Příšerky útočí (TV film)

Mike Mendez

Kostýmy:

Neil McClean
  • Gorehound

Hrôza. Toto si Critters nezaslúžili, nezaslúžila si to ani Dee Wallace. Otrasné pokusy o humor, skúšané netalentovanými, nesympateckými hercami, možno ešte hlavná hrdinka sa snaži, ale tú katastrofu neutiahne. Afrika vydávaná za USA, ale to by bol ešte najmenší problém. Premýšľal som, že aspoň za peknú prírodu by si film zaslúžil jednu hviezdu, ale nie... Pokusy o rádoby krvavosť, kde aj tak poriadne nie je nič vidieť, aj Critters vyzerajú nejako divne... No, som v pokušení to nedopozerať, a to sa mi už dĺĺĺhóóó nestalo. Milujem originálnu jedničku a dvojku, milujem 80s kulťáky, béčka, ale väčšina z nich bola natočená aj s nadšením filmárov, srdcom aj dušou, ale toto... Píšem počas sledovania filmu, čo hovorí za všetko.O.K., cca 50 minút a vzdávam to! EDIT: Dopozerané, synťákova hudba alá 80s fajn, ale dajte mi osadenstvo Stranger Things namiesto každého degenerovaného fagana, ktorý komunikuje len cez SMSky... Ako fakt, radšej si pustite starších Critters, a zabudnite, že niečo také existuje.(4.3.2021)

Původní Critters si pamatuji přesně takhle - jako záměrný brak s nepříliš zajímavými herci, zato s roztomilým černým humorem, který obstarávali titulní všehoschopní žrouti. Na novém pokračování/restartu, který se tak trochu veze na vlně Stranger Things, je mi navíc neskutečně sympatické, že tvůrci nepoužívají digitální efekty, ale klasické loutky.... A o to je to celé vtipnější. Jasně, není to žádné veledílo, ale proč hned tak přísné hodnocení?(7.11.2020)

• Marze

Fanoušci této záležitosti zřejmě dostali co chtěli. Critters Attack! mohou bavit fanoušky béčkových hororů, ale scénář je napsán mdle. Tvůrci vědí, že hlavní přitažlivost těchto filmů jsou monstra. Ale krvavé násilí těchto stvoření není dost, aby jste tomu věnovali hodinu a půl, Postavy jsou prázdné a zábava přemrštěná. V závěru mě pobavila zahleněná ústa příšerky, nevím jestli to tvůrci zamýšleli jako vtípek. Celé mi to přijde jako sociální kritika hnědých španělských slimáků, kteří také zaplavují naše zahrady. Nebo že by dokonce nekorekně invaze Afričanů a Arabů do demograficky vymírající Evropy? Jako fanouškovi žánru Sci-Fi mě začalo vadit slučování žánrů horror a Sci-Fi.(30.3.2020)

• oveckaoa

Po 27 letech si někdo řekl, že by mohlo být cool natočit další Critters našel k tomu jakéhosi no name režiséra no name herce a , aby to někoho zaujal i Dee Wallace, která, ale hraje skoro už v každém televizním hororu. Bohužel to cool není jelikož i celá série šla od třetího dílu do kytek a tohle je na podobném brdu. Nicméně zas tak tragicky, abych tomu odpad to teda nevidím kdyby tam nebyla nakonec ta feministická scéna ve stylu mužští criters jsou zlí chtějí ničit a ty si samice ty si hodná dal bych možná i 3 hvězdy. Určitě je to lepší jak trojka i čtyřka.(2.8.2019)

Miluju Critters :D na tom jsem vyrůstala a jako malá se bála :D červené oči a chlupaté koule pod postelí.. za mě skvělý bubák a vždycky jsem tajně doufala, že přijde někdo, kdo si tenhle námět vezme do parády a udělá z toho pořádný horor! No mé přání vyslyšeno bohužel nebylo a tak tu máme opět KOMEDIÁLNÍ horor... no možná spíš jen komedii :D Je to velká škoda, podle mě critters mají skvělý nevyužitý potenciál. Lovci odměn tam taky mohli být více, ne jen na konci. Tenhle film je opravdu ptákovina :D ale pobavila mě a měla pár ikonických scén, hudbu rádoby z 90. let, za což dávám palec nahoru. Možná bych šla s hodnocením ještě výš, ale posledních 15 minut už na mě bylo moc :D Původní díly jsou stejně nejlepší a byly super a nikdo mi to nevymluví! Třeba se ještě někdy dočkám řádného hororového zpracování - naděje umírá poslední :D(14.11.2020)

• - Celý film se natáčel v Kapském městě v Jihoafrické republice. (jenovef)

• - Ve filmu se ve vedlejší roli objevuje Dee Wallace, která v původním filmu Critters (1986) ztvárnila matku Helen. Neoficiálně se jedná o stejnou postavu, ale nemá to vliv na příběh. (jenovef)

• - Jedná se o dosud nejkrvavější díl ze všech. První z řady, který byl v rámci filmového ratingu MPAA klasifikován jako R. (jenovef)