Oproti ministrovi jde kvalita přeci jen malinko dolů. Pořád je to sranda, prakticky v každém díle se člověk zasměje a pobaví, ale už se prostě ví, o co jde, a bohužel tvůrci nepřišli s ničím novým. Hacker mi přijde už trošku paličatější a umí si dupnout, zatímco v první sérii byl takový jednodušší a hloupější, ale o to to byla větší sranda. A také sir Humphrey a Bernard mi přišli takoví dřevěnější, ty jejich hlášky už kolikrát nejsou tak trefné. Povedené pokračování, oproti jiným sitcomům pořád excelentní, ale jednička je lepší. 80%(31.7.2014)

I v druhé řadě s realitou kongeniálního britského politicky-satirického sitcomu jde o tu samou věc - státní správa jako mašinérie nezávislá na právě panujícím vládnoucím politickém vítězi voleb, opájející se sama sebou a ženoucí sama sebe zakleta ve své kinetice stále v nikam se nevyvíjejícím kruhu, ve své složitosti vlastně z podstaty neměnná a nereformovatelná, jejíž základní atributy jsou v západní civilizaci zřejmě všeobecně platné - to, jak to vypadalo v osmdesátých letech v Británii, jakoby z oka vypadlo stavu, v jakém se politická scéna nachází dnes u nás... 100%(3.9.2007)

No tak todle je u mě to slabší z UK. Za prvé to není příval hlášek a situací jako trpaslík nebo černá zmije. Za jeden díl se objeví maximálně dvě nebo tři vtipné vteřiny. Zato se spíše jedná o mírnou satiru a o pohled na politiku jako takovou. A pokud toto brát za skutečnou komedii pak je náš parlament jeden velký cirkus plný skvělých komiků a klaunů.(17.3.2009)

Ať žijí všichni byrokraté, kteřížto jediní jsou skutečnými vládci naší planety a jejichž úkolem je na správnou cestu usměrnit všechny ty tupé politiky, co se do všeho jen pletou a odváží se mít nedejbože i nějaké ty ideály. The Best of Britcom tady s nezměněnou razancí podruhé útočí na vaše naivní představy o tom, co že je to vlastně ta politika.(24.3.2005)

Pokračování absolutní klasiky žánru, kterou v podstatě vytvořila první série, je opět neuvěřitelně suché, vtipné, sarkastické a vychytané. Nigel Hawthorne je pro mě hlavním hrdinou obou sérií, a lze jen strašně litovat předčasné smrti Paula Eddingtona, protože tento seriál by zcela jistě unesl ještě jedno pokračování. Nadčasovost příhod z vrcholných pater britské (a evropské) politiky je až mrazivá.(9.2.2010)

• - Premiérka Margaret Thatcherová (v té době úřadující) byla velkým fanouškem této série. (Elwanelyn)

• - Každý díl končí slovy: "Ano, pane premiére." (Elwanelyn)

• - Autor karikatur z úvodní znělky, známý anglický karikaturista Gerald Scarfe, se proslavil především svými animacemi z filmu Pink Floyd: The Wall (1982). (mcleod)