Reklama

Reklama

Jistě, pane ministře - Série 2 (1981) (série)


Otázka loajality (S02E07)

(epizoda)
  • Velká Británie A Question of Loyalty
Komedie
Velká Británie, 1981, 29 min

Obsahy(1)

O máločem je Jim Hacker tak pevně přesvědčen jako o tom, že zvláštní výbory jsou na světě jen proto, aby komplikovaly ministrům život. Zvlášť když někteří jejich členové jsou vůči nim apriori nepřátelsky naladěni. A právě před jedním takovýmto parlamentním výborem má dnes Jim hájit efektivitu práce svého ministerstva. Že to nebude nic příjemného, o tom věděl dávno. Ovšem že mu budou šlapat na kuří oka s takovou vehemencí, to by si nedokázal představit ani ve svých nejděsivějších snech. A to ještě netuší, s jakou pozorností celou tuto záležitost sledují místa nejvyšší... (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Kdo chce tajnost uchovati, musí v tajnosti skrýti, že vůbec vlastní tajnost k uchování." Zakončení druhé série je vrcholem politických hrátek. Tady se totiž skvěle obhajuje neobhajitelné, mlží se témata, žongluje se s čísly a na všechno existuje pět druhů standardních výmluv. A mně se hrozně líbí ve světě, kde jsou důležitá stanoviska a nikoli fakta a kde i ministr může jednou za čas porazit státní zprávu. ()

tranquill 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Dobrý projev není ten, kdy můžeme dokázat, že ministr mluví pravdu, nýbrž ten, kde nelze dokázat, že ministr lže!" - "Mlžení témat je jedním ze základních ministerských předpokladů!" - "Co má rozum společného s politikou?" ()

Reklama

Reklama