poster

Hoffmannovy povídky

 • Velká Británie

  The Tales of Hoffmann

Dobrodružný / Muzikál / Romantický

Velká Británie, 1951, 128 min

Předloha:

Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann (kniha)

Scénář:

Michael Powell, Emeric Pressburger, Michel Carré (divadelní hra)

Střih:

Reginald Mills

Scénografie:

Hein Heckroth

Kostýmy:

Hein Heckroth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MacGuffin
  ***

  Básník E. T. A. Hoffman (Robert Rounseville) se opije a čekajíc v Lutherově vinném sklípku na svou milenku Stellu, baví publikum historkami o svých největších milostných aférách. O Olympii, kurtizáně Giuliettě a Antonii..., H. - Moira Shearer (Stella/Olympia); Robert Rounseville (Hoffmann); Ann Ayars (Antonia); Sir Robert Helpmann (Lindorf/Cappelius); Leonide Massine (Schlemihl); Ludmilla Tchérina (Giulietta)(14.10.2012)

 • evilmind
  ***

  Dvě hodiny opery - obětoval jsem se jen kvůli Romerovi, abych se přesvědčil, proč ho právě tenhle film přivedl k režírování. Jako... několik lehce horrorových momentů tam určitě je, Offenbachova hudba je dokonce výborná, ale je to prostě opera, fuj. Už jen ze slušnosti k fanouškům by taky mohl lhát, a inspirovat se něčím záživnějším... ;-)(15.9.2013)

 • M.E.J.L.A.
  **

  Moje hodnocení neberte moc vážně - hlavní roli v něm totiž sehrál můj (ne)vztah k opeře. Dokážu si představit, že spousta jiných diváků bude slintat blahem.(13.10.2008)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Výprava, Kostýmy . . . . .Zlatá Palma - výběr(24.5.2004)

 • Jhershaw
  ****

  Na začátek předesílám, že jsem z filmu viděl jednu hodinu a pak jsem odešel. Ne proto, že by mě film nebavil, ale nebavilo mě číst titulky psané archaickou češtinou, což bylo vyčerpávající a já se pak nemohl soustředit na děj. A když jsem nečetl titulky, z velké části mi unikalo, o čem to je. Ovšem vizuálně strhující (ty barvy!) a kupodivu se mi líbila i hudba!(17.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace