NANEŠTĚSTÍ AČKOLI TA ODPOVĚĎ VSKUTKU BYLA JASNÁ, PROSTÁ A PŘÍMÁ, PŘESTO NASTANE JISTÁ POTÍŽ, MÁME-LI JÍ POPRÁVU PŘISOUDIT ČTVRTÝ Z PŘÍDOMKŮ, KTERÉ JSTE TEĎ UVEDL. JEŽTO PŘESNÁ KORELACE MEZI INFORMACÍ, KTEROU JSTE TAM V PARLAMENTU PRONESL A FAKTY, NAKOLIK MOHOU BÝT IDENTIFIKOVÁNA A DEMONSTROVÁNA JE POHŘÍCHU TAKOVÁ, ŽE PŮSOBÍ GNOZEOLOGICKÉ PROBLÉMY A TO V TOM SMĚRU, JEŽ VELMI ZATÍŽÍ LOGICKÉ A SÉMANTICKÉ ZDROJE ANGLICKÉHO JAZYKA BŘEMENEM MNOHEM TĚŽŠÍM, NEŽ MOHOU PODLE ROZUMNÝCH OČEKÁVÁNÍCH UNÉST...(25.3.2008)

Tohle i Jistě, pane ministře by měli pouštět před našimi současnými zprávami, aby bylo ještě lépe vidět, že to, co si v Anglii vymysleli v 70. a 80. letech jako komedii, aplikují naši politici v praxi, a to napříč politickým spektrem:-( Aktualizace 19/6/2012: Tak to, co se u nás ve skutečnosti děje, by scénáristi ani politici v Anglii teda nevymysleli ani pod drogama!(19.1.2010)

Seriál ve kterém je více pravdy o politice než ve všech televizních zprávách, politických debatách a novinách dohromady. Pro někoho může působit souboj státní zprávy a politiků lačnících po popularitě absurdně. Bohužel ukazuje briský model kde je státní uředník vážená osoba, studující na nejprestižnějších školách a jehož pozice ve státní správě je stabilní. V takovém politickém systému sedí na ministerstvech aspoň nějací lidé znalí problematiky. U nás kde se s ministrem vymění i půlka nejvyšších uředníku, to štestí nemáme. I přesto, ale tato propracovaná satira nabízí dostatečný vhled do chování politiků. A po zhlédnutí již nebudete věřit všemu co nám ti političtí šašci předvádějí, protože si řeknete: "to už jsem někde viděl". Zajímavé je také kolik problému, které v GB řešili v 80tých letech přetrvalo dodnes, zvláště co se týče politiky EU. Musím se přiznat, že jsem vždy více stranil Jimu Hackerovi, který ve své prostotě, převezl Sira Humphreyho Applebyho pouze ve vyjimečných případech. ---== 93% ==---(9.1.2012)

Absolutní pecka, série navazující na stejně kvalitní Jistě, pane ministře. Neskutečná bžunda, jak se stane s prostého žurnalisty místního plátku premiér Velké Británie. Nekonečné slovní přestřelky s tajemníkem Bernardem a nikdy nekončící válka s nikdy neporazitelnou administrativou představovanou geniálně zahraným Sirem Applebym.(15.8.2007)

Prostě moje kafe. Premiér je ještě lepší, tvrdší a vtipnější, než původní ministr, a to už je co říct (nikoli formulací, která si vyžádá třicet osm a půl řádku, několik poznámek pod čarou, průvodní komentář a je doprovázena vytištěným formulářem, jenž bude v nejbližší době pečlivě a nadosmrti založen, a vyústí v naprosto popletenou hlavu posluchače/čtenáře).(8.2.2015)

• - Každý díl končí slovy: "Ano, pane premiére." (Elwanelyn)

• - Autor karikatur z úvodní znělky, známý anglický karikaturista Gerald Scarfe, se proslavil především svými animacemi z filmu Pink Floyd: The Wall (1982). (mcleod)

• - Premiérka Margaret Thatcherová (v té době úřadující) byla velkým fanouškem této série. (Elwanelyn)