Will a Grace (TV seriál)

Will & Grace

Komedie

USA, 1998 - 2019, 86 h 24 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvůrci:

David Kohan

Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes, Shelley Morrison, Leigh-Allyn Baker, Michael Angarano, Penn Badgley, Gregory Hines, Woody Harrelson, Harry Connick, Jr., Scott Patterson, Andy Garcia, Blythe Danner, Maggie Wheeler, Terry Kiser, Daryl Sabara, Wanda Sykes, Kathleen Wilhoite, Jamison Jones, Sharon Stone, Megyn Price, Marianne Muellerleile, Landry Allbright, Shohreh Aghdashloo, Christina Moore, Eric Allan Kramer, Mark Harelik, Ken Marino, Clark Gregg, Kathryn Joosten, Sara Paxton, Peter Paige, Maria Pitillo, Chris Gartin, Michael Medico, Macaulay Culkin, David Sutcliffe, Will Arnett, Gary Grubbs, Karl T. Wright, Ever Carradine, Dean Cameron, Patrick Dempsey, Patrick Fabian, Patrick Breen, Andy Richter, Neil Patrick Harris, Michael Douglas, Bobby Cannavale, Sydney Pollack, Deborah Harry, Mira Sorvino, Jennifer Lopez, Alec Baldwin, John Cleese, Minnie Driver, Taye Diggs, Edward Burns, Rip Torn, Lily Tomlin, Cher, Parker Posey, Rosanna Arquette, Bernadette Peters, Jamie-Lynn Sigler, Joan Collins, Victor Garber, Nathan Anderson, George Stults, Bryan Irzyk, Elton John, Maria Thayer, Anne Meara, Marshall Manesh, Tracey Ullman, Gene Wilder, Lynn A. Henderson, Rosie O'Donnell, Madonna, Demi Moore, Bruno Campos, Brandon Routh, Jon Tenney, Eric Stoltz, Kenneth Tigar, Brent Sexton, Andy Umberger, Orson Bean, Sharon Osbourne, Shawn Christian, Corey Parker, Natasha Lyonne, Hal Linden, Glenn Close, Don Perry, Leslie Jordan, Nevin Millan, Richard Chamberlain, Veronica Cartwright, Robert Costanzo, Dylan McDermott, Kathleen Marie Archer, Geena Davis, Chloë Sevigny, Greg Vaughan, Suzanne Pleshette, Nicollette Sheridan, Kali Rocha, Corinne Bohrer, David Costabile, Jennette McCurdy, Cynthia Mann, Lee Garlington, Symba, Erinn Hayes, Carol Leifer, Bob Clendenin, Gigi Goff, Mathew Botuchis, Joel McHale, Debbie Reynolds, Jeff Witzke, Matt Damon, Emily Rutherfurd, Sara Rue, Mark Cirillo, Stephen Spinella, Kate Albrecht, Philipp Karner, Patti LuPone, Gordon Davidson, Britney Spears, Eileen Brennan, Matt Crabtree, Kyla Dang, Jim Rash, Gerald Downey, Beau Bridges, Raphael Sbarge, Steve Paymer, Richard Dorton, Nick Offerman, Ellen DeGeneres, Rebecca Lowman, Mary Beth McDonough, Michael E. Rodgers, Millicent Martin, Tracy Nelson, Jennifer Elise Cox, James Black, Dan Gauthier, Alex Kapp Horner, Kyle Bornheimer, Nicole Forester, Reiley McClendon, Aaron Lustig, Kip Ellwood, Tom Poston, Skyler Caleb, Chita Rivera, Molly Shannon, Nick Nervies, Jack Black, Stephanie Faracy, Jackie Geary, Dion Basco, Ken Lerner, Debra Mooney, Melinda Bennett, Lynnette Gaza, Todd Stashwick, Ashley Edner, Carla Renata, Yvans Jourdain, Erin Fritch, Steven W. Bailey, Todd Sherry, Jennifer Aspen, Hannah Leigh, Matt Lauer, Martina Navrátilová, Keith Allan, Raymond Ma, Dan Bucatinsky, John Ducey, Murray Gershenz, Gigi Rice, Connie Sawyer, James Huang, Al Roker, Sunkrish Bala, Andrew Rosenbach, Kevin Fabian, Ellen Albertini Dow, Tony Genaro, Julia Vera, Larry Sullivan, Ethan Sandler, Bess Meyer, Peter Mackenzie, Zachary Bostrom, Marjorie Lovett, Markus Flanagan, Tom Gallop, Cyndi Martino, Todd Robert Anderson, Brandon Jarrett, Wendie Jo Sperber, Helen Siff, Kevin Sateri, Bebe Neuwirth, Candice Bergen, Brian Howe, Stephanie Erb, Tony Pasqualini, Dion Anderson, Kevin Sizemore, Jerry Levine, Lea DeLaria, Barry Livingston, Charles C. Stevenson Jr., Brian Palermo, Alex Boling, Christopher Backus, Anthony Meindl, Paul Gutrecht, Robert Romanus, Alison Martin, Oliver Muirhead, Clifford David, Franklin Cover, Shirley Prestia, Fred Applegate, Jimmy Shaw, Stacy Galina, Debra Azar, John Balma, Matthew Glave, Susan Leslie, John O'Brien, Kim Robillard, Hugh Davidson, Keone Young, Brian Gattas, Stuart Townsend, Ayda Field, Christopher Gehrman, Dan Wells, Christopher Darga, Anthony Ramos, Kate Micucci, Ben Platt, Mary Pat Gleason, Michael Galante, Davi Santos, Andrew Rannells, Natalie Dreyfuss, Jane Lynch, Ben Reed, Mark Ankeny, Jo Marie Payton, Ivar Brogger, Jim Ortlieb, Walter Addison, Max Greenfield, Buz Kohan, Lidia Porto, Brian Posehn, Mitch Silpa, Megan Littler, Sharon Sachs, Andy Comeau, Jason Stuart, Mimi Cozzens, Gina Morelli, Tim Bagley, Emilio Borelli, E.J. Callahan, Ryan Pinkston, Sterling Sulieman, Rose Abdoo, Jack McGee, Lauren Weedman, Andy Buckley, Dana DeLorenzo, Alexa Nisenson, Abraham Higginbotham, Darlene Hunt, Kari Lizer, Barry Bostwick, Matt Letscher, Andy Favreau, Jill Basey, Steven Shaw, Raymond Forchion, Jet Jurgensmeyer, Julian McMahon, Robert Curtis Brown, Jensen Daggett, John Slattery, John O'Brien, Miguel Ferrer, Tom Verica, Lou Cutell, Elaine Bromka, Tamlyn Tomita, Steve Valentine, Harry Van Gorkum, David St. James, Perry King, Jay Kanzler, Chris Potter, Piper Laurie, Megan Cavanagh, Henriette Mantel, James Earl Jones, Eric Roth, Will Hall, Jeremy Piven, Camryn Manheim, Paul Fitzgerald, Sandra Bernhard, Lesley Ann Warren, Peter Jacobson, Paul Satterfield, Christine Ebersole, Branden Williams, Jesse King, Adam Barr, Adam Goldberg, Douglas Sills, Lainie Kazan, Kenneth Mars, Helen Slater, Cal Bartlett, Kirk Baltz, Scott Haven, Gabriel Bologna, Kimberly Scott, Kevin Bacon, Reginald VelJohnson, Jason Marsden, Tom Skerritt, Judith Ivey, Sabrina Culver, Dan Futterman, Seth MacFarlane, Brian Setzer, Reginald C. Hayes, Tom Everett Scott, Sara Gilbert, Chris Penn, Dave Foley, Edie Falco, Tim Curry, Janet Jackson, Stephen Tobolowsky, Kevin Brief, Larry Poindexter, Roscoe Lee Browne, Kristin Davis, Rip Taylor, Marissa Matrone, Hallee Hirsh, Jeff Goldblum, Buck Henry, Trev Broudy, Michele Lee, Luke Perry, Phil Morris, Alan Arkin, Lee Majors, Stacy Keach, Seth Green, James Burrows, Jason Biggs, Traci Lords, Steven Weber, Robert Michael Morris, Kevin Cooney, Brooke Baumer, George Takei, Paris Barclay, Josh Lucas, Jere Burns, Beanie Feldstein, Doc Farrow, Cheyenne Jackson, Vanessa Bayer, Ian Harvie, Dyana Ortelli, Robert Klein, Mary McCormack, Brian Jordan Alvarez, James Healy Jr., Bridget Flanery, Gary Janetti, Kevin Federline, Chris Redd, David Schwimmer, Ruben Pla, Robert Towers, Paul Keith, Sam Pancake, Steve Sandoval, Yelyna De Leon, Bruno Amato, Scott Beehner, Shelley Morrison (a.z.), Martha Kelly, Jon Cryer, Brad Grunberg, Irene Roseen, Dan Warner, Matt Bomer, Cheryl White, Steven Koller, Adwin Brown

Když jsem viděla zprvu pár dílů, tak mě to nenadchlo. Karen s Jackem mě štvali v jednom kuse. Ale postupem času (a hlavně v současnosti), když sleduju častěji, tak jsem si Willa (a zatím jen částečně i Grace) zamilovala, stejně jako Jacka. Zatím je hodnocení 3 plus, jelikož jsem neshlédla všechny doposud odvysílané díly, takže časem se hodnocení změní (snad ještě víc k lepšímu).(14.3.2011)

Výborný seriál na odreagování. Strašně moc se u něj nasměju a relaxuju. Řeší se tu denní problémy, ale ne nijak zvlášť nudným způsobem. Jsou odlehčeny, ale i tak vyřešeny. Vztah Willa a Grace, kdo by něco podobného nechtěl? Výborné přátelství. Rozumí si bezeslov. Až na to Gracino občasné, ale i tak časté ječení je to výborný seriál. Pár posledních dílů mě zklamalo, ale i tak seriál u mně uspěl. 90%(17.9.2012)

• uiu

Ona je pěkná ženská, on je gay. Oba jsou nejlepší kamarádi a bydlí spolu. Oba randí s muži a navzájem si radí v lásce i životě. Do toho jsou zamíchány dvě vtipné postavy v podobě teplého kámoše a bohaté ženské od Grace z práce. Seriál plný seriálových klišé, takže víte, co se stane, ještě než se to stane a ano, očekávejte, že i když je Will gay, tak se jednou s Grace políbí a bude pochybovat o své orientaci. Prostě všechno, na co si vzpomenete se v jejich přátelství stane + speciální díly Co by bylo kdyby... typické snad pro všechny soap opery nevyjímaje Přátele. Tu a tam jsem se zasmála, ale idiocie námětu hodně shazuje dobře myšlený koncept.(1.12.2010)

• Ravi

Sice hodnotím po první sérii a několika namádkových dílech z jiných sérií, ale i tak musím říct, že jsem velmi zklamán. Já se u toho prostě nesměju a to u sitcomu není úplně žádoucí. Typicky trapný americký humor, který mi nesedí, spíš mě rozčiluje, protože uráží inteligenci každého diváka. Krom toho chybí nápaditý děj a tak dále. No zkrátka mi tohle nesedí. Své kvality to jistě má, ale já je prostě nedokážu ocenit. 20% = 1/5(7.1.2011)

• loki5

Tenhle sitcom je typickým příkladem toho co je špatného na většině amerických sitcomů (s několika málo výjimkami). Zatímco by měly vtipné situace vycházet z toho, že hlavní hrdinové mají smysl pro humor nebo z toho, že se dostanou do zvláštní situace, tak zde je humor tvořen tím, že hlavní hrdinové se chovají dementně anebo dokonce dementní jsou (nesouvisí to s jejich orientací dementní jsou zde všechny postavy). Navíc vlastně ani jedna z postav není sympatická a já bych se k nim v reálném životě ani nehlásil. Dovolím si malé porovnání. Chtěli by jste se přátelit s Rachel, Phoebe nebo Joem z přátel ? Kdo by nechtěl že :-). Tady jen člověk chce, aby se postavám stalo to nejhorší. Vtipy jsou tak neskutečným způsobem předvídatelné, že s jistotou víte co která postava udělá a řekne případně co se jí za moment stane. že se někdo chová zženštile může být vtipně v jednom díle a to ještě možná. Rozhodně to nestačí na X desítek dílů. Příšerná šablonovitost se táhne všemi sitcomy. Řeknu kravinu pauza na smích, aby divák věděl. Génia, který to vymyslel je třeba kopnout do .... A ty co to stále používají stejně tak. 1* je až až a jestli uvidím ještě kousíček tohoto převratného díla bude to odpad jak vyšitý.(8.9.2011)

• - V dílu 2x12 se Karen posmívá fotce Minnie Driver v časopisu. Tatáž herečka ovšem později hraje její nevlastní dceru. (Tom Riddle)

• - V osmé epizodě třetí série seriálu („Lows in the Mid-Eighties“) si samu sebe zahrála slavná česko-americká tenistka Martina Navrátilová. (JoranProvenzano)

• - Nápadně často se v seriálu objevují jména producentů (Kohen, Mutchnick, Kinnally, Poust...). Například jsou to nikdy nevidění klienti Willa, nebo taky doktoři v nemocnici volaní přes intercom. (Tom Riddle)