TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Výprava 10/10/// +slušná válečná akce, Billy Bob Thornton a jeho postava, je celkem cítit krev a prach, závěrečná hodinka -docela dlouhé, pomalejší rozjezd/// Pevnost Alamo byl dlouho vyhlížený film u kterého jsem měl jen mírné rozpaky z toho jestli mě látka osloví. Stalo se nejen to, film mě i sám o sobě zaujal. Rovněž tak i některé jeho postavy a historické události. Možná to není úplně trefa do černého a víme jak to skončí, ale i tak to nebyla nezajímavá podívaná./// Celkem 75%///(2.4.2010)

Před mnoha a mnoha léty, Texas. Pevnost Alamo. Nedostavěný kostel obehnaný nedokonalými hradbami, je z kdovíjakého důvodu cílem jak mexické tak americké armády, takže boje zde nikdy neutuchají. Hrstka obránců, vedena Davy Crockettem (Billy Bob Thorton) a dvěma vochechuly, kteří nemají nic jiného na práci než se hádat o kompetence, proti mnohonásobně silnější mexické armádě vedené generálem Santa Anou.... Uhm, jeden z velkých propadáku roku 2004, i když - moc nechápu proč, jistě byly i horší. Celková bitva byla docela dobře ztvárněná, a Billy Bob Thorton byl ve své roli dokonalý. Bohužel film bitvou o Alamo nekončí, a celé je to (asi z historických důvodů) ještě doplněno "pomstou" generála Sama Houstona, která celý film natáhla a pokřivila... Škoda, vynechat ten konec (i když je mi jasný, že tak by to Amíci do distribuce nepustili)...(30.1.2005)

• milka

Mrně si vzpomínám,kdy jsem se u historického filmu tak nudil.Nic proti Alamu ale vážně to potřebovalo malinko zkrátit,protože pořád se tu jenom povídalo a nic neřešilo (kdyby ty dialogy aspon za něco stály).Rozpočet se zde moc neprojevil ani na bitevních scénách,ale zase jsem se při nich nenudil.A tak jediný co mohu z tohoto snímku doporučit je výkon Billyho Bob Thortona,který byl prostě vynikající.(22.1.2005)

• kaylin

Zbytečně moc rozvleklý film, který je až moc patetický a chce být tak moc emotivní, až je nudný. Pokud nejste zapálený americký vlastenec, tohle s vámi moc nepohne... Navíc, nemůžu si pomoct, ale Dennis Quaid a Billy Bob Thornton mi přišli v parukách prostě směšní a jen těžko uvěřitelní. Davy Crockett v podání Johna Wayna je prostě lepší.(1.2.2017)

Aj ja som si myslel, že toto herecké zloženie by kľudne utiahlo aj vojnovú drámu, no nakoniec zostali dobré len tie sekvencie z boja a B.B.Thornton. Ostatní akoby to točili pre charitu. Réžii to bolo asi tiež jedno a strih si dal pauzu už na začiatku. Jednoducho slušná akcia s nechápavo nanič pokusom o drámu s prežitím. Seriózna oddychovka na jedno použitie. 60%.(24.8.2007)

• - Pôvodne mal film režírovať Ron Howard v hlavnej úlohe s Russellom Croweom s rozpočtom 200 000 000 $. S tým však Disneyho štúdiá nesúhlasili, tak prizvali Johna Lee Hancocka a rozpočet skresali na 95 000 000 $. (Smok)

• - Rola Williama Barett Travisa bola pôvodne ponúknutá Ethanovi Hawkovi, nakoniec z toho zišlo. (Smok)

• - Z rozpočtu bolo nakoniec ešte ušetrených 82 000 $. (Smok)