Kultura má zelenou (S03E07) (epizoda)

The Middle-Class Rip-Off

Komedie

Velká Británie, 1982, 30 min

Peter Whitmore

Komentáře uživatelů k epizodě (5)

"Subvence jsou pro umění. Pro kulturu. Ty nelze rozhazovat na to, co by si lidi přáli." V souboji kultury s fotbalem jsem vždy na straně sportu, ale Humphreyho obranu umění jsem dokázal ocenit. A taky mě dost bavilo Bernardovo vysvětlování novely směrnic, při kterém jsem se ztratil někde uprostřed revokace směrnice č. 7 k dodatku ke směrnicím z roku 1954. Přes veškeré své zmatení jsem však dokázal zachytit ministrovu brilantní koncovku, při které vybruslil z neřešitelné situace tak jedinečně, že si to povýšení na patrona umění snad i zasloužil.(15.6.2017)

Škoda, že to s prodejem nevyšlo. Tomuto jsem dost fandil a výsledek pro měl jednoznačně zklamáním.(5.2.2019)

"Napadá vás, jaký by to mělo účinek, kdyby se to povolilo? .. Byl by populární .. No právě!"(20.1.2021)

Oproti mému mládí je můj současný zájem o fotbal nulový, ale když si vzpomenu na všechny ty Honzy Hrušínské, Mádly, Trojany, Kluse, mladé Brzobohaté, Holubové, Matonohy, Geislerové a další angažované komedianty, tak bych ty peníze taky raději poslal těm zbytečným čutálistům. Tento díl byl naprosto excelentní.(17.7.2020)

Výborný díl. ..."Subvence tu nejsou pro to, co lidi chtějí. Ty jsou tu pro to, co lidi nechtějí, ale co mít musí. A když to chtějí, tak ať si to zaplatí"...(18.12.2019)