Pokračování Jistě, pane ministře není tolik vtipné jako původní seriál a rozhovory Hackera s Humphrym mají pořád stejné vyústění. Ale to nevadí, protože to je pořád výborně udělané. Postupem času mi přišlo až děsivé, jak se ustrašený, ale v jádru dobrácký Hacker stává stejně manipulativním amorálním šmejdem jako je Humphry. Nakonec přišel o všechny svoje morální hodnoty a zůstala jen chuť po moci (či si udržet místo) skrze popularitu. Tohle už nebyla hra kočky s myší, ale hra dvou koček, i když ta která byla ve státní správě mnohem déle měla přirozeně většinou navrch. Občas mi bylo líto Bernarda, ten si jako jediný z hlavní trojky zanechal svědomí, snažil se svoji práci dělat poctivě jak jen mohl a často na to málem sám doplatil.(10.9.2014)

Stylově pochopitelně takřka totožné se svým starším bratříčkem Jistě, pane ministře, jen humor je ještě ostřejší, protože thatcherismus se už přežil a tvůrci si zjevně vyrovnávali své účty s paní premiérkou. Velmi suchý anglický humor, který mi dokonale sedí. Skvělá politická satira. Celkový dojem: 100 %.(21.1.2009)

Seriál ve kterém je více pravdy o politice než ve všech televizních zprávách, politických debatách a novinách dohromady. Pro někoho může působit souboj státní zprávy a politiků lačnících po popularitě absurdně. Bohužel ukazuje briský model kde je státní uředník vážená osoba, studující na nejprestižnějších školách a jehož pozice ve státní správě je stabilní. V takovém politickém systému sedí na ministerstvech aspoň nějací lidé znalí problematiky. U nás kde se s ministrem vymění i půlka nejvyšších uředníku, to štestí nemáme. I přesto, ale tato propracovaná satira nabízí dostatečný vhled do chování politiků. A po zhlédnutí již nebudete věřit všemu co nám ti političtí šašci předvádějí, protože si řeknete: "to už jsem někde viděl". Zajímavé je také kolik problému, které v GB řešili v 80tých letech přetrvalo dodnes, zvláště co se týče politiky EU. Musím se přiznat, že jsem vždy více stranil Jimu Hackerovi, který ve své prostotě, převezl Sira Humphreyho Applebyho pouze ve vyjimečných případech. ---== 93% ==---(9.1.2012)

Dost dobře nechápu, jak může někdo o téhle geniální laskomině napsat, že se nehodí do dnešní doby a že je stará. Jestli má někdo oči a uši (a k tomu špetku průměrné inteligence a vzdělání) musí vidět paralely s dneškem naprosto zřejmě. V dnešní politice se nezměnilo vůbec nic z toho, z čeho si dělá tento seriál prču. A že ji dělá zatraceně dobře! Pro mě 100%.(2.3.2012)

Tohle i Jistě, pane ministře by měli pouštět před našimi současnými zprávami, aby bylo ještě lépe vidět, že to, co si v Anglii vymysleli v 70. a 80. letech jako komedii, aplikují naši politici v praxi, a to napříč politickým spektrem:-( Aktualizace 19/6/2012: Tak to, co se u nás ve skutečnosti děje, by scénáristi ani politici v Anglii teda nevymysleli ani pod drogama!(19.1.2010)

• - Každý díl končí slovy: "Ano, pane premiére." (Elwanelyn)

• - Autor karikatur z úvodní znělky, známý anglický karikaturista Gerald Scarfe, se proslavil především svými animacemi z filmu Pink Floyd: The Wall (1982). (mcleod)

• - Premiérka Margaret Thatcherová (v té době úřadující) byla velkým fanouškem této série. (Elwanelyn)