Jistě, pane ministře - Série 2 (1981) (série)

Černá listina (S02E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Death List

Máloco Jimem Hackerem v poslední době tak otřáslo, jako šokující zjištění, že byl kdysi – pochopitelně ještě coby opoziční politik – sledován a odposloucháván. Tak neuvěřitelný vpád do soukromí! Tak brutální porušování konvence o lidských právech! A nedosti na tom! Ironií osudu je to právě jeho ministerstvo, které zodpovídá za dodávky veškerého počítačového vybavení pro vládní odposlechy, prováděné dnes. S něčím takovým by se ovšem muž činu, jakým Jim bezesporu je, nemohl smířit, ani kdyby jej za to neprotáhli pochybným bulvárním plátkem. Stokrát jej může Sir Humphrey ujišťovat o nezbytnosti takovýchto opatření pro bezpečnost státu, on ví své. A je odhodlán učinit tak nedemokratickým praktikám přítrž jednou provždy. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Svoboda britského lidu má větší hodnotu než život pár ministrů." S tím lze jedině souhlasit, tedy pokud je to míněno jaksi obecně, že Jime. Pokud by se jednalo o tvůj život, tak tady je v ohrožení demokracie, protože lidé si tě zvolili, takže mají právo na to, abys jim vládnul. To dá rozum. Mě tedy tento klasický ministerský obrat hodně pobavil, stejně jako brilantní rozbor způsobů zavraždění, vlezlá ochranka, píďalkovité uhýbání před otázkami novináře a vynikající byl taky způsob, jak nechat zmizet petici - založení je bezpečnější než její zničení. ()