Kultura má zelenou (S03E07) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Middle-Class Rip-Off

Komedie

Velká Británie, 1982, 30 min

Režie:

Peter Whitmore

Komentáře uživatelů k epizodě (5)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Subvence jsou pro umění. Pro kulturu. Ty nelze rozhazovat na to, co by si lidi přáli." V souboji kultury s fotbalem jsem vždy na straně sportu, ale Humphreyho obranu umění jsem dokázal ocenit. A taky mě dost bavilo Bernardovo vysvětlování novely směrnic, při kterém jsem se ztratil někde uprostřed revokace směrnice č. 7 k dodatku ke směrnicím z roku 1954. Přes veškeré své zmatení jsem však dokázal zachytit ministrovu brilantní koncovku, při které vybruslil z neřešitelné situace tak jedinečně, že si to povýšení na patrona umění snad i zasloužil.(15.6.2017)

 • Cheeter
  ****

  Škoda, že to s prodejem nevyšlo. Tomuto jsem dost fandil a výsledek pro měl jednoznačně zklamáním.(5.2.2019)

 • tranquill
  *****

  "Napadá vás, jaký by to mělo účinek, kdyby se to povolilo? .. Byl by populární .. No právě!"(20.1.2021)

 • topi80
  *****

  Oproti mému mládí je můj současný zájem o fotbal nulový, ale když si vzpomenu na všechny ty Honzy Hrušínské, Mádly, Trojany, Kluse, mladé Brzobohaté, Holubové, Matonohy, Geislerové a další angažované komedianty, tak bych ty peníze taky raději poslal těm zbytečným čutálistům. Tento díl byl naprosto excelentní.(17.7.2020)

 • evangelik
  *****

  Výborný díl. ..."Subvence tu nejsou pro to, co lidi chtějí. Ty jsou tu pro to, co lidi nechtějí, ale co mít musí. A když to chtějí, tak ať si to zaplatí"...(18.12.2019)