Will a Grace (TV seriál)

USA, 1998, 194x23 min

James Burrows

Gary Baum

Paul Buckley

Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes, Shelley Morrison, Leigh-Allyn Baker, Michael Angarano, Penn Badgley, Gregory Hines, Woody Harrelson, Harry Connick, Jr., Scott Patterson, Andy Garcia, Blythe Danner, Maggie Wheeler, Terry Kiser, Daryl Sabara, Wanda Sykes, Kathleen Wilhoite, Jamison Jones, Sharon Stone, Megyn Price, Marianne Muellerleile, Landry Allbright, Shohreh Aghdashloo, Christina Moore, Eric Allan Kramer, Mark Harelik, Ken Marino, Clark Gregg, Kathryn Joosten, Sara Paxton, Peter Paige, Maria Pitillo, Chris Gartin, Michael Medico, Macaulay Culkin, David Sutcliffe, Will Arnett, Gary Grubbs, Karl T. Wright, Ever Carradine, Dean Cameron, Patrick Dempsey, Patrick Fabian, Patrick Breen, Andy Richter, Neil Patrick Harris, Michael Douglas, Bobby Cannavale, Sydney Pollack, Deborah Harry, Mira Sorvino, Jennifer Lopez, Alec Baldwin, John Cleese, Minnie Driver, Taye Diggs, Edward Burns, Rip Torn, Lily Tomlin, Cher, Parker Posey, Rosanna Arquette, Bernadette Peters, Jamie-Lynn Sigler, Joan Collins, Victor Garber, Nathan Anderson, George Stults, Bryan Irzyk, Elton John, Maria Thayer, Anne Meara, Marshall Manesh, Tracey Ullman, Gene Wilder, Lynn A. Henderson, Rosie O'Donnell, Madonna, Demi Moore, Bruno Campos, Brandon Routh, Jon Tenney, Eric Stoltz, Kenneth Tigar, Brent Sexton, Andy Umberger, Orson Bean, Sharon Osbourne, Shawn Christian, Corey Parker, Natasha Lyonne, Hal Linden, Glenn Close, Don Perry, Leslie Jordan, Nevin Millan, Richard Chamberlain, Veronica Cartwright, Robert Costanzo, Dylan McDermott, Kathleen Marie Archer, Geena Davis, Chloë Sevigny, Greg Vaughan, Suzanne Pleshette, Nicollette Sheridan, Kali Rocha, Corinne Bohrer, David Costabile, Jennette McCurdy, Cynthia Mann, Lee Garlington, Symba, Erinn Hayes, Carol Leifer, Bob Clendenin, Gigi Goff, Mathew Botuchis, Joel McHale, Debbie Reynolds, Jeff Witzke, Matt Damon, Emily Rutherfurd, Sara Rue, Mark Cirillo, Stephen Spinella, Kate Albrecht, Philipp Karner, Patti LuPone, Gordon Davidson, Britney Spears, Eileen Brennan, Matt Crabtree, Kyla Dang, Jim Rash, Gerald Downey, Beau Bridges, Raphael Sbarge, Steve Paymer, Richard Dorton, Nick Offerman, Ellen DeGeneres, Rebecca Lowman, Mary Beth McDonough, Michael E. Rodgers, Millicent Martin, Tracy Nelson, Jennifer Elise Cox, James Black, Dan Gauthier, Alex Kapp Horner, Kyle Bornheimer, Nicole Forester, Reiley McClendon, Aaron Lustig, Kip Ellwood, Tom Poston, Skyler Caleb, Chita Rivera, Molly Shannon, Nick Nervies, Jack Black, Stephanie Faracy, Jackie Geary, Dion Basco, Ken Lerner, Debra Mooney, Melinda Bennett, Lynnette Gaza, Todd Stashwick, Ashley Edner, Carla Renata, Yvans Jourdain, Erin Fritch, Steven W. Bailey, Todd Sherry, Jennifer Aspen, Hannah Leigh, Matt Lauer, Martina Navrátilová, Keith Allan, Raymond Ma, Dan Bucatinsky, John Ducey, Murray Gershenz, Gigi Rice, Connie Sawyer, James Huang, Al Roker, Sunkrish Bala, Andrew Rosenbach, Kevin Fabian, Ellen Albertini Dow, Tony Genaro, Julia Vera, Larry Sullivan, Ethan Sandler, Bess Meyer, Peter Mackenzie, Zachary Bostrom, Marjorie Lovett, Markus Flanagan, Tom Gallop, Cyndi Martino, Todd Robert Anderson, Brandon Jarrett, Wendie Jo Sperber, Helen Siff, Kevin Sateri, Bebe Neuwirth, Candice Bergen, Brian Howe, Stephanie Erb, Tony Pasqualini, Dion Anderson, Kevin Sizemore, Jerry Levine, Lea DeLaria, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Brian Palermo, Alex Boling, Christopher Backus, Anthony Meindl, Paul Gutrecht, Robert Romanus, Alison Martin, Oliver Muirhead, Clifford David, Franklin Cover, Shirley Prestia, Fred Applegate, Jimmy Shaw, Stacy Galina, Debra Azar, John Balma, Matthew Glave, Susan Leslie, John O'Brien, Kim Robillard, Hugh Davidson, Keone Young, Brian Gattas, Stuart Townsend, Ayda Field, Christopher Gehrman, Dan Wells

Peter Chakos

Peter Chakos

Scénografie:

Suzette Ervin

Normální gay Will vs. praštěný gay Jack, věčně sjetá a nalitá Karen a "úzkoprsá" a nenasytná Grace. To je čtyřka, na kterou jsem se každý všední den po několik měsíců fakt těšil. Je pravda, že poslední epizody v něčem pokulhávaly, ale na druhou stranu finále bylo zvládnuto excelentně. Opravdu jsem se občas dost válel smíchy a to hlavně při rozhovoru Jacka a Karen na jejich mnohdy nesmyslné téma, či při depresích Grace řešených kuřetem. Tu hvězdu dolů dávám za poslední slabé epizody a za slizouna Lea (toho jsem fakt nemusel).(18.7.2009)

Na počátku jsem si asi jako většina těch, co dávají špatné hodnocení myslela, že je to ta největší kravina pod sluncem. Ovšem dala jsem téhle čtyřce šanci a co se nestalo? Stali se mými nejoblíbenějšími seriálovými postavami. Všechny díly jsem viděla už asi milionkrát, ale stejně jako u Přátel se mi nikdy neokoukají a můžu se na ně dívat pořád dokola a dokola. Zbožňuju. A díky, že jste!(3.3.2011)

Seriál je přílišně karikaturní, situace strojené, postavy nesympatické, humor vynucený a tak by se dalo ještě chvíli pokračovat. Ano, je to tak, klidně se pod tyto slova bez váhání podepíšu. I já jsem, přesně s těmito výtkami, zpočátku sváděl nerovný boj. Sváděl boj, vytrval.....téměř dvě stě epizod, více než 4000 minut a ejhle, co se nestalo. Já, Will, Grace, Jack, Karen, Rosario, Beverley, Vince, Leo, občas Madonna, občas Cher, občas Elton John……..to celé dohromady jedna velká rodina. Tvůrci David Kohan a Max Mutchnick nedali světu nové Přátele, David Kohan a Max Mutchnick dali světu Willa a Grace, seriál plný židovských designérek, gayských právníků a humoru, kterému se musí přijít na chuť.(23.5.2012)

Sitcom plný vtipných situácií medzi štyrmi priateľmi, z ktorých dvaja sú gayovia a dve sú hetero (aj keď v prípade Karen to nie je vždy isté). Je jasné, že mnoho hodnotení je založených na homofóbii, aj keď to hodnotiaci vyvracajú. Ďalším úskalím hodnotení je zhliadnutie len niekoľkých častí. Predsa hodnotiť seriál pozostávajúci z 8 sérií na základe niekoľkých častí nie je správne. Aj podľa môjho názoru sú tam časti menej záživné, resp. nezáživne, ktoré preskakujem, ale našťastie tých podarených je prevažná väčšina. Čo sa týka dabingu mám výhrady k dabovaniu Karen (nechcem povedať že je narozprávaná zle, ale...). V seriály sa totiž často odvoláva na jej hlas a podľa českého dabingu nie je možné pochopiť prečo, nakoľko v originálnej verzii používa Megan Mullally (alias Karen Walker – mimochodom podľa mňa najlepšia postava seriálu) ozaj piskľavý hlas. Odporúčam seriál každému, kto sa chce zabaviť, no nestačí zhliadnuť len niekoľko častí.(11.4.2011)

• Mykhaluu

Velmi (ne)korektní seriál, který vám (ne)násilnou formou vysvětlí, že nebýt heterosexuál je fajn a adoptovat, či jinak nepřirozeně si pořídit dítě je v (ne)pořádku. Shlédl jsem kousek jednoho dílu a to mi stačilo. Jednu hvězdičku fikaně dávám, abych za ten zasloužený Odpad nebyl označen za homofoba! ;-)(20.6.2011)

• - Herec Bobby Cannavale byl za roli Vince v roce 2005 oceněn cenu Emmy v kategorii nejlepší hostující herec v komediálním seriálu. (Roman.Ticka)

• - Ve čtvrté epizodě šesté série seriálu („Me and Mr. Jones“) si sám sebe zahrál James Earl Jones. (JoranProvenzano)

• - V desáté epizodě páté série seriálu („The Honeymoon's Over“) si bosse gay mafie zahrál Elton John. (JoranProvenzano)