Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Rozdílem téměř dva a půl tisíce hlasů zvítězil James George Hacker ve svém volebním obvodu nad svými soupeři. O tom, že se stane ministrem nové vlády, by již nemělo být nejmenších pochyb. A ve hře je tolik zajímavých postů: místní hospodářství, zahraničí, zdravotnictví, energetika... Jim by si klidně troufl na všechny, spokojil by se i s tím nejméně významným. Jenomže kampaň na předáka strany vedl proti nynějšímu premiérovi, proto má takový nepříjemný pocit, že se mu tenhle jeho minulý postoj tak trochu vymstí. A zdá se, že ho jeho neblahé tušení nezklamalo. Jedno ministerstvo po druhém padá do klína některému jeho stranickému kolegovi a on pořád nic. Marně se vrhá ke každému telefonu, premiér nevolá. Co ještě zbývá? A zbývá vůbec něco? Ale ano, samozřejmě! Ministerstvo pro administrativní záležitosti! Co na tom, že je škodolibí televizní komentátoři označují za cosi na způsob politického hřbitova! Ministerstvo to je a Jim je odhodlán udělat na něm kus práce...

Sitcom "Jistě, pane ministře" vznikl v BBC již před dvaceti lety, mnohé z toho, z čeho si dělá legraci, je však aktuální dodnes. Mnohé ty zákulisní pletichy, intriky a maléry jeho hrdinů nám budou připadat důvěrně známé a bude se nám zdát, že autoři museli čerpat inspiraci někde úplně jinde, než za kanálem La Manche. "Jistě, pane ministře" má 22 dílů, volně na ně navazuje šestnáctidílné pokračování s názvem "Jistě, pane premiére"...

Ministra a posléze premiéra Jima Hackera ztělesnil Paul Eddington (1927-1995), jemuž tato role přinesla mimořádnou popularitu a oblibu nejen u prostých diváků, ale i u těch, jež svým výkonem parodoval. Margaret Thatcherová mu za ni např. udělila Řád Kommandera Britského impéria. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze uživatele tranquill k tomuto seriálu (22)

Čelem k voličům (1980) (S01E01) 

"Když lidi nevědí co děláte, nevědí ani co neděláte!" ()

Oficiální návštěva (1980) (S01E02) 

"Když nám to jde s vlastí z kopce, je zapotřebí, aby někdo sedl za volant a směle šlápl na plyn.. Nemyslel jste spíš na brzdu, pane?" ()

Úsporný program (1980) (S01E03) 

"Politici rádi panikaří...aspoň jsou aktivní...když už nedosahují výsledků!" ()

Konečné rozhodnutí (1980) (S01E04) 

"Víte, moje žena má zítra výročí svatby.. Ty snad taky!?" ()

Stahují se mraky (1980) (S01E05) 

"Takovou věc nemáte ministrům dovolit. Teď začnou psát návrhy, a než se nadějeme, budou diktovat politiku!" ()

Právo na informace (1980) (S01E06) 

"Osobní tajemníci, kteří nezvládnou své ministry, jsou také ohroženými druhy!" ()

Ruka ruku myje (1980) (S01E07) 

"Proč blábolíte? .. Je to má práce..." ()

Humánní společnost (1981) (S02E01) 

"Ale když se topíte a hodí vám lano, tak se chytíte.. To nebylo lano, to byla oprátka!" ()

Zasloužené pocty (1981) (S02E02) 

"A Hacker je člověkem, který má intelektuální potenciál medvídka Pú? .. Snad ano...když má den..." ()

Černá listina (1981) (S02E03) 

"Jo, kdyby vás vystrkovali z okna a dole byl plot s kovovými hroty, přistaňte na hlavu, je to rychlejší!" ()

Šplh po namaštěné tyči (1981) (S02E04) 

"Co je to inertní? .. No...,to co není ertní!" - "Všichni jsou jen ignoranti a pomatenci! .. Humprey, jsou to ti, kteří mě volili!" ()

Ďábelské nástrahy (1981) (S02E05) 

"Přijďte za mnou v 6 večer, Bernarde, do té opičárny...totiž...do vlády..." ()

Kvalita života (1981) (S02E06) 

"Mimochodem, včera jsem v televizi viděl vašeho šéfa, jak se mazlí s králíkem...co to tam chtěl podporovat? .. Hledá voliče i mezi hlodavci!" - "No, to se podaří jen málokomu, aby se v průběhu čtyřiadvaceti hodin stal Františkem z Assissi i Janou z Arku!" ()

Otázka loajality (1981) (S02E07) 

"Dobrý projev není ten, kdy můžeme dokázat, že ministr mluví pravdu, nýbrž ten, kde nelze dokázat, že ministr lže!" - "Mlžení témat je jedním ze základních ministerských předpokladů!" - "Co má rozum společného s politikou?" ()

Rovnoprávnost (1982) (S03E01) 

"Já znám ty 3 články úřednické víry: konat rychle trvá déle, konat levněji se prodraží a konat tajnosti je demokratičtější!" ()

Výzva (1982) (S03E02) 

"Nečekal jsem, že chcete něco dělat!" ()

Kostlivec ve skříni (1982) (S03E03) 

"Ministr právě opustil kancelář. To je všechno.. Všechno! Volně pobíhá po budově?" - "Administrativa tady bude věčně. Na věky věků. Amen!" ()

Morální rozměr (1982) (S03E04) 

"Cynik? Tak říká idealista realistovi!" ()

Danajský dar (1982) (S03E05) 

"Lichocení politikovi? To vyjde vždycky!" ()

Kazatel v lihu (1982) (S03E06) 

"Jestli máme uskutečňovat vládní politiku, nemáme v ni věřit? .. Jak výstřední nápad..." - "Bravo, už brzy z vás bude taky morální mrtvola!" ()

Související novinky

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (více)

Reklama

Reklama