Kroniky Apolla

• Česko Kronika programu Apollo (více)

Dne 20. července 1969 stanul poprvé člověk na povrchu Měsíce. Avšak řetězec událostí vedoucích k tomuto výsledku je přinejmenším stejně monumentální jako jejich slavné vyvrcholení. Můžeme hovořit o čtyřistatisícové „Armádě Apollo”, jejímž úkolem byla úspěšná realizace lunárního letu a přistání člověka na Měsíci. Astronauti byli připraveni na let do vesmíru, ale zaskočilo je, že mají po návratu žít jako národní hrdinové. A to byla jen jedna z mnoha dnes už zapomenutých, a přesto kdysi klíčových zkoušek a potíží, jejich překonávání lidstvo krok za krokem vedlo k přistání na Měsíci. (TV Spektrum)

Marze

Shlédl jsem na TV Prima Zoom. Odvyprávěno svižně. Nejsem jejich fanoušek. Ve vesmírných závodech fandím spíše Rusům. ()

Gothar

Priemerný dokument o programe Apollo, ktorý neprináša nič nové. Je tu snaha ukázať misie aj z pohľadu pozemného personálu, ale zároveň je tu veľa pátosu. Preto odporúčam skôr When We Left Earth, kde sa prvé 4 diely venujú rovnakým misiám. A ak niekoho zaujíma misia Apollo z pohľadu inžinierov, tak je tu Moon Machines . 50 % ()