacatku, ale rikala jsem si - vydrz, prece to nemuze byt tak hrozne. Jak moc jsem se mylila. Posadka slozena z modelu, gayu (nic proti nim nemam, ale tady to vypadalo na temer kazdeho kluka z posadky - co je moc, toho je prilis), ta zmalovana transka, to bylo jako co? Ten se mi nehodi, tak se ho zbavim... nadobro? WTF? Tvl, zkusila jsem s pretacenim asi 3 dily, ale tohle se fakt nedalo. Tolik nesympatickych az otravnych postav v jednom serialu uz jsem dlouho nevidela. Vlastne to bylo mozna poprve. Kdyz pominu ty divne lidi (fakt to byli herci???), dej je nezajimavy a uplne o nicem hned od zacatku. A tahle slatanina dostala druhou serii? Trosku prehanka, ne? ()