Hoffmannovy povídky

The Tales of Hoffmann

Dobrodružný / Muzikál / Romantický

Velká Británie, 1951, 128 min

Předloha:

Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann (kniha)

Michael Powell, Emeric Pressburger, Michel Carré (divadelní hra)

Reginald Mills

Scénografie:

Hein Heckroth

Kostýmy:

Hein Heckroth
  • corpsy

Bolo to ťažké, priam hrozné. Keď som sa chcel sústrediť aspoň na totálne dokonalú technickú stránku filmu ( tam mal byť nejaký ten Oscar, niet o čom ) začalo sa štebotať, krikom nadmerne spievať a operetne prehrávať. Viem, že na niečo také, by som do divadla nešiel ani zadarmo. Ale každý sme iný. Ono miešať operu do filmu, podľa mňa nieje najlepšie, tá má svoje miesto na doskách, ktoré znamenajú svet.(17.1.2018)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Výprava, Kostýmy . . . . .Zlatá Palma - výběr(24.5.2004)

Na začátek předesílám, že jsem z filmu viděl jednu hodinu a pak jsem odešel. Ne proto, že by mě film nebavil, ale nebavilo mě číst titulky psané archaickou češtinou, což bylo vyčerpávající a já se pak nemohl soustředit na děj. A když jsem nečetl titulky, z velké části mi unikalo, o čem to je. Ovšem vizuálně strhující (ty barvy!) a kupodivu se mi líbila i hudba!(17.8.2015)

Dvě hodiny opery - obětoval jsem se jen kvůli Romerovi, abych se přesvědčil, proč ho právě tenhle film přivedl k režírování. Jako... několik lehce horrorových momentů tam určitě je, Offenbachova hudba je dokonce výborná, ale je to prostě opera, fuj. Už jen ze slušnosti k fanouškům by taky mohl lhát, a inspirovat se něčím záživnějším... ;-)(15.9.2013)

Básník E. T. A. Hoffman (Robert Rounseville) se opije a čekajíc v Lutherově vinném sklípku na svou milenku Stellu, baví publikum historkami o svých největších milostných aférách. O Olympii, kurtizáně Giuliettě a Antonii..., H. - Moira Shearer (Stella/Olympia); Robert Rounseville (Hoffmann); Ann Ayars (Antonia); Sir Robert Helpmann (Lindorf/Cappelius); Leonide Massine (Schlemihl); Ludmilla Tchérina (Giulietta)(14.10.2012)