Ještě o něco málo zábavnější než Jistě, pane ministře. Přibylo humoru, prostoru pro Bernarda Woolleyho a jeho slovní hrátky či "vhodná faktická upozornění", navíc James Hacker to Humpreymu Applebymu nandává o trochu více než v dříve (i když lišák Humprey samozřejmě stále vládne). "Musím velice důrazně nesouhlasit se zavedenými praktikami, jež uvalují tvrdá a neobhajitelná omezení týkající se vstupu i odchodu vysoce postavených pracovníků státní správy a jež se vší pravděpodobností, pokud se bude v těchto praktikách pokračovat, přivodí přiškrcení veškerých komunikačních kanálů a mohou dokonce kulminovat stavem rozvinuté organizační atrofie a nezvratné administrativní paralýzy, což může vyústit ve faktickou nemožnost promyšleně a koordinovaně konat vládní funkce ve službách Jejího Veličenstva Spojeného království Velké Británie a Severního Irska." - "Čili nemáte klíč."(21.7.2012)

Pokračování Jistě, pane ministře ve velkém stylu. Úžasné dialogy Paula Edingtona a Nigela Hawthorna jsou bizardně doplňovány komentáři postavy Bernarda Woolleyho v podání Dereka Fowldse. Nezapomenutelné hlášky a situace (mě například dodnes rozesměje vzpomínka na kumránské komunikační centrum). "To se časuje takto: Já mám svobodnou mysl, ty jsi excentrik, on je padlej na hlavu."(1.11.2010)

Tento seriál je stejný jako předešlý - není zde žádná změna. A tím myslím, že je to stále stejně dobré :) Je to neskutečné, jak si dokázali angličané udělat takovou legraci ze svého politického systému. Přitom to dává smysl, uráží to kdekoho a chvilkama se průměrný obyvatel Země ztrácí, páč vůbec neví o čem daní politici mluví :) :) "Děkuji Bernarde" :D :D byla pro mě vždy skvělá hláška v každém dílu, jelikož Bernard byl můj oblíbenec a jeho spletité výklady byly nejlepší :)(22.3.2016)

Absolutní pecka, série navazující na stejně kvalitní Jistě, pane ministře. Neskutečná bžunda, jak se stane s prostého žurnalisty místního plátku premiér Velké Británie. Nekonečné slovní přestřelky s tajemníkem Bernardem a nikdy nekončící válka s nikdy neporazitelnou administrativou představovanou geniálně zahraným Sirem Applebym.(15.8.2007)

Nelze psát odděleně komentář k panu ministrovi a panu premiérovi. Proto to beru obojí šmahem. Tohle nízkorozpočtové, televizní a dost debilně dabované veledílo, které české televizní stanice odsoudily na pozdní noční hodiny kanálu s nejnižší sledovaností, je příkladem nejen toho, jak skutečně vypadá pravý nefalšovaný suchý britský humor. Je to ukázka toho, jak funguje naše společnost. Příklad toho, že existuje inteligentní politická satira cílená na samostatně myslící jedince, kteří když se smějí, pak chápou čemu. Možná proto byl tento cyklus vysílán tam, kde byl. Takových lidí je totiž opravdu pomálu.(30.6.2013)

• - Každý díl končí slovy: "Ano, pane premiére."

• - Autor karikatur z úvodní znělky, známý anglický karikaturista Gerald Scarfe, se proslavil především svými animacemi z filmu Pink Floyd: The Wall (1982). (mcleod)

• - Premiérka Margaret Thatcherová (v té době úřadující) byla velkým fanouškem této série.