Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když Dracula konečně shořel na kříži, všichni mysleli, že je navěky mrtvý, to ale podcenili sílu pána upírů. Dva patologové totiž při zkoumání shořeného těla zjistí, že jde o upíra a začnou experimentovat. Krvavou koupelí přivedou Draculu opět k životu, protože chtějí odhalit záhadu nesmrtelnosti. Ani železná pouta ale nedokážou pána upírů zadržet, a jedinou záchranou lidstva je tajemný kněz a lovec upírů Uffizi, který je stejně nemilosrdný jako samotný Dracula! Krvavý boj opět začíná! (SPI Film)

(více)

Recenze (45)

petero 

všechny recenze uživatele

Ešte lepšie ako nemastná, neslaná Dracula 2000. Síce s menším rozpočtom, no to ako keby pomohlo atmosfére. Jason Scott Lee tu hrá postavu nie nepodbnú samotnému Bladeovi, no s tým rozdielom, že (prekvapivo) nepoužíva kung-fu, zato ako kňaz používa efektný ostnatý bič a vystreľovací kosák a vždicky sa zjavý v pravej chvíli. No a upíra ako odhrizne celú tvár svojej obeti som vskutku ešte nevidel. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

upíri sú zaručená téma, ktorá z filmu urobí buď štýlovú akčnú vec, alebo atmosférický horor alebo zmyselný krvák ale nie vždy to vyjde, pretože upíri sú zároveň jednou z najvyťažovanejších tém - v tomto prípade vznikol film bez napätia, atmosféry, motivácie nevýrazných hrdinov ktorých nepresvedčivé konanie nemalo hlavu ani pätu, kde chýbala šťava a základné remeselné zručnosti nielen fimové ale vo všobecnosti hororové - niečo z toho, niečo z toho, niečo z tamtoho, ale dokopy - nič ()

Reklama

Fingon 

všechny recenze uživatele

Místy se mi to líbilo více než Dracula 2000, v kontextu filmů s Draculou (i když jeho jméno se objeví jen jako název filmů a poté v závěrečných titulcích) se konečně dočkáváme něčeho nového, v rámci upírského žánru obecně ale zas tak moc ne. Škoda méně zajímavější druhé poloviny, přestože se děj rozjede právě tady... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ne že by byl Dracula 2000 nějak světoborným filmem, ale Patrick Lussier mě ve svém upířím béčku zaujal poněkud odlišnějším přístupem i pojetím, než na jakou jsem u většiny filmů s podobnou tématikou zvyklý. Jasně, o Drákulovi bylo natočeno mnohem více lepších filmů, ale nebyla to vyložená marnost. Bohužel ale do toho vložil docela velký rozpočet, sehnal několik známých tváří a přesto to moc dobře nedopadlo. Ke dvojce už tolik peněz nesehnal (ani se tomu moc nedivím) a podle toho to tak i vypadalo. Vzkříšení je totiž podprůměrným céčkem a velmi špatným pokračováním.   Začátek odehrávající se v „Ostravě“ ještě ušel, souboj s dvojicí upírek se mi líbil a docela mě to i navnadilo. Jenomže pak přišlo těžké vystřízlivění. Příběhově to bylo ploché, herecké výkony většiny zúčastněných triviální a těch pár dobrých akčních scén to moc nevytrhlo. Je ale pravda, že když byl na scéně kněz Uffizi, mělo to alespoň trochu šťávy. Jason Scott Lee s tím svým stříbrným srpem a bičíkem na mne udělal mnohem větší dojem, než naprosto necharismatický Dracula v podání Stephena Billingtona. Ten svému předchůdci (Gerard Butler) nesahal ani po kotníky. No a pak celou tu bídu ještě trochu zachraňoval ňouma Jason London coby Luke. Navíc jsem docela hleděl, že tu malou vedlejší roli přijal i dnes již nebožtík Roy Scheider.   Již tak dost vyčpělému filmu nějak závratně nepomohl ani velmi slabý hudební doprovod. Ten jakoby tu pomalu ani nebyl. Speciální efekty, kamera, střih – v bleděmodrém ta samá bída. Těch pozitiv tu bylo opravdu málo a jediné štěstí pro tento film je, že jsem viděl ještě několik mnohem horších filmů s upíří tématikou.30% ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Upíři jsou téma, které mě od shlédnutí vždycky odrazuje a ve valné většině oprávněně. Kromě Salem´s Lot a Nosferatu mě upírské filmy nebaví a to je případ i tohoto filmu. Předvídatelná, stokrát viděná a nijak neobměněná nuda, dokazující, že upírské téma už je zřejmě naprosto vyčerpáno a jeho oživení nepomůžou ani akční slátaniny typu Underworld nebo Blade.... ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo v Rumunsku v lokalitách Sibiu, Bukurešť, Rasnov, Sighisoara, Zarnesti a Transylvánie. (GASTON73)
  • Jason Scott Lee byl v roce 2003 nominován na cenu DVDX AWARD za film DRACULA2: VZKŘÍŠENÍ (Dracula2: Ascension) v kategorii "nejlepší herec v DVD premiérovém filmu". (Lynette)

Reklama

Reklama