Zpropadení muzikanti

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1928, 20 min

Edgar Kennedy

Hal Roach

Sladký! Ti dva všechno dovedli až tak daleko, že se ve městě celé mužské osazenstvo rvalo, a trhalo si vzájemně oblečení, Tentokrát jsem se fakt nasmála. Laurelův brek a Hardyho výchovné metody jsou přímo k popukání. Mělo to sice i tak trochu smutná místa, když se na to člověk podívá z různých úhlů, ale celkově se jedná o veselou sondu do jejich muzikantského života. Perfektní věc pro nedělní odpoledne.(19.2.2012)

No pri tomto som sa zas veľmi nezasmial, čiastočne to vtipné aj bolo, ale nejaké nezabudnuteľné momenty to pre mňa nemalo. Podľa mňa mnohé staršie grotesky dosahujú vyšších kvalít než toto.(5.1.2013)

Česky Zpropadení muzikanti. Laurel (klarinet) a Hardy (lesní roh) hrají ve filharmonickém orchestru, ale za svůj výkon při koncertě dostanou místo odměny padáka. Když se to dozví jejich bytná, dostanou vyhazov i od ní a ocitnou se na ulici. Naštěstí jim zůstaly alespoň hudební nástroje a tak si můžou jít vydělávat jako pouliční muzikanti. Film končí památnou davovou bitkou plnou kopání se do holeně a strhávání kalhot.(25.9.2007)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Nine (1926-1928). Začátek na scéně je opravdu moc vydařený, epizodka s bytnou a ničení nástrojů na ulici už poněkud méně.(27.9.2011)

• Vraccas

Tihle muzikanti byli vážně zpropadení.(12.4.2012)