Sorcerer's Apprentice, The

Krátkometrážní

USA, 1955

Michael Powell

Předloha:

Johann Wolfgang Goethe (povídka)

Reginald Mills

Disneovky s Mickeym jsem měl vždycky strašně rád...Nebýt neviditelného psa a jeho srovnání s novodobým Čarodějovým učněm s Nicolasem Cagem a Jayem Baruchelem, tak bych na tohle asi nepřišel... Nebudu se rozepisovat o animaci, jelikož tomu nerozumím, ale příběh je založen na něčem, co se traduje už snad několik staletí a stále to neztrácí kouzlo... Mimochodem http://www.youtube.com/watch?v=t2Rfriax4DY(20.8.2010)

109. diel zo série Mickey Mouse, tento je však súčasťou dlhometrážneho snímku Walta Disneyho - Fantázia, ktorý vyšiel v roku 1940. Tak že aj tento kraťas musí byť z roku 1940, a nie 1955 (možno je to myslené ako rok vydania (nie výroby) samotného kraťasu). Mickey, rovnako ako samotný krátky animák, je vynaliezavý až na to, že sa nedrží porekadla Pomaly ďalej zájdeš. 90%(16.12.2013)

Dávám 4 hvězdy pro neobvyklou kresbu, tak neobvyklou, že jsem ji ještě neviděl v žádném díle Disneyho. Poslední dobou mi přijde, že tyto malé pohádky mi přinášejí více moudrosti než 200 nejlepších filmů. Jsou tak krátké a plnohodnotné. Přinášejí legendy a fantazii do života dětí. Škoda, že na to později jako dospělí zapomínáme. Tato legenda o starém kouzelníku a jeho učni, který nechce pracovat a nechá oživit koště je stará 2000 let. Nechal ji ožít Pan režisér Michael Powell. Jsem mu za ni vděčný. Je to hlubokosáhlá pohádka do dějin lidstva. Tak prostá a přitom tak zářivá. Poslušný Mickey je nakonec potrestán za lenost a musí znovu uchopit dvě vědra do obou rukou a pustit se do tvrdé a svízelné práce.(9.9.2008)