poster

Námořníci na ženění?

 • český

  Měli by se námořníci ženit?

 • anglický

  Should Sailors Marry?

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1925, 22 min

Režie:

James Parrott

Producenti:

Hal Roach
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Pojistili ho proti neštěstí, ohni a pilousovi obilnému." Vzít si naslepo vdovu po živém wrestlerovi a strávit pak svatební noc v posteli s jejím bývalým manželem, tak se rychle nechám pojistit, aby z mé smrti něco měla. Asi jako Cyril, který mě bavil svou ohebností při zápase a zejména při ekvilibristice na traverzách. Jinak je to o něco míň groteskně praštěné, než by to mohlo být.(24.10.2018)

 • dopitak
  **

  The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Four (1925-1936). Poněkud nezvyklá situace, chlap zápasí a v zimě tak nemá možnost výdělku, takže ho jeho rozvedená čarodejnice musí zaopatřovat. Proto hledá kořena, který by neměl hluboko do kapsy.(7.6.2011)

 • otík
  *

  Vcelku trapná a ničím zajímavá groteska, ve které část filmu muž tak různě prochází rodinou, do které se přiženil (žena má chlapce a dívku, bydlí se svým exmanželem a otcem dětí, který našeho hrdinu pěkně tyranizuje) a musí splácet bývalému muži své ženy alimenty na děti. Druhou část je pojištěn pro případ úmrtí, je vyšetřen doktorem (Oliver Hardy) a pak čelí ataku exmanžela, který ho chce sprovodit ze světa. Pak odletí v balónu a je konec. Kromě pár kaskadérských scén nestojí poměrně dlouhá groteska za vidění.(5.8.2013)

 • filmmovier
  ***

  V první polovině je sice několik fajn gagů, u kterých jsem se zasmál, jinak jsou ale Námořníci na ženění poměrně nezajímavou a snadno zapomenutelnou groteskou, která sice má co nabídnout, ale vůbec to nenabízí. Naštěstí to ale docela uteče a rozhodně nejde o nic urážejícího, prostě fajn průměr. 60%.(30.5.2018)

 • raduna01
  ***

  Český překlad: MĚLI BY SE NÁMOŘNÍCI ŽENIT?(6.2.2012)

 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: český název Námořníci na ženění.(21.11.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace