poster

Na divokém západě

 • anglický

  Way Out West

 • slovenský

  Na divokom západe

Komedie / Western

USA, 1937, 65 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Keď sa Stan Laurel snažil vytiahnuť Olivera Hardyho pomocou somára na balkón salónu a na balkón sa napokon dostal somár, spomenul som si na detstvo, že som ten film už videl. Pritom som mal podozrenie už pri Laurelovom horiacom palci... Je to tak, táto celovečerná groteska bežala dabovaná v československej televízii kedysi v druhej polovici 60-tych rokov ( Laurela nadaboval Jiří Šašek a Hardyho Jan Libíček ). Keď som si to včera pozrel, pravdupovediac, dabing mi vadil, lepšie by som si to užil s titulkami, ale vzhľadom k tejto rarite ( myslím, že neexistuje nadabovaná groteska s týmito populárnymi komikmi ) som bol napokon spokojný. Samotný film je jednoduchý ako facka, ťaží zo situačného humoru oboch komikov a jeho sledovanie je príjemným spestrením.(20.8.2011)

 • dopitak
  ****

  Groteska ve zvukovém kabátě, pro našince navíc opepřená opravdu unikátním dabingem pánů Libíčka a Šaška. Technické kvality od filmu nečekejte, unikátnost tkví výhradně ve hlasech, podle kolegů na dabingforu namluvil pan Libíček všeho všudy jen dva snímky a pan Šašek asi šest. Z fyzických herců zaujme především starý známý Finlayson, vrhající ty své pověstné grimasy. Potok s dírou funguje poprvé, podruhé, potřetí.(6.3.2016)

 • kaylin
  ****

  Jedna z velmi příjemných ukázek toho, že groteska není nutně určená jen pro němý film, ale může fungovat i ve filmu mluveném. Je to sice pro Laurela a Hardyho méně tradiční, ale i když otevřou pusu, jsou pořád zábavní, protože dovedou svoje charaktery prodat i zvukově. Pořád ale vedou vizuální skeče.(10.7.2017)

 • Karlos80
  ****

  Pětašedesát minut rozvíjejí američtí komikové Stan Laurel a Oliver Hardy satirický western, prošpikovaný neodolatelnými nápady. Dějištěm je fiktivní městečko Brush-wood Gulch. Oba protagonisté se musejí o své vlastnictví na výnosném zlatém dolu tvrdě poprat s dvěma nezbednými leč úsměvnými lotry. Scéna, kdy oba zabloudí v poušti, protože ukazatel cesty se otáčí podle toho, odkud fouká vítr patří vůbec k nejznámějším scénám nejen tohoto filmu ale i v jejich společné filmografii. Samozřejmě mě rozesmála také! Tradovalo se dokonce, a také jsem to snad někde i četl, že pobavila nejen britského válečného premiéra Winstona Churchilla, ale i hlavu Sovětského svazu J. V. Stalina. Klasické dílko. ps: Pro flankera.27. ČT jakoby nás vyslyšela a zařadila je konečně do svého programu, sice ne zrovna tento film, ale já jako velký obdivovatel němé grotesky nepohrdnu ani jejich jinými snímky, hlavně tedy když za něco stojí! Komik a jeho svět? Ano, ano pamatuji skvělý pořad, teď nedávno ho opět reprísovali, bohužel tentokrát bez té němé klasické americké grotesky.(27.11.2006)

 • PELC
  *****

  Je třeba zdůraznit, že Levné knihy vydaly úplně jiný film pod tímto názvem. Budiž. Mě tato záměna vyprovokovala, že jsem ve svém archivu hledal a našel televizní přepis s cz dabingem NA DIVOKÉM ZÁPADĚ. Osobně dabing nemusím,ale když dabéry byli Jan Líbíček a Jiří Šašek, písničky v originále a tech. kvalita o třídu lepší než co vydaly Levné knihy - byl jsem nadšen.Film uváděla cz. televize někdy začátkem 60. let.(2.2.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace