Na Měsíc a zpět za 8 dnů

(TV film)
  • Česko Expedice na měsíc v osmi dnech (více)
Velká Británie, 2019, 89 min (Alternativní 2x45 min)

Detailní rekonstrukce přelomové vesmírné mise Apolla 11... 8 dní, 3 hodiny, 18 minut, 35 sekund. To je celková doba trvání nejdůležitější a nejslavnější vesmírné mise Apolla 11, během níž lidé poprvé vstoupili na povrch Měsíc. Byla to cesta, která změnila způsob, jakým přemýšlíme o našem místě ve vesmíru. Doposud jsme vídali jen zlomek toho, co se stalo. Pár ikonických fotografií a několik drahocenných filmových záběrů. Nyní je čas rekonstruovat celý příběh. Zvuky z kokpitu, zaznamenávající samotné astronauty, poskytují jedinečný pohled na jejich obavy a vzrušení při průběhu mise. Dramatická rekonstrukce oživuje tyto nahrávky a vytváří zásadní scény, které nebyly nikdy natočeny. Vzrušující start, první pohled na Měsíc, dramatické přistání a reakce lidstva doma na Zemi. Originální archivní záběry z programu Apollo v kombinaci s nově natočenými scénami a efekty tvoří jedinečný dokument o přelomovém dobrodružství. (Česká televize)

Arsenal83

Vyzeralo to, ako keby som pozeral dokument spred 30 rokov a viac. Až to vôbec nevyzeralo dôveryhodne. https://dokumenty.tv/na-mesic-a-zpet-za-8-dnu-dokument/ ()

Mylouch

Není to z kategorie "musíte vidět", ale je to přehledná rekonstrukce cesty s podnětnými ilustrativními originálními záběry doplněnými dotáčkami a animacemi, s dostatkem času na přemýšlení, ale bohužel také podceněnou emocionalitou ()

bohemia_regent

O tom, že na Měsíc se dostala i nahrávka Dvořákovy Novosvětské, ani slovo. Zato jsme se dozvěděli, že v přehledu zpráv ze Země, který astronautům posílali do kosmické lodi, se mj. objevila informace, kolik porcí kaše z ovesných vloček dokázal spořádat vítěz soutěže jedlíků, konané ve Velké Británii. Srdce britského diváka muselo zaplesat. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Na Měsíc a zpět za 8 dní. ()

ostravak30

Kdo nemohl být u toho, protože v té době třeba nebyl na světě, tak je to pro něj velmi povedená záležitost. Máme možnost nahlédnout do autentických obrazů, zvuků. Vidět Zemi a měsíc tak, jak je kdysi viděli oni. Možná je škoda, že jsme nesledovali i náročnou přípravu. Jinak mě ale dokument potěšil, viděl jsem přistání na měsíci zcela jinak než jen z útržkovitých obrázků. ()

meda2016

70% - Hraná rekonstrukce cesty s několika původnimi záběry. Dost dobře obrazově vytvořeno - také pro fandy popiračských konspiračních teorií. Přivítal bych, kdyby existovala bohatší původní filmová dokumentace. ()

Ornaldinho

Přesně toto jsem vždy chtěl vidět. Díky tvůrcům, že to touto formou zpracovali. Kdo u toho tehdy nebyl, musí vidět a kdo u toho byl zavzpomíná. ()