Jistě, pane ministře - Série 3 (série)

Komedie

Velká Británie, 1982–1984, 4 h 30 min (Minutáž: 29–61 min)

Komentáře uživatelů k sérii (3)

"Nevěř ničemu, co nebylo úředně popřeno." Já tomu nevěřím, já se bavím. A 3. série je rozhodně tou nejzábavnější z ministerského souboje se státní správou. Jednotlivé epizody jsou prostě vynikající a kousky typu Kultura má zelenou či Morální rozměr považuju za jedny z vrcholů politického sitcomu.(15.6.2017)

Třetí série mi přišla lepší, jak ta druhá, kvalit té první ale nedosáhla. Je to možná dané tím, že tu chystal přerod ministra v premiéra. I když to je spíš záležitost posledního dílu.(6.2.2019)

Klasika politické satiry s brilantním humorem. Mazaný náměstek Nigel Hawthorne umně vodí svého narcistního šéfa za nitky jak loutku. Má svým způsobem velice blízko k náměstkům českých ministrů, kteří jsou se svými funkcemi za dlouhá léta působení v ministerstvech také srostlí a také se vyznají v praktikách. U nás však mají vyšší příjmy než jejich nakrátko navolený nadřízený. Ale aspoň o své práci něco vědí, na rozdíl od ministrů s opsanými diplomkami...(30.8.2018)