Série(2) / Epizody(16)

Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele xpaja k tomuto seriálu (1)

Jistě, pane premiére (1986)

Seriál ve kterém je více pravdy o politice než ve všech televizních zprávách, politických debatách a novinách dohromady. Pro někoho může působit souboj státní zprávy a politiků lačnících po popularitě absurdně. Bohužel ukazuje briský model kde je státní uředník vážená osoba, studující na nejprestižnějších školách a jehož pozice ve státní správě je stabilní. V takovém politickém systému sedí na ministerstvech aspoň nějací lidé znalí problematiky. U nás kde se s ministrem vymění i půlka nejvyšších uředníku, to štestí nemáme. I přesto, ale tato propracovaná satira nabízí dostatečný vhled do chování politiků. A po zhlédnutí již nebudete věřit všemu co nám ti političtí šašci předvádějí, protože si řeknete: "to už jsem někde viděl". Zajímavé je také kolik problému, které v GB řešili v 80tých letech přetrvalo dodnes, zvláště co se týče politiky EU. Musím se přiznat, že jsem vždy více stranil Jimu Hackerovi, který ve své prostotě, převezl Sira Humphreyho Applebyho pouze ve vyjimečných případech. ---== 93% ==--- ()