V dobrodružném snímku Pevnost Alamo se setkává Oscarem oceněný Billy Bob Thornton (Nejlepší převzatý scénář, Smrtící bumerang, 1996) s Dennisem Quaidem (Traffic) a Jasonem Patricem (Spáči). V tomto impozantním výpravném snímku spolu tvoří skvělý tým. Na jaře roku 1836 se ze všech sil snaží po 13 dní bránit malou texaskou pevnost. Má však méně než 200 obyčejných mužů šanci proti neuvěřitelné převaze tisíců vojáků vedených mexickým diktátorem? Tento příběh, založený na skutečné události, líčí odvážné volání po nezávislosti a hrdinský boj za svobodu! (Warner Home Video CZ)

Trailer

golfista

Jeden z největších finančních "průserů" Buena Visty není zdaleka tak hrozný film. Obrovské náklady na vybudování "skutečné" pevnosti Alamo a jejího mexického protějšku se projevují především na pocitu absolutní autentičnosti všech natočených scén. ... Američani zrovna nemilují pohledy do vlastní historie ve kterých ani tak nevlají hrdé americké vlajky, ale spíš bojují špinaví a unavení vojáci a vzbouřenci. Mně se tenhle pohled na počátek historie státu Texas dost líbil ... 70% ()

RHK

Pevnost Alamo je mnohem horší než klasický oscarový film Alamo s Johnem Waynem. Jde o načančaný a nesympatický a k tomu dost nudný exkurz do historie, který mne odpuzoval již od počátku. Nebyl jsem se schopen dodívat, nicméně srovnat to s původním filmem můžu a hodnocení je jednoznačně negativní. Zbytek řekl ve svém skvělém komentáři kolega sud. Jestli chcete vidět ty spousty dobře vypadajících nažehlených vojáků a dobrovolníků :=) bojujících na povel, tak se podívejte na trailer (klikni): http://www.youtube.com/watch?v=e_yQPBsoQao ()

Djkoma

Takový propadák. Nejen výdělky, ale i filmově jde o velmi slabý film, který těží z Americké historie. Snaha vytvořit jakýkoliv vztah diváka k postavám dopadá špatně, stejně jako celý odtažitý a studený pocit z filmu, který vám někdo pouští a vy se jen díváte. Až ho pak někdo vypne, vy o nic nepřijdete. Herecké obsazení vypadá slušně, ale kromě Billyho Boba Thortona mě nikdo nepotěšil a takový Dennis Quaid je nejen nevyužitý, ale také zbytečně drsný. Nevím, co čekalo studio od filmu o známém historickém okamžiku bez pořádné hvězdy, v režii naprostého a slabého rutinéra Johna Lee Hancocka, vždyť tu není žádný komerční potenciál a ani kvalita! Autentičnost místa nebo zbraní a obleků je ve výsledku naprosto k ničemu, když snímek jen chladně opakuje známé události bez jediné špetky originality, invence nebo s trochou dobrého pocitu. Tento film je jako studená kostka ledu, v které je krásná historická zbraň plná dobových detailů. Bohužel led neroztál. ()

genetique

Aj ja som si myslel, že toto herecké zloženie by kľudne utiahlo aj vojnovú drámu, no nakoniec zostali dobré len tie sekvencie z boja a B.B.Thornton. Ostatní akoby to točili pre charitu. Réžii to bolo asi tiež jedno a strih si dal pauzu už na začiatku. Jednoducho slušná akcia s nechápavo nanič pokusom o drámu s prežitím. Seriózna oddychovka na jedno použitie. 60%. ()

tron

„Nechcem jeho život. Chcem Texas.“ Na Pevnosť Alamo som sa tešil kvôli dobrému hereckému obsadeniu (Billy Bob Thornton ako vlasatý lovec medveďov, melancholicky brnkajúci na husle + naštvaný Dennis Quaid, na poslednú chvíľu striedajúci Russella Crowea), kvalitných tvorcov (scenáristi Trafficu a Smrtonosnej zbrane 2, produkoval režisér Apolla 13...) a pôsobivý historický scenár o masakri dvesto mužov, čeliacich v malej pevnosti obrovskej presile. Výsledkom je bohužiaľ veľmi veľké sklamanie. Miestami je snímka natoľko čudne zostrihaná a matná, až som mal chuť udeliť len 40%. Ale herci sú podľa očakávaní výborní (dokonca i Jason Patric stíha), hŕstka akčných scén a dialógov má niečo do seba a raz za čas do divákovho srdca udrie „tá správna epickosť“, akú má obsahovať každý správny historický dobrodružný film. Nie je to vyložene zlé, ale komerčnému neúspechu sa vôbec nečudujem - toto kebyže vidím v kine, asi spácham rituálnu vraždu sliepky. ()

• Kedže v skutočnosti boli Pevnosť Alamo a dedina v ktorej si rozložil vojská generál Santa Anna omnoho viac vzdialené od seba a tvorcovia nechceli zvyšovať náklady ďalekými presunmi techniky, bol celý film snímaný tak, aby u diváka vznikol pocit niekoľko kilometrovej vzdialenosti objektov. (andykovac)
  • Zabitie Davida Crocketta ako je znázornené aj vo filme je pripísané na účet mexického vojaka, Jose Enrique de la Pena. (Smok)
  • Z rozpočtu bolo nakoniec ešte ušetrených 82 000 $. (Smok)