Když Dracula konečně shořel na kříži, všichni mysleli, že je navěky mrtvý, to ale podcenili sílu pána upírů. Dva patologové totiž při zkoumání shořeného těla zjistí, že jde o upíra a začnou experimentovat. Krvavou koupelí přivedou Draculu opět k životu, protože chtějí odhalit záhadu nesmrtelnosti. Ani železná pouta ale nedokážou pána upírů zadržet, a jedinou záchranou lidstva je tajemný kněz a lovec upírů Uffizi, který je stejně nemilosrdný jako samotný Dracula! Krvavý boj opět začíná! (SPI Film)

Jordan

upíri sú zaručená téma, ktorá z filmu urobí buď štýlovú akčnú vec, alebo atmosférický horor alebo zmyselný krvák ale nie vždy to vyjde, pretože upíri sú zároveň jednou z najvyťažovanejších tém - v tomto prípade vznikol film bez napätia, atmosféry, motivácie nevýrazných hrdinov ktorých nepresvedčivé konanie nemalo hlavu ani pätu, kde chýbala šťava a základné remeselné zručnosti nielen fimové ale vo všobecnosti hororové - niečo z toho, niečo z toho, niečo z tamtoho, ale dokopy - nič ()

petero

Ešte lepšie ako nemastná, neslaná Dracula 2000. Síce s menším rozpočtom, no to ako keby pomohlo atmosfére. Jason Scott Lee tu hrá postavu nie nepodbnú samotnému Bladeovi, no s tým rozdielom, že (prekvapivo) nepoužíva kung-fu, zato ako kňaz používa efektný ostnatý bič a vystreľovací kosák a vždicky sa zjavý v pravej chvíli. No a upíra ako odhrizne celú tvár svojej obeti som vskutku ešte nevidel. ()

Procker

Plochý scénář, špatné zpracování a děj je neskutečně nudný. Film se táhne od začátku do konce bez zjevné známky něčeho zajímavého, či překvapujícího(vyjma pana na vozíčku). Ve filmu je dále mnoho chyb(blondýnka-upírka, která nesmí na slunce, ale přesto zabije policistu, který tam je) dále pak nesmyslné scény (upír má přes sebe přehozený provaz s mnoha uzly, ale dokáže je jednou rukou v mžiku rozvázat,i když je připoután k jakýmsi nosítkům). Tento film od hodnocení odpad zachraňuje pouze fakt, že jsem nedávno viděl Tunel smrti a ten je neskonale horší. 1*/20% ()

Stealth2 odpad!

Nevěřil jsem svým očím...jednak samotný začátek byl pro mě jako ostraváka úplně šokující...Ostrava-Czech republic...pak nějaké jiné město a samé maso-uzeniny......a vlající český prapor....tak si říkám co že se z toho vyvine. No nestačil jsem se divit co všechno můžou lidi vymyslet za kraviny. Sledovat to do konce nemá smysl. ()

Terva

Upír nevrhá odraz, protože jeho obraz je v rozporu s Bohem - KARDINÁL SIGUEROS................... Příběh začíná v České republice ve městě Ostrava. Po celkem brutálním ostravském úvodu (škoda těch koček) se přesouváme do New Orleans o dva měsíce dříve. Zde vlastně navazuje příběh na předcházející děj filmu Dracula 2000. CITÁT - Výprodej po požáru, kam s ním?................... Strašná škoda, že velká část tohoto příběhu se vesměs odehrává v jedné místnosti a jeho podstatou jsou dlouhé dialogy. Děj si sice sem tam někam odskočí, ale jan na malou chvilku a pak se hned vrátí do již zmiňované místnosti. CITÁT - Dokud nevěřím na Smrt, tak se s ní nedokážu vyrovnat........... Tak tedy, nic moc. Strašná hudba, celkem nuda, kamera nepředvede žádný zázrak a příběh pokulhává jako tělo upíra bez krve a šťávy. CITÁT - Soudit mě bude Bůh a ne vy............ ()

• Jason Scott Lee byl v roce 2003 nominován na cenu DVDX AWARD za film DRACULA2: VZKŘÍŠENÍ (Dracula2: Ascension) v kategorii "nejlepší herec v DVD premiérovém filmu". (Lynette)
  • Natáčení filmu probíhalo v Rumunsku v lokalitách Sibiu, Bukurešť, Rasnov, Sighisoara, Zarnesti a Transylvánie. (GASTON73)