Kaena: Proroctví

Kaena: La prophétie

Kaena

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

Francie / Kanada, 2003, 85 min

Velmi prijemne prekvapenie.Vizualne na urovni Final fantasy, s tym ze ludia su viac rozpravkovi, to vsak ale neubera na uchvatnosti grafickej stranky filmu.Oproti FF to ma ale silnejsi a hlbsi pribeh, divak vsak musi byt pozorny po cely cas,lebo film sa snazi vysvetlit az privela na 85 minutovu stopaz.Ak mate radi intra k pocitacovym hram, tak si pri sledovani tohto super dlheho intra urcite uzijete.(24.3.2004)

Všichni stromoví lidé žijí jen s jedním cílem, zavděčit se bohům - celé dni sbírají stromovou mízu, kterou bohové vyžadují a modlí se. Ale Kaena je typická rebelka, má své sny - ráda by se podívala po světě, a třeba i zjistila co je za hranicemi její země za všudypřítomnou mlhou, případně co znamená ono "modré slunce" v jejich snech. Po hádce s velmistrem opravdu odchází, aby zjistila překvapivé věci. Vše nabírá obrátky, bohové se "zlobí" - dokáže Kaena zachránit svůj lid a případně získat znalosti prastaré civilizace ? ... Francouzi se nemohli smířit s úspěchy "kreslených" filmů Hollywoodu (Shrek apod) (možná lépe řečeno animovaných), a vrhli své síly také na animaci. Vznikl film, ne nepodobný (dle mně) Finalní Fantazii, krásně animovaný (i když ne tak dokonale jako výše zmíněné) o hrdince (hm), která zachrání celý svět (ehm), už tím, že je (jak typické). Není to špatné, jen musíte mít tento druh filmů alespoň trošku rádi (přesně jak u FF)...(10.2.2005)

Keď som uveril Final Fantasy a jej dej nepovažoval za slaboduchý, tak je prirodzené, že ani Kaena ma nemohla v žiadnom smere sklamať. V tej dobe sa mi podobné filmy veľmi páčili, nová technológia mi pripadala revolučná, avšak hranú tvorbu (ani sci-fi) nič nenahradí. Už je to dávno, ale viem, že ma tento film svojho času bavil. Tie tržby vzhľadom na úsilie tvorcov sú smutné.(5.10.2012)

Tohle je proste divnej film. Zhruba do poloviny filmu jsem dost tapal, ale pak se spousta veci vyjasnila, i kdyz to porad bylo dost zmatene. Animace je celkem slusna, ale chtelo by to vetsi tempo a trochu sviznejsi hudbu. Navic misty je pribeh strasne utahanej a naopak misty je vse moc rychle, az se clovek ztraci a cele to je misty divne sestrihane. Ale napad to je slusnej a tvurci se stydet rozhodne nemusi.(29.1.2005)

kříženeček skákání po větvích a lá avatar, hudby a lá LOTR + animace a vlastně i děj připomínající nějaké fantasy RPG... člověk má chuť místo ovladače držet joystick a pobíhat s tou francouzsko-kanadskou Larou Croft po kořenech sám... divákovi může i chvíli trvat, než se začne chytat, o co vlastně jde... no nicméně i díky stopáži jde o příjemnou oddychovku s vypracovaným příběhem a dobrou muzikou. relativní spokojenost. 60%(6.12.2010)

• - Film bol venovaný pamiatke Richarda Harrisa. (matt6)

• - Film bol vytvorený rovnakou technológiou, aká sa používa vo filmových sekvenciách videohier. (matt6)

• - Prvý francúzsky CGI film. (matt6)