Neviděl sem původní waynovu verzi, o historii texasu sem se nikdy nezajímal a možná tam nějaký nesrovnalost sou, je mi i celkem jedno jestli snad hancockův film až uráží mexičany a i když taky nechápu proč tim film neskončil, tak zhruba půlhodina bitvy o pevnost Alamo je naprosto úžasná, kam se sere ten pan spílberg i se svym vyloděnim.(27.7.2008)

Navzdory své stopáži 131 minut se snímek bohužel omezil pouze na popisování vnějších událostí a rezignoval na větší vhled do jednotlivých postav, které jsou jen schematicky načrtnuty. Škoda. Tvůrci se až příliš upjali na vizuální stránku věci (hezká replika původního Alama), samotný příběh mnoho originality nenabízí. Ke cti mu ovšem slouží, že se až na některé výjimky dokázal vyhnout rozehrání struny amerického vlasteneckého patosu, k němuž filmy tohoto ražení vysloveně vyzývají.(9.1.2006)

Nevím na co tu všichni nadávají. Když amíci natočí podobně laděný film, je to pořád "jak se plácaj po zádech, jaký to jsou borci, mávaj vlajkama atd". Režisér John Lee Hancock se tomu všemu dokázal vyhnout. Ale většině to tu přijde najednou nudné. Neviděl jsem prvních 20 minut filmu a i tak mi přijdou postavy dostatečně vykreslené na to, aby si získali mé sympatie. V tom směru je na tom nejlépe asi Billy Bob Thornton, kterého jsem nikdy moc nemusel, ale tady je to rozhodně nejzdařilejší postava. Vrcholem filmu je samotná bitva o pevnost Alamo. Nejdříve ji předznamená vystoupení s houslemi Davida Crocketta (Thornton). Výsledek jsem dopředu nevěděl, o to víc zamrazí zvrat v bitvě a stoupající masakr amerických vojáků. Po roce 2001, kdy jsou podobné americké filmy spíše k smíchu, je to nejlepší historický film!(31.7.2008)

Před mnoha a mnoha léty, Texas. Pevnost Alamo. Nedostavěný kostel obehnaný nedokonalými hradbami, je z kdovíjakého důvodu cílem jak mexické tak americké armády, takže boje zde nikdy neutuchají. Hrstka obránců, vedena Davy Crockettem (Billy Bob Thorton) a dvěma vochechuly, kteří nemají nic jiného na práci než se hádat o kompetence, proti mnohonásobně silnější mexické armádě vedené generálem Santa Anou.... Uhm, jeden z velkých propadáku roku 2004, i když - moc nechápu proč, jistě byly i horší. Celková bitva byla docela dobře ztvárněná, a Billy Bob Thorton byl ve své roli dokonalý. Bohužel film bitvou o Alamo nekončí, a celé je to (asi z historických důvodů) ještě doplněno "pomstou" generála Sama Houstona, která celý film natáhla a pokřivila... Škoda, vynechat ten konec (i když je mi jasný, že tak by to Amíci do distribuce nepustili)...(30.1.2005)

• Marek1991

Toto stvárnenie z roku 2004 je filmoch z rokov 1960 a 1987 tretím, ktoré som videl. Spočiatku som mal pocit, že jediný rozdiel bude ako vždy len v podaní pre inú generáciu. Avšak mierne ma to prekvapilo, keďže to do seba zaradilo aj udalosti po dobytí pevnosti Alamo. Neúcta k Mexičanom generáciu po generácii zjavne narastá, no našťastie zaradili aj určitú sebakritiku, ktorá to aspoň vyvažuje. Opäť je to dlhý film, no technicky oproti predchodcom vylepšený, do asi najmenšej dĺžky toho vtesnali najviac lebo sa poučili a bezvýznamné dialógy sem nedávali, aj keď nebolo zas všetko úplne dobré. Problém je len akýsi prínos, akási silnejšia emócia, niečo čo vo filmoch po roku 2000 sa považuje ako znak modernej kvalitnej kinematografie, toto je proste len obyčajný historický film, ktorý prevyšujú aj mnohé staršie. Všetky tri diela, ktoré som o tejto udalosti videl sú si kvalitou podobné a bolo by obtiažne určiť ich presné poradie, ak si chce niekto pozrieť film o tejto udalosti, kľudne nech zvolí ktorýkoľvek, čím si človek zvolí novšie, tým mu dá širší rozhľad, čím staršie tým detailnejšie rozoberá bitku o Alamo. S týmto ako aj s ostatnými však veľmi spokojný nie som.(4.5.2013)

• - Zabitie Davida Crocketta ako je znázornené aj vo filme je pripísané na účet mexického vojaka, Jose Enrique de la Pena. (Smok)

• - Počas natáčania si lokálne spravodajské televízie zabezpečili vrtulníky, aby získali letecké snímky pevnosti. Účinkujúcim bolo však prikázané, že keď uvidia vrtulník, majú mu ukázať prostredný prst, takže žiadne zábery nakoniec nemohli byť uverejnené. (Smok)

• - Z rozpočtu bolo nakoniec ešte ušetrených 82 000 $. (Smok)