Will a Grace (TV seriál)

Will & Grace

Komedie

USA, 1998 - 2018, 84 h 34 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvůrci:

David Kohan

Gary Baum

Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes, Shelley Morrison, Leigh-Allyn Baker, Michael Angarano, Penn Badgley, Gregory Hines, Woody Harrelson, Harry Connick, Jr., Scott Patterson, Andy Garcia, Blythe Danner, Maggie Wheeler, Terry Kiser, Daryl Sabara, Wanda Sykes, Kathleen Wilhoite, Jamison Jones, Sharon Stone, Megyn Price, Marianne Muellerleile, Landry Allbright, Shohreh Aghdashloo, Christina Moore, Eric Allan Kramer, Mark Harelik, Ken Marino, Clark Gregg, Kathryn Joosten, Sara Paxton, Peter Paige, Maria Pitillo, Chris Gartin, Michael Medico, Macaulay Culkin, David Sutcliffe, Will Arnett, Gary Grubbs, Karl T. Wright, Ever Carradine, Dean Cameron, Patrick Dempsey, Patrick Fabian, Patrick Breen, Andy Richter, Neil Patrick Harris, Michael Douglas, Bobby Cannavale, Sydney Pollack, Deborah Harry, Mira Sorvino, Jennifer Lopez, Alec Baldwin, John Cleese, Minnie Driver, Taye Diggs, Edward Burns, Rip Torn, Lily Tomlin, Cher, Parker Posey, Rosanna Arquette, Bernadette Peters, Jamie-Lynn Sigler, Joan Collins, Victor Garber, Nathan Anderson, George Stults, Bryan Irzyk, Elton John, Maria Thayer, Anne Meara, Marshall Manesh, Tracey Ullman, Gene Wilder, Lynn A. Henderson, Rosie O'Donnell, Madonna, Demi Moore, Bruno Campos, Brandon Routh, Jon Tenney, Eric Stoltz, Kenneth Tigar, Brent Sexton, Andy Umberger, Orson Bean, Sharon Osbourne, Shawn Christian, Corey Parker, Natasha Lyonne, Hal Linden, Glenn Close, Don Perry, Leslie Jordan, Nevin Millan, Richard Chamberlain, Veronica Cartwright, Robert Costanzo, Dylan McDermott, Kathleen Marie Archer, Geena Davis, Chloë Sevigny, Greg Vaughan, Suzanne Pleshette, Nicollette Sheridan, Kali Rocha, Corinne Bohrer, David Costabile, Jennette McCurdy, Cynthia Mann, Lee Garlington, Symba, Erinn Hayes, Carol Leifer, Bob Clendenin, Gigi Goff, Mathew Botuchis, Joel McHale, Debbie Reynolds, Jeff Witzke, Matt Damon, Emily Rutherfurd, Sara Rue, Mark Cirillo, Stephen Spinella, Kate Albrecht, Philipp Karner, Patti LuPone, Gordon Davidson, Britney Spears, Eileen Brennan, Matt Crabtree, Kyla Dang, Jim Rash, Gerald Downey, Beau Bridges, Raphael Sbarge, Steve Paymer, Richard Dorton, Nick Offerman, Ellen DeGeneres, Rebecca Lowman, Mary Beth McDonough, Michael E. Rodgers, Millicent Martin, Tracy Nelson, Jennifer Elise Cox, James Black, Dan Gauthier, Alex Kapp Horner, Kyle Bornheimer, Nicole Forester, Reiley McClendon, Aaron Lustig, Kip Ellwood, Tom Poston, Skyler Caleb, Chita Rivera, Molly Shannon, Nick Nervies, Jack Black, Stephanie Faracy, Jackie Geary, Dion Basco, Ken Lerner, Debra Mooney, Melinda Bennett, Lynnette Gaza, Todd Stashwick, Ashley Edner, Carla Renata, Yvans Jourdain, Erin Fritch, Steven W. Bailey, Todd Sherry, Jennifer Aspen, Hannah Leigh, Matt Lauer, Martina Navrátilová, Keith Allan, Raymond Ma, Dan Bucatinsky, John Ducey, Murray Gershenz, Gigi Rice, Connie Sawyer, James Huang, Al Roker, Sunkrish Bala, Andrew Rosenbach, Kevin Fabian, Ellen Albertini Dow, Tony Genaro, Julia Vera, Larry Sullivan, Ethan Sandler, Bess Meyer, Peter Mackenzie, Zachary Bostrom, Marjorie Lovett, Markus Flanagan, Tom Gallop, Cyndi Martino, Todd Robert Anderson, Brandon Jarrett, Wendie Jo Sperber, Helen Siff, Kevin Sateri, Bebe Neuwirth, Candice Bergen, Brian Howe, Stephanie Erb, Tony Pasqualini, Dion Anderson, Kevin Sizemore, Jerry Levine, Lea DeLaria, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Brian Palermo, Alex Boling, Christopher Backus, Anthony Meindl, Paul Gutrecht, Robert Romanus, Alison Martin, Oliver Muirhead, Clifford David, Franklin Cover, Shirley Prestia, Fred Applegate, Jimmy Shaw, Stacy Galina, Debra Azar, John Balma, Matthew Glave, Susan Leslie, John O'Brien, Kim Robillard, Hugh Davidson, Keone Young, Brian Gattas, Stuart Townsend, Ayda Field, Christopher Gehrman, Dan Wells, Christopher Darga, Anthony Ramos, Kate Micucci, Ben Platt, Mary Pat Gleason, Michael Galante, Davi Santos, Andrew Rannells, Natalie Dreyfuss, Jane Lynch, Ben Reed, Mark Ankeny, Jo Marie Payton, Ivar Brogger, Jim Ortlieb, Walter Addison, Max Greenfield, Buz Kohan, Lidia Porto, Brian Posehn, Mitch Silpa, Megan Littler, Sharon Sachs, Andy Comeau, Jason Stuart, Mimi Cozzens, Gina Morelli, Tim Bagley, Emilio Borelli, E.J. Callahan, Ryan Pinkston, Sterling Sulieman, Rose Abdoo, Jack McGee, Lauren Weedman, Andy Buckley, Dana DeLorenzo, Alexa Nisenson, Abraham Higginbotham, Darlene Hunt, Kari Lizer, Barry Bostwick, Matt Letscher, Andy Favreau, Jill Basey, Steven Shaw, Raymond Forchion, Jet Jurgensmeyer, Julian McMahon, Robert Curtis Brown, Jensen Daggett, John Slattery, John O'Brien, Miguel Ferrer, Tom Verica, Lou Cutell, Elaine Bromka, Tamlyn Tomita, Steve Valentine, Harry Van Gorkum, David St. James, Perry King, Jay Kanzler, Chris Potter, Piper Laurie, Megan Cavanagh, Henriette Mantel, James Earl Jones, Eric Roth, Will Hall, Jeremy Piven, Camryn Manheim, Paul Fitzgerald, Sandra Bernhard, Lesley Ann Warren, Peter Jacobson, Paul Satterfield, Christine Ebersole, Branden Williams, Jesse King, Adam Barr, Adam Goldberg, Douglas Sills, Lainie Kazan, Kenneth Mars, Helen Slater, Cal Bartlett, Kirk Baltz, Scott Haven, Gabriel Bologna, Kimberly Scott, Kevin Bacon, Reginald VelJohnson, Jason Marsden, Tom Skerritt, Judith Ivey, Sabrina Culver, Dan Futterman, Seth MacFarlane, Brian Setzer, Reginald C. Hayes, Tom Everett Scott, Sara Gilbert, Chris Penn, Dave Foley, Edie Falco, Tim Curry, Janet Jackson, Stephen Tobolowsky, Kevin Brief, Larry Poindexter, Roscoe Lee Browne, Kristin Davis, Rip Taylor, Marissa Matrone, Hallee Hirsh, Jeff Goldblum, Buck Henry, Trev Broudy, Michele Lee, Luke Perry, Phil Morris, Alan Arkin, Lee Majors, Stacy Keach, Seth Green, James Burrows, Jason Biggs, Traci Lords, Steven Weber, Robert Michael Morris, Kevin Cooney, Brooke Baumer, George Takei, Salma Hayek, Matthew McConaughey, Paris Barclay, Josh Lucas, Jere Burns, Beanie Feldstein, Doc Farrow, Cheyenne Jackson, Vanessa Bayer, Ian Harvie, Dyana Ortelli, Robert Klein, Mary McCormack, Brian Jordan Alvarez, James Healy Jr., Bridget Flanery, Gary Janetti, Kevin Federline, Chris Redd

Jeden z nejlepších sitcomů, který je plný úžasných a vtipných hlášek. Herecké výkony jsou naprosto bravurní a o úspěšnosti seriálu svědčí jeho 8 sérií. Nejvíc mně dokáže pobavit ochlastaná Karen Walker, jejíž humor je většinou postavený na absurditě nebo spojení protikladů a taky její pisklavý hlas sám o sobě je vtipný =) Pokud si nechcete seriál zprotivit, tak se nedívejte na český dabing, je to katastrofa a spousta vtipů se nedá díky mizernému překladu pochopit a máte pocit, že se dívate na dvacet minut něčeho, co nemá hlavu ani patu a přitom opak je pravdou!!! Karen: "Oh honey, I'd love to come...but i don't want to" Karen: "If you ever need someone to drink with, I’ll drink with you. If you ever need a shoulder to cry on, I’ll drink with you. I guess what I’m trying to say is: I love to drink!" Aktualizace: po 11ti letech začala 9.série - můj život má nový směr :)(3.1.2012)

Ono na tomhle sitcomu není nic špatné, ale v roce 2009 je jeho deset let starý humor pro nás moc zastaralý. V době, kdy se děj seriálu odehrává v takřka reálném čase, kdy hlavní hrdinové střílí své spolupracovníci a umírají jejich těhotné ženy, kdy jsme zvyklí na velkorozpočtové temné seriály, zkrátka povrchní story o dvou gayích (kteří dělají přesně ty věci, které na filmových gayích nesnášíte) a dvou hysterických ženských už nezaujme. Když ho porovnáte s přesně načasovaným a chytrým humorem třeba Ajťáků nebo s emocionálně mnohem propracovanějším How I met your mother, tak Will a Grace zkrátka vypadá jako jednoduchá a hloupoučká oddechovka.(6.2.2009)

Přestože je tento seriál méně známý než výše zmínění Přátelé tak je perfektní.Musím se přiznat,že ho znám pouze s českým dabingem a těžko tak mohu přesně komentovat hlášky,které zazněly v původním znění - jelikož češi mají velice závažný problém s překlady(např. název filmu ve kterém se vyskytuje slovo Rabbit přeloží jako kuře....atd).Vůbec nemám ráda české překlady a dabing jako takový beru jako tu nejzazší možnost sledování nějákého seriálu či filmu.Neskutečně mě tahle čtverka šašků bavila :-D. Nedokážu si vybavit díl,kdy bych nepadala smíchy :-).Podobné seriály se už netočí a když se o to tvůrci snaží tak je to jen slátanina trapáren a smějícího se amerického publika - jak jinak,když populace se rozrůstá ale hloupne a musí mu i říct kdy se má smát ,protože on sám by to nepoznal.Dnes se spíše dělá důraz na dramatičnost a čím více mystiky tím lepší to bude - omyl radila bych, aby někdo konečně sedl a vymyslel něco vtipného a originálního i když je to těžké.(13.7.2012)

Osobně se u každého dílu permanentně řežu. Jde o sitcom a v tomto případě nebudu kritizovat to, že jsou gayové zobrazováni klasickým zženštilým způsobem, ale naopak pochválím, že se do toho scénáristé nebojí jít a utahují si z mylně zažitých stereotypů. Navíc, každá z postav je hodně svérázná a dohromady tvoří dokonalou čtyřku. Takoví "teplejší" Přátelé.(3.2.2011)

Upřímně řečeno, můj první dojem ze seriálu byl vysloveně špatný. Ústřední dvojka mi přišla nudná, jejich nahrávači zase příliš jako karikatury, humor křečovitý... A teď? Miluju to. Čím to je? NEUVĚŘITELNĚ OTŘESNÝM PŘEKLADEM!!! Will ani Grace nejsou nudní. Jsou dokonce k popukání. Will je sarkastický despotický gay, co si myslí, že není zase tak zženštilý (ale to se plete), a Grace je neurotická hysterická sobecká nechutná ženská, co si myslí, že nikdy nebude nikoho milovat tak, jako Willa (a má naprostou pravdu). Věčně nalitá Karen a ani tetička "Just" Jack zase nejsou jen karikatury. Sem tam ukážou i nějakou tu hloubku, kterou pak na nějakou tu chvilku zase schovají do lechtivého humoru a haldy absurdních hlášek. Will a Grace si hrají se slovy. Často. Bohužel, jak už to tak u podobných záležitostí chodívá, skutečně drtivá většina těch nejlahůdkovějších vtípků zanikne v překladu ("homokouzlo" opravdu není totéž co "homojo"... Grace: "I wanna do will." Will: "Into the line, lady." a její český překlad "Chci udělat závěť" "Do fronty, dámo", který je samozřejmě správný, ale bolestně nedvojsmyslný a tedy naprosto nesměšný... či neobratné překlady typu "Goodbye." "Did you hear that? She's bi!" "Sbohem." "Slyšel jste? Ona je s Bohem."). S tím bych se dokázal smířit, nemůžu od českých překladatelů očekávat scénáristické vtípky a slovní hrátky. Problém je v tom, že někdy je překlad vyloženě strašný a naprosto obrací skutečnost ve chvíli, kdy se nejedná o žádný nepřeložitelný dvojsmysl (scéna, kdy se Will a Grace dohadují o Jackovi: "Look, what you called Jack was pretty harsh. I mean, what do you say about me behind my back?" "That you should never wear Capri pants," přeložená jako: "Poslyš, co o tobě Jack řek je dost krutý, nevíš co o mně říká za mými zády?" "Že bys neměla nosit capri kalhoty.") A přeložit větu: "Oh my God, I'm Tippi Hedren!" jako "Hitchcockovi Ptáci!" je fakt prasárna. Mně to ve výsledku ale tolik nevadí, protože jsem seriál několikrát viděl v originále a taky jsou na něm nejkouzelnější vztahy mezi postavami. Hledat v sitcomu hloubku by byla hloupost. Ale je fajn, že tenhle ukazuje tak dokonale věc tak složitou. Přátelství. Je uvěřitelné. Není dokonalé. Často si nerozumějí, pořád se hádají, škádlí se, mají trapné pauzy, někdy si nemají o čem povídat, a jindy je jim půlhodina (vysílacího času) málo. Ale když dojde na lámání chleba, jsou tam jeden pro druhého. Krása. Chvilku mi to trvalo, ale... Wille, Grace, Karen, Jacku, jste prostě supr. "Copak jde gayům jen o tělo a obličej?." "Ne, jde jim jen o tělo." P.S. Původně jsem dával pětihvězdu jen jako protest proti všem těm nesmyslným odpadům. Teď je ale Will a Grace jeden z mých nejmilejších seriálů.(4.10.2008)

• - V jedenácté epizodě třetí série („Swimming Pools... Movie Stars“) a šestnácté epizodě čtvrté série seriálu („Someone Old, Someplace New“) si samu sebe zahrála Sandra Bernhard. (JoranProvenzano)

• - Ve druhé epizodě páté série seriálu („Bacon and Eggs“) si sám sebe zahrál Kevin Bacon. (JoranProvenzano)

• - Nápadně často se v seriálu objevují jména producentů (Kohen, Mutchnick, Kinnally, Poust...). Například jsou to nikdy nevidění klienti Willa, nebo taky doktoři v nemocnici volaní přes intercom. (Tom Riddle)