Will a Grace (TV seriál)

Will & Grace

Komedie

USA, 1998 - 2018, 84 h 34 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvůrci:

David Kohan

James Burrows

Gary Baum

Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes, Shelley Morrison, Leigh-Allyn Baker, Michael Angarano, Penn Badgley, Gregory Hines, Woody Harrelson, Harry Connick, Jr., Scott Patterson, Andy Garcia, Blythe Danner, Maggie Wheeler, Terry Kiser, Daryl Sabara, Wanda Sykes, Kathleen Wilhoite, Jamison Jones, Sharon Stone, Megyn Price, Marianne Muellerleile, Landry Allbright, Shohreh Aghdashloo, Christina Moore, Eric Allan Kramer, Mark Harelik, Ken Marino, Clark Gregg, Kathryn Joosten, Sara Paxton, Peter Paige, Maria Pitillo, Chris Gartin, Michael Medico, Macaulay Culkin, David Sutcliffe, Will Arnett, Gary Grubbs, Karl T. Wright, Ever Carradine, Dean Cameron, Patrick Dempsey, Patrick Fabian, Patrick Breen, Andy Richter, Neil Patrick Harris, Michael Douglas, Bobby Cannavale, Sydney Pollack, Deborah Harry, Mira Sorvino, Jennifer Lopez, Alec Baldwin, John Cleese, Minnie Driver, Taye Diggs, Edward Burns, Rip Torn, Lily Tomlin, Cher, Parker Posey, Rosanna Arquette, Bernadette Peters, Jamie-Lynn Sigler, Joan Collins, Victor Garber, Nathan Anderson, George Stults, Bryan Irzyk, Elton John, Maria Thayer, Anne Meara, Marshall Manesh, Tracey Ullman, Gene Wilder, Lynn A. Henderson, Rosie O'Donnell, Madonna, Demi Moore, Bruno Campos, Brandon Routh, Jon Tenney, Eric Stoltz, Kenneth Tigar, Brent Sexton, Andy Umberger, Orson Bean, Sharon Osbourne, Shawn Christian, Corey Parker, Natasha Lyonne, Hal Linden, Glenn Close, Don Perry, Leslie Jordan, Nevin Millan, Richard Chamberlain, Veronica Cartwright, Robert Costanzo, Dylan McDermott, Kathleen Marie Archer, Geena Davis, Chloë Sevigny, Greg Vaughan, Suzanne Pleshette, Nicollette Sheridan, Kali Rocha, Corinne Bohrer, David Costabile, Jennette McCurdy, Cynthia Mann, Lee Garlington, Symba, Erinn Hayes, Carol Leifer, Bob Clendenin, Gigi Goff, Mathew Botuchis, Joel McHale, Debbie Reynolds, Jeff Witzke, Matt Damon, Emily Rutherfurd, Sara Rue, Mark Cirillo, Stephen Spinella, Kate Albrecht, Philipp Karner, Patti LuPone, Gordon Davidson, Britney Spears, Eileen Brennan, Matt Crabtree, Kyla Dang, Jim Rash, Gerald Downey, Beau Bridges, Raphael Sbarge, Steve Paymer, Richard Dorton, Nick Offerman, Ellen DeGeneres, Rebecca Lowman, Mary Beth McDonough, Michael E. Rodgers, Millicent Martin, Tracy Nelson, Jennifer Elise Cox, James Black, Dan Gauthier, Alex Kapp Horner, Kyle Bornheimer, Nicole Forester, Reiley McClendon, Aaron Lustig, Kip Ellwood, Tom Poston, Skyler Caleb, Chita Rivera, Molly Shannon, Nick Nervies, Jack Black, Stephanie Faracy, Jackie Geary, Dion Basco, Ken Lerner, Debra Mooney, Melinda Bennett, Lynnette Gaza, Todd Stashwick, Ashley Edner, Carla Renata, Yvans Jourdain, Erin Fritch, Steven W. Bailey, Todd Sherry, Jennifer Aspen, Hannah Leigh, Matt Lauer, Martina Navrátilová, Keith Allan, Raymond Ma, Dan Bucatinsky, John Ducey, Murray Gershenz, Gigi Rice, Connie Sawyer, James Huang, Al Roker, Sunkrish Bala, Andrew Rosenbach, Kevin Fabian, Ellen Albertini Dow, Tony Genaro, Julia Vera, Larry Sullivan, Ethan Sandler, Bess Meyer, Peter Mackenzie, Zachary Bostrom, Marjorie Lovett, Markus Flanagan, Tom Gallop, Cyndi Martino, Todd Robert Anderson, Brandon Jarrett, Wendie Jo Sperber, Helen Siff, Kevin Sateri, Bebe Neuwirth, Candice Bergen, Brian Howe, Stephanie Erb, Tony Pasqualini, Dion Anderson, Kevin Sizemore, Jerry Levine, Lea DeLaria, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Brian Palermo, Alex Boling, Christopher Backus, Anthony Meindl, Paul Gutrecht, Robert Romanus, Alison Martin, Oliver Muirhead, Clifford David, Franklin Cover, Shirley Prestia, Fred Applegate, Jimmy Shaw, Stacy Galina, Debra Azar, John Balma, Matthew Glave, Susan Leslie, John O'Brien, Kim Robillard, Hugh Davidson, Keone Young, Brian Gattas, Stuart Townsend, Ayda Field, Christopher Gehrman, Dan Wells, Christopher Darga, Anthony Ramos, Kate Micucci, Ben Platt, Mary Pat Gleason, Michael Galante, Davi Santos, Andrew Rannells, Natalie Dreyfuss, Jane Lynch, Ben Reed, Mark Ankeny, Jo Marie Payton, Ivar Brogger, Jim Ortlieb, Walter Addison, Max Greenfield, Buz Kohan, Lidia Porto, Brian Posehn, Mitch Silpa, Megan Littler, Sharon Sachs, Andy Comeau, Jason Stuart, Mimi Cozzens, Gina Morelli, Tim Bagley, Emilio Borelli, E.J. Callahan, Ryan Pinkston, Sterling Sulieman, Rose Abdoo, Jack McGee, Lauren Weedman, Andy Buckley, Dana DeLorenzo, Alexa Nisenson, Abraham Higginbotham, Darlene Hunt, Kari Lizer, Barry Bostwick, Matt Letscher, Andy Favreau, Jill Basey, Steven Shaw

Peter Chakos

Peter Chakos

Scénografie:

Suzette Ervin
  • hippyman

už po prvním shlédnutém díle jsem věděl, že tohle nebude nic pro mě, a ani několik zahlédnutých desetiminutovek z dalších epizod mě nepřesvědčilo o opaku... vynucené samoúčelné "humorné" scény mě nechávaly chladným, hodně je určitě na vině i dabing, ale tohle prostě není můj cup of tea... 40% za Grace... ;-)(9.7.2008)

Pro mě je tohle teď každodenní záležitost u snídaně. A musím říct, že se u W&G bavím víc než třeba u Přátel. Možná je to tím, že Přátele už x-krát opakovali. Ale spíš tím, že všechny čtyři hlavní postavy jsou prostě k sežrání příšerní a že je v každém dílu aspoň pár hlášek, u kterých se málem poprskám čajem. Neviděl jsem seriál od začátku (ale už se na tom pracuje), takže je možné, že rozjezd nebyl nic moc, ale série aktuálně vysílané nemají chybu.(16.4.2009)

• bystroocko

Bohužel musím souhlasit s několika komentáři, které jsem si přečetla před shlédnutím tohoto seriálu, bohužel však s těmi negativními. Humor? Kde by se tady vzal? Co je na kterékoliv z těch situací vtipného? Ty dvě hvězdičky dávám za Grace a za pěkný český překlad. Ovšem překlad nepřeklad, dabing zabil všechno. Trhá totiž uši, jelikož českým dabingovým trendem jsou momentálně přebarvené vyšší uječené hlasy, které se leckdy nesmyslně snaží napodobit dikci originálu. Smutné, že se to snaží přirovnat k Přátelům, kteří, když už nic, mají aspoň ten dabing povedený.(17.7.2008)

Tak jsem se opet jednou pobavil pri cteni komentaru na CSFD. Ja fakt nevim... to vzdycky, kdyz je neco neotreleho a nejakym zpusobem noveho, tak to hned znamena, ze tomu dame nizke hodnoceni? A to, ze vam serial neprijde vtipny? Prosim, kde to jsme? Jenom tim, ze tento styl humoru je sofistikovanejsi a clovek u nej obcas musi zapremyslet (casto je v serialu odkaz na slavne osobnosti) prece neznamena, ze hned snizim hodnoceni?! Naopak jsem rad, ze nemusim jen tupe cumet "do bedny (ci monitoru)" jak nejakej omezenej couch potato. Jak to asi vyhovuje spouste uzivatelu na CSFD. Staci porovnat hodnoceni s jinymi servery a hned je videt, jak prizemne na tom "u nas" jsme. Nejprve jsem chtel dat 4*, ale po precteni komentaru demonstrativne jeste jednu * pridam. A hned se citim lip!!!(19.12.2011)

Osobně se u každého dílu permanentně řežu. Jde o sitcom a v tomto případě nebudu kritizovat to, že jsou gayové zobrazováni klasickým zženštilým způsobem, ale naopak pochválím, že se do toho scénáristé nebojí jít a utahují si z mylně zažitých stereotypů. Navíc, každá z postav je hodně svérázná a dohromady tvoří dokonalou čtyřku. Takoví "teplejší" Přátelé.(3.2.2011)

• - V jedenácté epizodě třetí série („Swimming Pools... Movie Stars“) a šestnácté epizodě čtvrté série seriálu („Someone Old, Someplace New“) si samu sebe zahrála Sandra Bernhard. (JoranProvenzano)

• - Sean Hayes si kvůli své roli homosexuála Jacka musel oholit nohy. (Patw)

• - V seriálu se objevuje obrovské množství odkazů na existující filmy a seriály. (JoranProvenzano)