Reklama

Reklama

The Walking Dead: World Beyond

(seriál)
  • USA Monument (pracovní název)
Trailer 1
Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi
USA, (2020–2021), 16 h 32 min (Minutáž: 44–58 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

The Walking Dead: World Beyond je seriál, který se odehrává 10 let po pádu civilizace v Nebrasce. Hlavní postavy Iris a Hope žily bez větších problémů, dokud se do jejich osady nedostala tajemná zástupkyně Občanské republiky. (Doomcourier)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (30)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Už jsem si zvykl, že to mívám jinak. Ale že je World Beyond kopírka Life is Strange? Když nepočítám puberťáky v hlavních rolích a pár hřejivých chvilek, kde se postavy za doprovodu kytarového soundtracku v prvních dílech série poznávají, tak je tam podobnost doslova nulová. Zatímco první řada je spíše opravdu taková poznávací a sledujeme dobrodružnou výpravu skupinky naivních teenagerů, kteří se vydají na dlouhou cestu aniž by tušili, jak složité je tam venku přežít, postupně se seriál překlápí v jeden z nejzajímavějších a dost možná i pro další směřování nejzásadnějších příběhů celého The Walking Dead universa. Rozumím tomu, že mnohým nesedlo pomalejší tempo, časté flashbackování a poznávání postav, ale dle mého tohle vždycky byla esence TWD. Až na viditelně nižší rozpočet (nehezké CGI) a celkově menší důraz na kvalitu režie popravdě nemám moc co vytknout. Bavilo mě to co do postav více, než mnohé rané série původního seriálu. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Máme tu další přírůstek do světa Walking Dead. Tento seriál se odehrává v současnosti a zaměřuje se na partu dětí v kolonii v Ohiu. Ta prosperuje a spolu dalšími dvěma tvoří alianci. Vše se ale není tak hezké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Proto se naše parta vydá vstříc dobrodružství. Dozvíme se tu dost nových věcí o fungování tohoto světa. Děti neputují samy a naráží na různé překážky. Dost se tu řeší Občanská republika. Nakonec je vše složitější a my se dozvíme, kdo je vlastně na čí straně. Některé díly jsou slabší, ale finále stojí za to. Uvidíme, co bude dál. "Spolu je porazíme." ()

Reklama

vurhor 

všechny recenze uživatele

Myslel jsem, že chcípnu nudou. Moc dobře chápu, že AMC chce po pokračujícím úspěchu The Walking Dead vyždímat ze značky co nejvíce, ale jelikož tu prezentují už třetí seriál, musí si na tom dát fakt záležet. Uups... The World Beyond prezentuje zombie apokalypsu z pohledu mladé generace, která v rozpadajícím se světě vyrůstala. Děj se ale táhne naprosto nesnesitelným tempem, přičemž samotným postávám, které po většinou nedosahují staré dobré partě z prvního seriálu ani po kotníky, dopřává lacinou expozici ve formě flashbacků, které celkově v seriálech nemám vůbec rád. Až na přední postavu Hope (na kterou se upřímně strašně hezky koukalo) a tlouštíka Silase jsou veškeré postavy nudné, ploché a nezajímavé. Navíc se snaží neustále mudrovat a chytračit, jako kdyby se seriál snažil diváka přesvědčit, že se kouká na nějakou inťošinu od Tarkovského. Celkově ten seriál není ničím pořádně inovativní. Máme v něm prostě jen partu teenagerů, kteří se bojí sejmou zombíky, přičemž každý z nich má nějakou tragickou minulost. No jéžiš. To je fakt na Emmy roku, cywe. Lepší 2* ()

Zek 

všechny recenze uživatele

Kdyby seriál, nebyl z univerza Walking Dead, tak bych se v životě na to nekoukal. Upřímně, jsem se po první sérii chtěl přestat na to dívat, ale když bylo řečeno, že seriál bude mít jen dvě sérky, tak jsem to celé teda dokoukal a výsledek. Absolutně zbytečný sériál, který nám vůbec nic neřekne, jen ukáže zbytečné postavy na, které stejně, tak za hodinu zapomenu. Jediný kdo se tu ukáže z původního Walking dead, je Jadis u které jsem čekal, že řekne něco o víc o Rickovi a to se vůbec nestalo. Celkově stačilo natočit celovečerní film, protože celkové zápletce, by to stejně vůbec neublížilo. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Life is Strange in Walking Dead... Inspirace výbornou hrou je tu viditelná na sto honů. Okopírované logo, styl hudby, ale i koncepce jednotlivých scén, to vše jakoby z oka vypadlo herní "předloze". Kolikrát jsem měl pocit, že naskočí obrazovka s možností vrátit čas, nebo nabídka rozhodnutí v rozhovoru... Ta kritika je vcelku pochopitelná, zvlášť, když tvůrci dost lacině nastavili každý díl tak, že se 40 minut nic neděje, a vše podstatné je v posledních pěti minutách. Uvidíme, jaký vliv bude mít toto, a nejvíce asi Občanská republika na další seriály, snad se ukáže, že má tenhle seriál nějaký smysl, jinak to bude opravdu krok vedle, protože tenhle styl seriálu se mezi ty ostatní z tohoto světa vůbec nehodí. ()

Galerie (618)

Zajímavosti (15)

  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (řánys250)
  • Když na začátku epizody příjde Huck (Annet Mahendru) za Silasem (Hal Cumpston), tak zvedne ze země batoh a přehodí si ho přes rameno. V dalším střihu, když vchází do domu, ho ale drží v ruce. (Duoscop)

Související novinky

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Reklama

Reklama