Witches in the Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada, 2019, 90 min

Jordan Barker

Martin Wojtunik

Je to ohraný a slabý to uvidí každý, ale já jsem v tom viděl zalíbení. Parta přátel uvízne v krásném zasněženém prostředí, zároveň smrtícím mrazícím prostředí, pěkné jednoduše a lehce začnou umírat až dojdeme do finále, rozhodně hodně věci se dá vždycky vylepšit ale prostě se mi tam něco líbilo, herecký slušný výběr, víc krve víc dramatu a pecka.(7.12.2019)

Sedmička mladých lidí zabloudí do sněhem zavátých kanadských hvozdů, kde se v dávné minulosti vykonávaly čarodějnické procesy. A jednu z přítomných slečen posedne cosi nadpřirozeného. Tak zrovna tenhle hororový kousek legendu nastíní jen minimálně a variantami, jak se dostat z prokleté oblasti, se přílišně nezaobírá. Právě tenhle jednoduchý postup (až mírně netradiční přístup) filmu svědčí. Nekoná se tedy výskyt nějaké linie čarodějnického rodu, co v tajuplném lese obývá chaloupku na muří nožce a líčí na nebohou omladinu. Survival režim je nasnadě. Sice rozjezd není přímo svižný a k tomu se objeví i nějaké ty vztahové represálie, ovšem nepůsobilo to nikterak extra rušivě. Herecká parta je sympatická a je vesměs seriálového zaměření, odvádí ovšem spolehlivé herectví. Dámské osazenstvo vede hvězdička Hannah Kasulka, po boku má relativně povědomou kolegyni Sashu Clements a ženský trojlístek uzavírá objev Humberly González. Pánové už mně nepřišli tolik povědomí. Úmrtí jsou prezentována víceméně coby nešťastné náhody, tudíž první vážnější incident nastane v zapadlém autě, kdy si kráska po konfrontaci s posedlou probodne krk. A obdobným způsobem probíhá i další řídnutí řady. Gore je na solidní úrovni, nejsou to přehnané gejzíry krevních konzerv, dokonce je patrná snaha zranění zobrazit realisticky. Natáčelo se v Ontariu a krajinu tam mají na čarodějnické rejdy jako stvořenou. Inspirace Záhadou Blair Witch v mnoha okamžicích vytane na mysli. Jedná se evidentně o dost levný film. Parta kolem režiséra Jordana Bakera nenabízí nic myšlenkově složitého, a už vůbec ne převratného. V lesích natočili postupem času hutnou a údernou podívanou pro sychravé hororové večery. 10/10(15.10.2020)

• Arsenal83

Kamera aj hudba vydarené. Od začiatku to vtiahne, aby prišiel strmý pád. Po pozretí si spomeniete, že ten Blair Witch, keby bol natočený dnes, tak by bol dôveryhodnejší a hororovejší, ako toto. Tento film je len stupídnou vyvražďovačkou. Chce sa hrať na psycho, ale je v konečnom dôsledku vás bude na ňom všetko iritovať.(29.9.2020)

• majo0007

Najväčším mínusom filmu je, že sa ako-tak rozbehne až od 45min. Dovtedy sledujeme nudnú epizódu z Beverly Hills 90210. No a najväčším problémom je, že sa vôbec nejedná o čarodejníctvo (ako sľubuje názov filmu), ale o obyčajnú radu nešťastných náhod. Kto dostane zimomriavky na detail kolísajúcich sa stromov vo vetre nech si pridá polcípu hviezdu.(29.8.2019)

• oveckaoa

7 přátel (3 ženské z toho 2 lesby a 3 chlápci z toho jeden černoch) jedou autem kamsi na výlet na silnici je nehoda tak to musí objet což se jim nechce tak jedou zkratkou na , kterou si jeden z nich z ničeho nic vzpomene. Mezitím tam zapadnou a jednu ženskou cosi posedne tak jim začne hrabat a to je zhruba celý film. Na jedno podívání se to dá , když moc nečekáte vidět to vícekrát nepotřebuji. Díky za titulky satanic girl.(27.9.2020)