• kaylin

Zbytečně moc rozvleklý film, který je až moc patetický a chce být tak moc emotivní, až je nudný. Pokud nejste zapálený americký vlastenec, tohle s vámi moc nepohne... Navíc, nemůžu si pomoct, ale Dennis Quaid a Billy Bob Thornton mi přišli v parukách prostě směšní a jen těžko uvěřitelní. Davy Crockett v podání Johna Wayna je prostě lepší.(1.2.2017)

Přes znepokojivé zprávy o problémech s natáčením, hereckým obsazením i postem režiséra nakonec výsledná podoba filmu není uměleckou prohrou. Pro ty, kteří nepřekousnou přímočaře politické zabarvení eposu Johna Wayna, je tahle „realističtější“ verze ideální možností, jak se seznámit s pro Američany zásadní kapitolou historie jejich národa.(5.2.2007)

• RHK

Pevnost Alamo je mnohem horší než klasický oscarový film Alamo s Johnem Waynem. Jde o načančaný a nesympatický a k tomu dost nudný exkurz do historie, který mne odpuzoval již od počátku. Nebyl jsem se schopen dodívat, nicméně srovnat to s původním filmem můžu a hodnocení je jednoznačně negativní. Zbytek řekl ve svém skvělém komentáři kolega sud. Jestli chcete vidět ty spousty dobře vypadajících nažehlených vojáků a dobrovolníků :=) bojujících na povel, tak se podívejte na trailer (klikni): http://www.youtube.com/watch?v=e_yQPBsoQao(22.7.2009)

• Paldini

Asi by to dopadlo mnohem lépe, kdyby byl natočen hraný dokument o celé události než tenhle nevýrazný velkofilm. Nejvíce mě mrzí, že jsem moc nepochopil pozadí historických událostí, které film naprosto ignoruje. Scenárista je určitě rozený Texasan počítající s tím, že se o historii Texasu učil každý ve škole. A vůbec nejvíce mě pobavil komentář na konci filmu, který se věnuje dalším osudům nějakého bezvýznamného mexického kapitána, který i ve filmu hrál druhořadou roli, a úplně ignoruje postavu Samuela Hustona.(22.1.2005)

Před mnoha a mnoha léty, Texas. Pevnost Alamo. Nedostavěný kostel obehnaný nedokonalými hradbami, je z kdovíjakého důvodu cílem jak mexické tak americké armády, takže boje zde nikdy neutuchají. Hrstka obránců, vedena Davy Crockettem (Billy Bob Thorton) a dvěma vochechuly, kteří nemají nic jiného na práci než se hádat o kompetence, proti mnohonásobně silnější mexické armádě vedené generálem Santa Anou.... Uhm, jeden z velkých propadáku roku 2004, i když - moc nechápu proč, jistě byly i horší. Celková bitva byla docela dobře ztvárněná, a Billy Bob Thorton byl ve své roli dokonalý. Bohužel film bitvou o Alamo nekončí, a celé je to (asi z historických důvodů) ještě doplněno "pomstou" generála Sama Houstona, která celý film natáhla a pokřivila... Škoda, vynechat ten konec (i když je mi jasný, že tak by to Amíci do distribuce nepustili)...(30.1.2005)

• - Billy Bob Thornton sa kvôli scénam, kde hrá na husle, na ne naučil hrať. (Smok)

• - Disney pôvodne plánoval vydanie filmu na Vianoce 2003, ovšem ku dňu vydania musel verejnosti oznámiť, že režisér John Lee Hancock ešte stále na filme pracuje. (Smok)

• - Natočenie finálnej bitky o pevnosť, ktorá v skutočnosti trvala cca 6 hodín a odohrala sa na svitaní 6. marca 1836, zabralo štábu mesiac. (Smok)