poster

Laurel a Hardy obětmi prohibice

 • anglický

  Scram!

 • slovenský

  Laurel a Hardy, obete prohibície

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1932, 20 min

Režie:

Ray McCarey

Kamera:

Art Lloyd
(další profese)
 • Pitryx
  ***

  Velmi dobrá groteska, pobavila a rozveselila. Soudce skvěle zvládl mimiku. Dobrá práce.(27.11.2016)

 • josieaddms
  ****

  Na tak krátký díl docela slušná zápletka. Líbí se mi že jejich krátké grotesky jsou vždycky rozdělené na určité etapy. Tady je první u soudu, druhá venku před hotelem, třetí před domem muže co se jich ujal, čtvrtá u něj doma. Každá scéna přináší nové obrazy, nové vtipy a gagy, a často i nové postavy. Když je to každou chvíli v jiném prostředí, Laurel a Hardy využívají k jejich blbostem i různé předměty a věci odpovídající okolí. Proto to nikdy neomrzí. Velmi roztomilý krátký film.(27.2.2012)

 • cheyene
  ****

  Obsahuje SPOILER. Tak tato groteska se ovšem slavné dvojici opravdu povedla! Závěr v domě soudce, který na začátku Stana s Olim vykáže z města, je neskutečně zdařilý.(13.6.2016)

 • tulen
  ****

  Scéna s přiopilou manželkou soudce je kouzelná :)(29.12.2011)

 • Iggy
  ***

  Česky Laurel a Hardy obětmi prohibice. Dost nemilosrdný soudce vykáže Laurela a Hardyho za potulku z města. Pomohou opilci najít klíč od auta, který mu spadl do kanálu a on je za to pozve k sobě domů. Až uvnitř zjistí, že to není jeho dům a odejde. Laurel a Hardy se už ale povalují v pyžamech v posteli. Když je potká opilcova domnělá žena, musejí ji vzkřísit a nevědomky ji opijí alkoholem z nádoby na vodu. Žena se stále hihňá, nutí je tancovat a pere se s nimi. Do chvíle, než se vrátí její manžel, tvrdý zastánce prohibice, kterému nejsou Stan a Oliver tak úplně neznámí…(16.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace