Will a Grace (TV seriál)

Will & Grace

Komedie

USA, 1998 - 2019, 84 h 34 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvůrci:

David Kohan

Gary Baum

Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes, Shelley Morrison, Leigh-Allyn Baker, Michael Angarano, Penn Badgley, Gregory Hines, Woody Harrelson, Harry Connick, Jr., Scott Patterson, Andy Garcia, Blythe Danner, Maggie Wheeler, Terry Kiser, Daryl Sabara, Wanda Sykes, Kathleen Wilhoite, Jamison Jones, Sharon Stone, Megyn Price, Marianne Muellerleile, Landry Allbright, Shohreh Aghdashloo, Christina Moore, Eric Allan Kramer, Mark Harelik, Ken Marino, Clark Gregg, Kathryn Joosten, Sara Paxton, Peter Paige, Maria Pitillo, Chris Gartin, Michael Medico, Macaulay Culkin, David Sutcliffe, Will Arnett, Gary Grubbs, Karl T. Wright, Ever Carradine, Dean Cameron, Patrick Dempsey, Patrick Fabian, Patrick Breen, Andy Richter, Neil Patrick Harris, Michael Douglas, Bobby Cannavale, Sydney Pollack, Deborah Harry, Mira Sorvino, Jennifer Lopez, Alec Baldwin, John Cleese, Minnie Driver, Taye Diggs, Edward Burns, Rip Torn, Lily Tomlin, Cher, Parker Posey, Rosanna Arquette, Bernadette Peters, Jamie-Lynn Sigler, Joan Collins, Victor Garber, Nathan Anderson, George Stults, Bryan Irzyk, Elton John, Maria Thayer, Anne Meara, Marshall Manesh, Tracey Ullman, Gene Wilder, Lynn A. Henderson, Rosie O'Donnell, Madonna, Demi Moore, Bruno Campos, Brandon Routh, Jon Tenney, Eric Stoltz, Kenneth Tigar, Brent Sexton, Andy Umberger, Orson Bean, Sharon Osbourne, Shawn Christian, Corey Parker, Natasha Lyonne, Hal Linden, Glenn Close, Don Perry, Leslie Jordan, Nevin Millan, Richard Chamberlain, Veronica Cartwright, Robert Costanzo, Dylan McDermott, Kathleen Marie Archer, Geena Davis, Chloë Sevigny, Greg Vaughan, Suzanne Pleshette, Nicollette Sheridan, Kali Rocha, Corinne Bohrer, David Costabile, Jennette McCurdy, Cynthia Mann, Lee Garlington, Symba, Erinn Hayes, Carol Leifer, Bob Clendenin, Gigi Goff, Mathew Botuchis, Joel McHale, Debbie Reynolds, Jeff Witzke, Matt Damon, Emily Rutherfurd, Sara Rue, Mark Cirillo, Stephen Spinella, Kate Albrecht, Philipp Karner, Patti LuPone, Gordon Davidson, Britney Spears, Eileen Brennan, Matt Crabtree, Kyla Dang, Jim Rash, Gerald Downey, Beau Bridges, Raphael Sbarge, Steve Paymer, Richard Dorton, Nick Offerman, Ellen DeGeneres, Rebecca Lowman, Mary Beth McDonough, Michael E. Rodgers, Millicent Martin, Tracy Nelson, Jennifer Elise Cox, James Black, Dan Gauthier, Alex Kapp Horner, Kyle Bornheimer, Nicole Forester, Reiley McClendon, Aaron Lustig, Kip Ellwood, Tom Poston, Skyler Caleb, Chita Rivera, Molly Shannon, Nick Nervies, Jack Black, Stephanie Faracy, Jackie Geary, Dion Basco, Ken Lerner, Debra Mooney, Melinda Bennett, Lynnette Gaza, Todd Stashwick, Ashley Edner, Carla Renata, Yvans Jourdain, Erin Fritch, Steven W. Bailey, Todd Sherry, Jennifer Aspen, Hannah Leigh, Matt Lauer, Martina Navrátilová, Keith Allan, Raymond Ma, Dan Bucatinsky, John Ducey, Murray Gershenz, Gigi Rice, Connie Sawyer, James Huang, Al Roker, Sunkrish Bala, Andrew Rosenbach, Kevin Fabian, Ellen Albertini Dow, Tony Genaro, Julia Vera, Larry Sullivan, Ethan Sandler, Bess Meyer, Peter Mackenzie, Zachary Bostrom, Marjorie Lovett, Markus Flanagan, Tom Gallop, Cyndi Martino, Todd Robert Anderson, Brandon Jarrett, Wendie Jo Sperber, Helen Siff, Kevin Sateri, Bebe Neuwirth, Candice Bergen, Brian Howe, Stephanie Erb, Tony Pasqualini, Dion Anderson, Kevin Sizemore, Jerry Levine, Lea DeLaria, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Brian Palermo, Alex Boling, Christopher Backus, Anthony Meindl, Paul Gutrecht, Robert Romanus, Alison Martin, Oliver Muirhead, Clifford David, Franklin Cover, Shirley Prestia, Fred Applegate, Jimmy Shaw, Stacy Galina, Debra Azar, John Balma, Matthew Glave, Susan Leslie, John O'Brien, Kim Robillard, Hugh Davidson, Keone Young, Brian Gattas, Stuart Townsend, Ayda Field, Christopher Gehrman, Dan Wells, Christopher Darga, Anthony Ramos, Kate Micucci, Ben Platt, Mary Pat Gleason, Michael Galante, Davi Santos, Andrew Rannells, Natalie Dreyfuss, Jane Lynch, Ben Reed, Mark Ankeny, Jo Marie Payton, Ivar Brogger, Jim Ortlieb, Walter Addison, Max Greenfield, Buz Kohan, Lidia Porto, Brian Posehn, Mitch Silpa, Megan Littler, Sharon Sachs, Andy Comeau, Jason Stuart, Mimi Cozzens, Gina Morelli, Tim Bagley, Emilio Borelli, E.J. Callahan, Ryan Pinkston, Sterling Sulieman, Rose Abdoo, Jack McGee, Lauren Weedman, Andy Buckley, Dana DeLorenzo, Alexa Nisenson, Abraham Higginbotham, Darlene Hunt, Kari Lizer, Barry Bostwick, Matt Letscher, Andy Favreau, Jill Basey, Steven Shaw, Raymond Forchion, Jet Jurgensmeyer, Julian McMahon, Robert Curtis Brown, Jensen Daggett, John Slattery, John O'Brien, Miguel Ferrer, Tom Verica, Lou Cutell, Elaine Bromka, Tamlyn Tomita, Steve Valentine, Harry Van Gorkum, David St. James, Perry King, Jay Kanzler, Chris Potter, Piper Laurie, Megan Cavanagh, Henriette Mantel, James Earl Jones, Eric Roth, Will Hall, Jeremy Piven, Camryn Manheim, Paul Fitzgerald, Sandra Bernhard, Lesley Ann Warren, Peter Jacobson, Paul Satterfield, Christine Ebersole, Branden Williams, Jesse King, Adam Barr, Adam Goldberg, Douglas Sills, Lainie Kazan, Kenneth Mars, Helen Slater, Cal Bartlett, Kirk Baltz, Scott Haven, Gabriel Bologna, Kimberly Scott, Kevin Bacon, Reginald VelJohnson, Jason Marsden, Tom Skerritt, Judith Ivey, Sabrina Culver, Dan Futterman, Seth MacFarlane, Brian Setzer, Reginald C. Hayes, Tom Everett Scott, Sara Gilbert, Chris Penn, Dave Foley, Edie Falco, Tim Curry, Janet Jackson, Stephen Tobolowsky, Kevin Brief, Larry Poindexter, Roscoe Lee Browne, Kristin Davis, Rip Taylor, Marissa Matrone, Hallee Hirsh, Jeff Goldblum, Buck Henry, Trev Broudy, Michele Lee, Luke Perry, Phil Morris, Alan Arkin, Lee Majors, Stacy Keach, Seth Green, James Burrows, Jason Biggs, Traci Lords, Steven Weber, Robert Michael Morris, Kevin Cooney, Brooke Baumer, George Takei, Paris Barclay, Josh Lucas, Jere Burns, Beanie Feldstein, Doc Farrow, Cheyenne Jackson, Vanessa Bayer, Ian Harvie, Dyana Ortelli, Robert Klein, Mary McCormack, Brian Jordan Alvarez, James Healy Jr., Bridget Flanery, Gary Janetti, Kevin Federline, Chris Redd, David Schwimmer, Ruben Pla, Robert Towers, Paul Keith, Sam Pancake, Steve Sandoval, Yelyna De Leon, Bruno Amato, Scott Beehner, Shelley Morrison (a.z.), Martha Kelly, Jon Cryer, Brad Grunberg, Irene Roseen, Dan Warner, Matt Bomer, Cheryl White
  • cariada

Jeden z nejhoších sitcomů co znám. Postavit seriál na homosexuálech je hrozný! Kam ten svět spěje? Přijdemě ,že dneska být gay je in, ale to je přece špatně. Ty lide jsou sice na pohled normální, ale to neznamená ,že jsou zdravý, ano ne tak jak si každý představí, ale geneticky, jenže svět s tím nic nedělá , než aby se snažil je nák "vyléčit " tak se snaží dělat, že je to normální, jenže není. Je to proti přírodě. A můžete mě napadat jak chcete je to fakt. Proto podobný seriály nemám rád, sice občas se tu zasměju, ale opravdu jen občas.(9.4.2009)

Willa a Grace jsem nikdy na českých televizích nezachytil a ani jsem před pohledem do komentářů nevěděl, že někdy u nás běžel. Nicméně v originále je to parádní sitcom jehož největším kladem jsou vedlejší postavy. Will a Grace by sami o sobě nebyli až tak zábavní a uznávám, že místy jsou i otravní, ale vše nahrazuje postava afektovaného, povrchního a sebestředného Jacka a hlavně postava multimilonářky Karen, která u Grace "pracuje" jako asistentka jen pro zábavu a jejím největším koníčkem je utrácení peněz ve velkém, polykání přášků a pití alkoholu ještě ve větším a hlavně urážení všech okolo. Její pisklavý hlas tomu dodává to správné grády.(30.8.2017)

Totéž, co jsem napsal u Dva a půl chlapa. Sice jsem chtěl dát jen tři *, ale pak jsem se pozastavil nad řadou komentářů zde a záporných hodnocení, tak si trochu přisadím. Hlavně, že Přátelé jsou pro vás kult, co? A když je zde něco, co má téměř stejný styl humoru, tak to odsuzujete?(20.8.2008)

Pro českou mentalitu asi nepříliš oslovující počin, ale ve chvílích nudy i bez nutnosti nějaké té promile v krvi určitě koutkem úst u sem tam i povedeného vtípku člověk škubne. Pravidelně bych to ale sledovat asi nemohl. Nejvíc tomu určitě ubližuje srovnávání s Přáteli. On ten humor zas tak moc odlišný není.(9.4.2010)

• ljukyljuk

Dal by som aj viac, ale čím dlhšie som to pozeral, tým viac "o ničom" mi to prišlo. V posledných sériách už bola pre mňa zaujímavá jedine Karen a jej hlášky, vďaka ktorým dávam aspoň tieto 2*. I keď, pozeral som to v češtine, takže si uvedomujem, že možno na tom ten humor dosť padal, ale s tým momentálne už nič nenarobím(25.6.2011)

• - V dvacáté první epizodě páté série seriálu („Dolls and Dolls“) si spolubydlící Karen Walker (Megan Mullally) Liz zahrála Madonna. (JoranProvenzano)

• - Sean Hayes si kvůli své roli homosexuála Jacka musel oholit nohy. (Patw)

• - Nápadně často se v seriálu objevují jména producentů (Kohen, Mutchnick, Kinnally, Poust...). Například jsou to nikdy nevidění klienti Willa, nebo taky doktoři v nemocnici volaní přes intercom. (Tom Riddle)