Série(2) / Epizody(16)

Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiální text distributora)

Luk Skywalker

Skvělé pokračování skvělé satiry. Jen nám ministr povýšil a s ním i jeho tým. Jen změna úrovně, premiér řeší jiné věci než ministr. ()

Elyon

Podle mého názoru je toto pokračování stejně tak zábavné, intelektuální a důstojné, jako první seriál. Moc mile mě překvapilo, že kouzelný Bernard již nestojí v pozadí a zapojuje se víc do akce. Zejména se mi moc líbily ty jeho legendární hlášky, které se objevily vždycky, když jsem to nejméně čekala. Humphrey je taky úžasný (ostatně jako vždy) a Jima mám ráda čím dál tím víc. Moment, u Ministra jsem říkala, že Jim je pro mě neutrální postava? Beru zpět, jako premiér je naprosto k sežrání. Seriál je důkazem, že k dokonalosti stačí pouze tři až pět místností, kvalitní zábavný scénář a také tři nesmírně sympatičtí, úžasní herci. ()

kkarx

Pokračování Jistě, pane ministře není tolik vtipné jako původní seriál a rozhovory Hackera s Humphrym mají pořád stejné vyústění. Ale to nevadí, protože to je pořád výborně udělané. Postupem času mi přišlo až děsivé, jak se ustrašený, ale v jádru dobrácký Hacker stává stejně manipulativním amorálním šmejdem jako je Humphry. Nakonec přišel o všechny svoje morální hodnoty a zůstala jen chuť po moci (či si udržet místo) skrze popularitu. Tohle už nebyla hra kočky s myší, ale hra dvou koček, i když ta která byla ve státní správě mnohem déle měla přirozeně většinou navrch. Občas mi bylo líto Bernarda, ten si jako jediný z hlavní trojky zanechal svědomí, snažil se svoji práci dělat poctivě jak jen mohl a často na to málem sám doplatil. ()

lemonova

Stále výborné, aj keď o niečo cynickejšie ako predchodca, v ktorom sa Hacker iba zaškoľoval v umení intríg - teraz už to nie hra mačky s myšou, ale hra dvoch starých prefíkaných kocúrov. Len Bernard zostáva rovnako roztomilý. ;) ()

Evander

Pro Jistě, pane premiére platí to stejné jako pro Jistě, pane ministře, jen se mi upřímně líbí ještě o malinko více. ()

GMVajgl

Tenhle seriál je úplná lekce v politickém double-speaku. Oproti čestnému a naivnímu "ministrovi" je "premiér" uzrálejší, ostřejší, cyničtější a shnilejší. Je vidět, že se na něm podepsaly léta politiky a zkompromitovaly jeho morálku. Vynikající práci odvedli scénaristé, kteří opět nabídli přesvědčivé vysvětlení dynamiky vztahů ve vyšších kruzích vlády. Skutečnost se od jejich verze nebude moc lišit ani dnes. Je pozoruhodné, že tento seriál produkovalo veřejnoprávní BBC - všechna čest. ()

pravo

V tomto prípade sa podarilo takmer nemožné, pokračovanie je na úrovni prvej série a podľa môjho skromného názoru ešte o chlp lepšie. Politická byrokracia, zákulisné podlé ťahy a presadzovanie politiky pre politiku a nie pre ľudí podané s patričným nadhľadom a obrovskou dávkou nezameniteľného anglického humoru. ()

Empire

Obávám se, že jsem asi jediný, který na tomto seriálu neshledal nic vtipného a to mám politickou satiru rád.... ()

Mashak

Naprosto geniální série! Monology obsáhlejší než u Gilmorek a hlavně jedna skvělá hláška za druhou! Kdo neviděl, nemá šanci jakoukoliv politiku pochopit! ()

Skleni

Krása v každom slove. Naj úžasnejšie na tomto sitcome je, že to z čoho si robili pred rokmi neuveriteľnú srandu je aj v dnešnej dobe aktuálne a rovnako vtipné:). 88% ()

deepspace101

"Humphrey, přemýšlel jsem..." "Dobře." Jim Hacker podruhé a se stále stejně břitkou a kvalitní satirou jako na svém ministerském postu. ()

Dr.Cilka

Kvalita prvej serie ked bol sucasny premier Jim Hacker este iba ministrom ostala v plnej miere zachovana. Navyse sa putavost pre divaka snad aj zvysila, kedze epizody po tematickej stranke ziskavaju nove moznosti - hlavna postava je uz jednou z top person sveta :) Zbohom "nudne" (a velmi vymyslene:) Ministerstvo administrativnych zalezitosti, teraz sa ide na velke temy akymi su medzinarodne vztahy, zbrojenie ci veci narodnej bezpecnosti. Samozrejme, ze s takym vtipom a sarmom, az by jeden neveril :) ()

Calwen_

„Ale pane premiére, ututlání je nástrojem východních diktatur. My se demokraticky rozhodneme to nezveřejnit.“ :D Geniální dílko, jehož jediným neduhem je pravdivost. ()

pepa3rd

Serál znám dlouho a sem tam jsem zahlédl nějaký díl v televizi. Teprve nyní jsem si našel čas a pustil si všechny díly v sérii. Musím říci, že jsem se dlouho tak nezasmál, především v dílech, které jinak naprosto sebejistého Sira Humphreyho dokonale vykolejí. Překvapivě seriál neztrácí ani po tolika letech od natočení nic ze svého humoru. 90 % ()

rainman93

Vždy se bojím, že se nejedná o sitcom, ale dokumentární filmy. Neskutečně trefné, bez obalu, suché, sarkastické a pravdivé! ()

tranquill

"Byl jsem dobrý? .. No, mohl jste říct něco víc, především o té nezaměstnanosti.. A co? .. Třeba pravdu..." A pravda je, že sice se člověk u této geniální série plácá do kolen, avšak to chování a politické tahy jsou dozajista obšlehnuté z vládních reálií (a rozhodně nemusíme chodit daleko...). ()