Rozpočet $107miliónovTržby USA $22,414,961Tržby Celosvetovo $25,819,961 ║ Nehorázne premrhané peniaze a rovnako tak celý tento filmový projekt, moc nevýrazné. /40%/(6.7.2007)

Podle toho co jsem pred tim cetl to vypadalo na peknou kravinu ale dost me to prekvapilo.Paradni podivana, ktere nechybi nic a kterou jsem uz videl snad 5x a stale se na to muzu podivat znova. Musim priznat, ze se mi toto obdobi velice libi,(8.11.2006)

Pro Amíky to má asi větší historickou a vlasteneckou hodnotu než pro mě, coby nuzného Středoevropana. Místy jsem se dost nudil.(9.12.2007)

Aj ja som si myslel, že toto herecké zloženie by kľudne utiahlo aj vojnovú drámu, no nakoniec zostali dobré len tie sekvencie z boja a B.B.Thornton. Ostatní akoby to točili pre charitu. Réžii to bolo asi tiež jedno a strih si dal pauzu už na začiatku. Jednoducho slušná akcia s nechápavo nanič pokusom o drámu s prežitím. Seriózna oddychovka na jedno použitie. 60%.(24.8.2007)

Takový roztahaný film. Jason Patric a Patrick Wilson mě moc nezaujali, Dennis Quaid neměl co hrát (tak tam kromě závěru většinou nebyl) a herecky to tedy celé zachraňoval jako vždy výtečný Billy Bob Thornton. Výprava a kostýmy jsou také povedené a dobrou práci odvedl i Carter Burwell, jen režisér tomu nedokázal dát pořádný tvar.(1.9.2008)

• - Billy Bob Thornton sa kvôli scénam, kde hrá na husle, na ne naučil hrať. (Smok)

• - Kedže v skutočnosti boli Pevnosť Alamo a dedina v ktorej si rozložil vojská generál Santa Anna omnoho viac vzdialené od seba a tvorcovia nechceli zvyšovať náklady ďalekými presunmi techniky, bol celý film snímaný tak, aby u diváka vznikol pocit niekoľko kilometrovej vzdialenosti objektov. (andykovac)

• - Pôvodne mal film režírovať Ron Howard v hlavnej úlohe s Russellom Croweom s rozpočtom 200 000 000 $. S tým však Disneyho štúdiá nesúhlasili, tak prizvali Johna Lee Hancocka a rozpočet skresali na 95 000 000 $. (Smok)